3.3.x Kurarken HTTP 500 hatası

phpBB 3.3.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
aygunoz
Kayıtlı Kullanıcı

3.3.x Kurarken HTTP 500 hatası

Mesaj gönderen aygunoz »

Merhaba,
Uzun süredir forumunuz güncel değil yazısından sonra güncelleme kararı alıp, daha sonrasında çok pişman oldum.

Güncelleme için söylenen her şeyi yaptım.
İnstall ve valor dosyasını public_Html ve config dosyasına ve ana sayfaya her yere çıkardım önce.

Sonra güncellemeyi denedim. Olmayınca çıkardığım dosyaları sileyim dedim çıkardığım dosyaları ve site çöktü :/ Sildiklerimi çöp kutusundan geri aldım. Yine düzeldi. Sonra bidaha kurulum dosyalarını çıkarınca bozuldu :/
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: 3.3.x Kurarken HTTP 500 hatası

Mesaj gönderen ESQARE »

HTTP 500 hatası genellikle sunucunuzdaki mod_security v.b. güvenlik ayarlarından kaynaklanır. Sorunu çözmek için öncelikle hata kayıtları incelenmesi gerekiyor. Sistem yöneticisi değilseniz ve bilginiz yoksa durumu hosting firmanıza bildirin. Referans olarak bu mesajımı gösterebilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
aygunoz
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aygunoz »

aygunoz yazdı: 19.09.2020, 18:56 Merhaba,
Uzun süredir forumunuz güncel değil yazısından sonra güncelleme kararı alıp, daha sonrasında çok pişman oldum.

Güncelleme için söylenen her şeyi yaptım.
İnstall ve valor dosyasını public_Html ve config dosyasına ve ana sayfaya her yere çıkardım önce.

Sonra güncellemeyi denedim. Olmayınca çıkardığım dosyaları sileyim dedim çıkardığım dosyaları ve site çöktü :/ Sildiklerimi çöp kutusundan geri aldım. Yine düzeldi. Sonra bidaha kurulum dosyalarını çıkarınca bozuldu :/
Firmayı arayıp görüştüm. Hata kodunu söyleyemiyorlarmış. Hatanın index dosyasından yada htaccess dosyasından kaynaklandığını düşüyorlarmış. Başka şekilde yardımcı olamayacaklarını söylediler :/ Bu arada sitenin yöneticisi benim, cpanel şifreleri var elimde.
aygunoz
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aygunoz »

Yabancı call center aradım ve onlar şunu söyledi;
[19-Sep-2020 13:40:59 UTC] PHP Fatal error: Uncaught Error: Class 'ComposerAutoloaderInit934ec1b8dbd89e4635ee14c473d1f2f3' not found in /home/usjzta4qrhhe/public_html/vendor/autoload.php:7
Stack trace:
#0 /home/usjzta4qrhhe/public_html/includes/startup.php(83): require()
#1 /home/usjzta4qrhhe/public_html/common.php(23): require('/home/usjzta4qr...')
#2 /home/usjzta4qrhhe/public_html/index.php(23): include('/home/usjzta4qr...')
#3 {main}
thrown in /home/usjzta4qrhhe/public_html/vendor/autoload.php on line 7
[19-Sep-2020 13:41:18 UTC] PHP Fatal error: Declaration of phpbbtemplatetwiglexer_000000000b15553f00000000697adeda::initializeProxy() must be compatible with ProxyManager\Proxy\LazyLoadingInterface::initializeProxy(): bool in /home/usjzta4qrhhe/public_html/cache/production/container_4335734bbdd20f586549a504dff5f80c.php on line 3675
[19-Sep-2020 13:43:54 UTC] PHP Fatal error: Composer dependencies have not been set up yet, run 'php ../composer.phar install' from the phpBB directory to do so. in /home/usjzta4qrhhe/public_html/includes/startup.php on line 80
[19-Sep-2020 13:46:07 UTC] PHP Fatal error: Declaration of phpbbtemplatetwiglexer_000000000b15553f00000000697adeda::initializeProxy() must be compatible with ProxyManager\Proxy\LazyLoadingInterface::initializeProxy(): bool in /home/usjzta4qrhhe/public_html/cache/production/container_4335734bbdd20f586549a504dff5f80c.php on line 3675
[20-Sep-2020 10:54:39 UTC] PHP Fatal error: Declaration of phpbbtemplatetwiglexer_000000000b15553f00000000697adeda::initializeProxy() must be compatible with ProxyManager\Proxy\LazyLoadingInterface::initializeProxy(): bool in /home/usjzta4qrhhe/public_html/cache/production/container_4335734bbdd20f586549a504dff5f80c.php on line 3675
aygunoz
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aygunoz »

ESQARE yazdı: 21.09.2020, 11:49 HTTP 500 hatası genellikle sunucunuzdaki mod_security v.b. güvenlik ayarlarından kaynaklanır. Sorunu çözmek için öncelikle hata kayıtları incelenmesi gerekiyor. Sistem yöneticisi değilseniz ve bilginiz yoksa durumu hosting firmanıza bildirin. Referans olarak bu mesajımı gösterebilirsiniz.
bu kodlar sizin işinize yarar mı :?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

/cache/ dizinindeki index.html ve .htaccess dosyaları hariç tüm dosyaları silip dener misiniz?
Resim

aygunoz
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aygunoz »

ESQARE yazdı: 21.09.2020, 16:15 /cache/ dizinindeki index.html ve .htaccess dosyaları hariç tüm dosyaları silip dener misiniz?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/template/twig/loader.php on line 19: Declaration of phpbb/template/twig/loader::findTemplate($name) should be compatible with Twig/Loader/FilesystemLoader::findTemplate($name, $throw = true)
Bu hatayı verdi bu sefer. Ama sonra tekrar HTTP 500 ERROR verdi. cpanel sizinle paylaşabilirim isterseniz yada teamwiever uygunsa. Site kurallarına aykırı mı bilmiyorum ama sorun çözülmesi açısından iyi olurdu. Üniversite başlayacak, Elektrik müh. bölümü not paylaşım forum sitesiydi bu site. Sorunu çözersek çok işe yarar :)
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Özel olarak yardım etmiyoruz. Güncelleme yapmayı tekrar deneyin. Şuradaki talimatları izleyin: viewtopic.php?p=116649#p116649

Eğer güncelleme yapmaya çalışırken de HTTP 500 hatası alırsanız ilk mesajımda belirttiğim gibi sunucunuz kaynaklı bir problem yaşıyorsunuz. Sorunu çözemiyorlarsa hosting firmanızı değiştirmenizi öneririm.
Resim

aygunoz
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aygunoz »

ESQARE yazdı: 21.09.2020, 16:28 Özel olarak yardım etmiyoruz. Güncelleme yapmayı tekrar deneyin. Şuradaki talimatları izleyin: viewtopic.php?p=116649#p116649

Eğer güncelleme yapmaya çalışırken de HTTP 500 hatası alırsanız ilk mesajımda belirttiğim gibi sunucunuz kaynaklı bir problem yaşıyorsunuz. Sorunu çözemiyorlarsa hosting firmanızı değiştirmenizi öneririm.
Pekii size başka bir sorum olacak, phpBB baştan kursam, sitedeki kayıtlı forumları yedekten geri getirebilir miyim? Yani size yaklaşık 50 forum ve başlık vardır. Bunların kayıtlı olduğu dosyayı kaydedip, forum sitesini baştan kursam, sonra bu dosyayı tekrar yerine koysam düzelir mi?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Veritabanını silmediyseniz ve sürüm yükseltme yapmadıysanız bir ihtimal geri getirebilirsiniz.
Resim

aygunoz
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aygunoz »

ESQARE yazdı: 21.09.2020, 17:04 Veritabanını silmediyseniz ve sürüm yükseltme yapmadıysanız bir ihtimal geri getirebilirsiniz.
Veritabanını silmedim ve yükseltme işlemine başlayamadan site çöktü. Tüm bu başlıkların olduğu dosya hangisi? Yada tüm dosyaları yedekleyip siteyi baştan kurup üstüne mi yapıştırayım?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Eski dosyalarınızı yerine koyarsanız sorun çözülür. Eski dosyalarınız yok ise kullandığınız phpBB sürüm paketini tekrar yükleyip config.php dosyası içerisinden veritabanı kullanıcı ve şifrenizi girerek verilere bağlantı sağlayabilirsiniz.
Resim

aygunoz
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aygunoz »

ESQARE yazdı: 22.09.2020, 22:50 Eski dosyalarınızı yerine koyarsanız sorun çözülür. Eski dosyalarınız yok ise kullandığınız phpBB sürüm paketini tekrar yükleyip config.php dosyası içerisinden veritabanı kullanıcı ve şifrenizi girerek verilere bağlantı sağlayabilirsiniz.
Hocam değerli cevaplarınız ve sabrınız için çok teşekkür ederim. Aklımdaki soruları sorup yarın dediğiniz işlemleri yapacağım.
Öncelikle godaddy hosting kullanıyorum ve hosting en başta otomatik olarak phpbb kurdurmuştum. Yine aynı işlemi baştan yapmam gerekiyor sanırım. Daha sonrasında sadece config dosyasının içine kullanıcı ve şifremi girerek veri tabanı bağlantısı sağlanacak doğru mu anladım? Ayrıca bu kullanıcı adı ve şifre godaddy de üyeliğime giriş yaptığım kullanıcı adı ve şifre mi? Yoksa filezilla dan bağlanırken kullandığım mı? Bunun dışında dikkat etmemi istediğiniz bir nokta var mıdır? Bide siteyi baştan otomatik kurdurmam mümkün mü sisteme?
Son olarak server yedeği aldığım dosyalar ile server ana dizinindeki dosyalar farklılık gösteriyor, bu benim hatam mı yoksa sistem kendi okuyacağı şekilde mi bana yedek veriyor?
Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Güncelleme eksikliği v.b. sorunlar oluşabileceğinden hazır panellerden otomatik yükleme yapmanız tavsiye edilmez. Forumlarımızdaki phpBB kurulum makalelerine göz atın. Veritabanı kullanıcı adı ve şifrenizi kullandığınız panelden ya da eski yedeğiniz varsa config.php dosyanıza bakarak bulabilirsiniz. config.php dosyası phpBB ana dizini altındadır. FTP v.b. dosya yönetim programı ile bakabilirsiniz.
Resim

aygunoz
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aygunoz »

ESQARE yazdı: 23.09.2020, 00:21 Güncelleme eksikliği v.b. sorunlar oluşabileceğinden hazır panellerden otomatik yükleme yapmanız tavsiye edilmez. Forumlarımızdaki phpBB kurulum makalelerine göz atın. Veritabanı kullanıcı adı ve şifrenizi kullandığınız panelden ya da eski yedeğiniz varsa config.php dosyanıza bakarak bulabilirsiniz. config.php dosyası phpBB ana dizini altındadır. FTP v.b. dosya yönetim programı ile bakabilirsiniz.
Resim
yukarıdaki config doğru konum mudur?
Buradaki dosyayı açamıyorum. Nasıl açabilirim. Burada aradığım tam olarak nedir?
Bunun dışında başka config dosyalarıda var çünkü
Resim
bide burada var, sizin dediğiniz bu sanırım ama bunuda açamıyorum.

“3.3.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir