Moderatör / Yönetici Başvuru Formu gibi bir eklenti var mı ?

phpBB 3.3.x sürümleri ile uyumlu olan Eklentiler hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Feri
Kayıtlı Kullanıcı

Moderatör / Yönetici Başvuru Formu gibi bir eklenti var mı ?

Mesaj gönderen Feri »

Merhaba arkadaşlar.

İlk kez phpBB ile tanışıyorum, ancak 3.3.x kurarak hata mı ettim, eski versiyon mu kurmalıydım bilemiyorum. Çünkü 3.3.x yönünden hiç destek bulamıyorum.

Daha önce bir forumda görmüştüm, "Moderatör Başvuru" gibi bir form vardı, böyle bir eklenti mevcut mu veya bu işlemi ne şekilde sağlayabiliriz? Amaç üye olan kişilerden moderatör olarak görev yapmak isteyenlerin başvuru yaparak tecrübelerini aktaracağı bir sistem.

Birde phpBB 3.3.x için rank, avatar, vb. gibi images dosyalarını bulabileceğim, "Son 10 Mesaj" "En Yeni Mesajlar" vb. gibi en üste koyabileceğim gibi forumu güzelleştirecek eklentilerin olduğu bir sayfa var mı, araştırdım bulamadım.

Şimdiden teşekkürler.
copyas
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi

Re: Moderatör / Yönetici Başvuru Formu gibi bir eklenti var mı ?

Mesaj gönderen copyas »

Feri yazdı: 15.01.2020, 15:43 Merhaba arkadaşlar.

İlk kez phpBB ile tanışıyorum, ancak 3.3.x kurarak hata mı ettim, eski versiyon mu kurmalıydım bilemiyorum. Çünkü 3.3.x yönünden hiç destek bulamıyorum.
Hayırlı olsun.

phpBB 3.3 duyurulalı 10 gün olmasına rağmen 13 adet stil duyurulmuş bile. Bunlardan 11 tanesi şu an phpBB Türkiye forumlarında gözükmektedir. Hem kalanlar hem de yeni stiller zamanla artacaktır.

Destek bulamama konusunu anlamadım ama anlatmak istediğiniz eklentiler ise, eklentileri şu an için phpBB 3.2 forumlarından bakmanız gereklidir. Eklentilerin bazıları phpBB 3.3 ile de uyumludur. Tabi ki hepsi için konuşamıyoruz. Eklenti sayfasından kontrol etmek gereklidir. Uyumlu olmayanlar da zamanla güncellenecektir.

Sorularınızı da ayrı konu başlıkları halinde sorarsanız daha iyi olacaktır. A, B ve C gibi 3 probleminizi aynı konuda sorduğunuz zaman, eğer benim problemim A ile ilgiliyse ve forumda arama yaparak bu konuya geldiğim zaman sadece A problemi ile ilgili bilgileri görmem gereklidir. Bu zaten site yönetiminin tavsiye ettiği bir durumdur. ( bakınız ) Arka arkaya farklı amaçlarla konular açabilirsiniz. Doğru forumlara açılması da daha iyi olacaktır tabi. Bu başlığın yeri de sanki burası olmamış gibi :

Eklenti İstekleri
  • phpBB için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız Eklentiler için bu forumu kullanabilirsiniz.
    • Alt forumlar: 3.2.x Eklenti İstekleri, 3.3.x Eklenti İstekleri

Sorularınıza gelecek olursak :
Feri yazdı: 15.01.2020, 15:43 Daha önce bir forumda görmüştüm, "Moderatör Başvuru" gibi bir form vardı, böyle bir eklenti mevcut mu veya bu işlemi ne şekilde sağlayabiliriz? Amaç üye olan kişilerden moderatör olarak görev yapmak isteyenlerin başvuru yaparak tecrübelerini aktaracağı bir sistem.
Böyle bir eklentinin varlığından haberim yok. Belki vardır. Nasıl yapabilirsinize gelirsek eğer :

Bu sitedeki gibi duyurular forumundan bir başlık açabilirsiniz. Mail adresi vb. iletişim kanalını nasıl istiyorsanız artık. viewtopic.php?f=1&t=632

Başka bir yöntem olarak Pages (Sayfalar) , Board Rules (Mesaj Panosu Kuralları) veya Board Announcements (Mesaj Panosu Duyuruları) gibi eklentiler de iş görecektir. Kendize göre formatlarsınız. Board Rules eklentisinde hem site kurallarını hem de moderator alım kurallarını yapabilirsiniz. Kurallar bölümlere de ayrılabiliyormuş. Ekran görüntüleri oyle soyluyor.

Feri yazdı: 15.01.2020, 15:43 Birde phpBB 3.3.x için rank, avatar, vb. gibi images dosyalarını bulabileceğim, "Son 10 Mesaj" "En Yeni Mesajlar" vb. gibi en üste koyabileceğim gibi forumu güzelleştirecek eklentilerin olduğu bir sayfa var mı, araştırdım bulamadım.
Rank, avatar olayları phpBB sürümleri ile alakası yok aslında, resim dosyaları ile yapılabiliyor. ( En azından ben boyle biliyorum ) Herhangi bir yerden indirip sunucuda ilgili dizinlere yükleyerek yapabilirsiniz. Bunlarla ilgili 3.2.x Stil Tanıtımları & Duyurular forumunun 3. sayfasında bir şeyler var ama ihtiyacınıza talep olur mu bilemem.

"Son 10 Mesaj" "En Yeni Mesajlar" konusu için de menubar 'daki Hızlı Bağlantılar menüsünde "aktif başlıklar" , "okunmamış" ya da "cevaplanmamış başlıklar" gibi seçenekler mevcut ama forum kullanmayı bilmeyen birinin orayı farketmesi biraz iyimser olur. Sizin istediğiniz sanırım şu eklenti : Recent Topics (Son Konular)

Bu eklentiyi yukarı aşağa sağ sol istediğiniz yere konumlandırabilirsiniz.

Herkesin ihtiyacı aynı değildir. Dolayısıyla herşeyi bir sayfada bulamazsınız. Eklentiler için eklenti forumlarına, stiller için stil forumlarına vb. bakmanız gereklidir.
Feri
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Moderatör / Yönetici Başvuru Formu gibi bir eklenti var mı ?

Mesaj gönderen Feri »

copyas yazdı:phpBB 3.3 duyurulalı 10 gün olmasına rağmen 13 adet stil duyurulmuş bile. Bunlardan 11 tanesi şu an phpBB Türkiye forumlarında gözükmektedir. Hem kalanlar hem de yeni stiller zamanla artacaktır.
Teşekkür ederim, sabırla beklemeye devam edeceğim o zaman çünkü phpBB çok hızlı ve göze güzel gelen bir sistem.
copyas yazdı:Destek bulamama konusunu anlamadım ama anlatmak istediğiniz eklentiler ise, eklentileri şu an için phpBB 3.2 forumlarından bakmanız gereklidir. Eklentilerin bazıları phpBB 3.3 ile de uyumludur. Tabi ki hepsi için konuşamıyoruz. Eklenti sayfasından kontrol etmek gereklidir. Uyumlu olmayanlar da zamanla güncellenecektir.
3.2 ile uyumlu olan eklentiler olabileceğini düşünmemiştim. Ben her eklenti kendi versiyonu ile uyumlu olacak diye düşünmüştüm, bu bilgi için ayrıca teşekkür ederim.
copyas yazdı:Sorularınızı da ayrı konu başlıkları halinde sorarsanız daha iyi olacaktır. A, B ve C gibi 3 probleminizi aynı konuda sorduğunuz zaman, eğer benim problemim A ile ilgiliyse ve forumda arama yaparak bu konuya geldiğim zaman sadece A problemi ile ilgili bilgileri görmem gereklidir. Bu zaten site yönetiminin tavsiye ettiği bir durumdur. ( bakınız ) Arka arkaya farklı amaçlarla konular açabilirsiniz. Doğru forumlara açılması da daha iyi olacaktır tabi. Bu başlığın yeri de sanki burası olmamış gibi
Bunu düşündüm ancak flood olsun istemedim, haklısınız doğrusu bu şekilde uygulamak.
copyas yazdı:Bu sitedeki gibi duyurular forumundan bir başlık açabilirsiniz. Mail adresi vb. iletişim kanalını nasıl istiyorsanız artık. viewtopic.php?f=1&t=632

Başka bir yöntem olarak Pages (Sayfalar) , Board Rules (Mesaj Panosu Kuralları) veya Board Announcements (Mesaj Panosu Duyuruları) gibi eklentiler de iş görecektir. Kendize göre formatlarsınız. Board Rules eklentisinde hem site kurallarını hem de moderator alım kurallarını yapabilirsiniz. Kurallar bölümlere de ayrılabiliyormuş. Ekran görüntüleri oyle soyluyor.
Bu yöntemlerden herhangi birini deneyeceğim.
copyas yazdı:"Son 10 Mesaj" "En Yeni Mesajlar" konusu için de menubar 'daki Hızlı Bağlantılar menüsünde "aktif başlıklar" , "okunmamış" ya da "cevaplanmamış başlıklar" gibi seçenekler mevcut ama forum kullanmayı bilmeyen birinin orayı farketmesi biraz iyimser olur. Sizin istediğiniz sanırım şu eklenti : Recent Topics (Son Konular)

Bu eklentiyi yukarı aşağa sağ sol istediğiniz yere konumlandırabilirsiniz.

Herkesin ihtiyacı aynı değildir. Dolayısıyla herşeyi bir sayfada bulamazsınız. Eklentiler için eklenti forumlarına, stiller için stil forumlarına vb. bakmanız gereklidir.
Kesinlikle aradığım tam olarak böyle birşey. :)

Özenle cevap yazdığınız ve sabırla tüm sorularıma cevap verdiğiniz için canı gönülden teşekkür ediyorum, tavsiyelerinizi dikkate alacağım, burada sizin gibi biri olduğu için çok şanslıyız sanırım. :wink:

İyi çalışmalar.

“3.3.x Eklenti Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir