Mobil Görünümündeki Sorun

phpBB 3.3.x sürümleri için yayınlanan ve kullandığınız stil ya da temalar hakkındaki sorunlarınızı bu forumda paylaşabilirsiniz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mobil Görünümündeki Sorun

Mesaj gönderen EFe1343 »

Merhabalar,

Önceki ücretli temamda da bulunan bir hata var. Tema desteği olmadığı için ücretsiz bir temaya geçtim ama bu hata hala devam ediyor. Hata söyle forumların bitiminde footer (alt bilgi) üzerinde forumdan çeşitli gösteriler geliyor. Fotoğraflar konu içinden veya konuyu açanların kullanıcı resimlerinden geliyor.
Screenshot_2020-09-05-20-39-28-26_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg
Ekran görüntüsünde göründüğü gibi... Bu fotoğraflar neden ve nereden geliyor anlamadım. Acaba bir eklentimi yapıyor diye düşünüyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Mobil Görünümündeki Sorun

Mesaj gönderen ESQARE »

Eklenti yüzünden olabilir. Hangi eklentileri kullanıyorsunuz? Başlık resim önizleme eklentisi gibi görünüyor: viewtopic.php?f=99&t=22948
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

O eklentiyi kullanmıyorum. Ona benzer kullanığım LightBox var. Aşağıya kullanığım eklentilerin ekran görüntüsünü bıraktım.
Eklentiler.png
Cevap için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

coreframe nedir? ilk kez duyuyorum bu eklentiyi. onla ilgisi olabilir mi?
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Yok onu kullanmıyorum. Eles temasının eklentisi idi. Temayı devre dışı bıraktım. Ücretli olmasına karşın güncelleme yapılmadı 3.3 sürümü için desteği de çekti sanırım cevap da atmıyor geliştirici. Yeni tema mı alsam 4. sürümümü beklesem bilemiyorum.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Bugünlerde de fotoğrafsız reklam gibi gösteriyor. Sadece yazı şeklinde.
Screenshot_2020-09-11-23-16-43-97_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg
Ekran görüntüsünde olduğu gibi.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Sorunun tema kaynaklı olduğunu düşünüyorum. varsayılan prosilver stili ile denediğinizde de aynı şeyler oluyor mu? Ayrıca bir de önbellek temizliği yapıp dener misiniz?
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Teşekkürler hocam sorunu çözdüm. Dediğiniz gibi prosilverı varsayılan yaptım. Prolight ı deaktifleştirdim. Böylece tek tema prosilveri bıraktım. Dediğiniz gibi bunda yoktu. Öncesinde özgeçmişşi ve tarayıcı geçmişini de sildim. Sonra Tekrar Prolight ı aktifleştirip denemek istedim. İşte tam bu sırada sorunun kaynağını buldum.

Prolight dan önce ücretli Eles teması vardı ve bu hata onda da vardı. Sonra Prolight a geçtim. Geçerken "Şuradan kalıt al:" diye bir seçenek var. İşte orada önceki varsayılan tema Eles olduğu ondan kalıt aldı diye düşünüyorum. O hata da oradan geçti.

Sizin tavsiyeniz üzerine prosilver ı aktifleştirip kontrol edince sorun olmadığını gördüm. Ve Prolight ı aktiflerştirirken bu sefer kalıtı prosilverden çekti. Ve Önbellek temizliği yaptım. Sonra kontrol ettim. Prosilver ile açıldı önce sonra tarayıcı geçmişini temizleyince Prolight a geçti ve sorun da görünmüyordu.

Biraz uzun yazdım ama... Kısacası önceki temadan kaynaklanan sorunu kalıt al diyerek bu temaya da bulaştırmış oldum. Prosilverden kalıt alınca düzeldi.

Tekrardan teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Özür dilerek sorunun devam ettiğini bildirmek istiyorum. Bugün yine girince aynı şekilde idi. Sorunun devam ettiğini gördüm. Prosilver de denedim yine aynı idi. Tema kaynaklı olmadığını anlamış oldum. Bir eklenti yüzünden oluyor ama hangisi her birini devre dışı bırakıp, önbellek temizleyerek mi kontrol etmeliyim?
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Dediğimi denedim önce konularla ilgili olanları devre dışı bırakıp ön belleği sildim. Ama sorun devam etti aralarda reklamlar olduğu için ve reklam gibi göründüğü için phpbb Advertisement Management i devre dışı bıraktım. Sorun düzeldi gibi, herhangi bir şey gelmedi. Bu konuda ne yapmam lazım. Google Adsense reklamlarını koda mı yerleştirmem gerekiyor.

Eklenti ile ilgili araştırma yapmadım ama phpbb deki Advertisement Management in destek forumundan mı bakmak gerekiyor.

Cevaplarınız için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Muhtemelen Adsense'in özelliği bu. Sitenizle tümleşik çalışıyor ve uygun reklamlar sunuyor. Sorun olacağını düşünmüyorum. Aksine gelirinizi arttıracaktır. Yine de böyle gösterim yapmasını istemiyorsanız eklenti ayarlarını ve adsense panelinizdeki ayarları bir inceleyin.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Site içinden aldıklarını sitedeki konulara yönlendiriyor. Bunları da reklam olarak mı görüyor yani?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Hayır, konuların reklamlar ile alakalı olarak çalışması için öyle bir ayar yapılmış olabilir. Eklenti ayarlarından mobil görünüm ile alakalı kısımları inceleyin. Belki kapatmak için bir ayarı vardır.
Resim

“3.3.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir