Altforum görüntüleme sorunu

phpBB 3.3.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Altforum görüntüleme sorunu

Mesaj gönderen awr »

Merhaba,

Mevcut forum içerisinde bulunan birkaç konuyu altforum oluşturup yeni foruma taşıdım, taşıma işlemi sırasında hiç bir hata vermedi sorunsuz taşıdı olarak gösterdi sistem ama taşıma işleminden sonra foruma girdiğimde taşıma işlemi yapmış olduğum forumun görüntüsü tuhaf bir şekilde değişti. Forumlarda içerisinde başlıklar olmasına rağmen forum içerisinde görünmüyor vs. gibi enteresan bir şekilde bozuldu.

İzinleri vs. kontrol ettim her hangi bir tuhaflık vs. görünmüyor ama görüntülerde düzelmiyor.

Ekran görüntüleri için:

Forum anasayfasında bu şekilde görüntülenmesine rağmen
1.jpg
Yönetim panelinde ki görüntü bu şekilde
2.jpg
Anasayfada 1. görseldeki Anadolu Üniversitesi başlığına tıklayınca açılan görüntü
3.jpg
* Üç görselden fazla yükleme yapamadığım için konuya ikinci mesajdan devam edeceğim...
Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Altforum görüntüleme sorunu

Mesaj gönderen awr »

* İlk mesajın devamı...

Önbellek, cache vs. sildikten sonrada görüntüde değişikli olmadığı için yeni bir kategori oluşturup yönetim panelinde ulaşabildiğim konuları yeni kategoriye taşıyarak düzeltebilirim düşüncesiyle yeni bir kategori açıp bir kısım konuyu taşıdım, taşıdığım konularda sıkıntı yok normal bir şekilde görüntüleniyor ve açılıyor ama aşağıdaki görsellerde görüleceği gibi

Küçük kırmızı kutucuk içerisinde anasayfada altforum görünüyor ama böyle bir altforum oluşturulmadı
4.jpg
yeni kategorinin yönetim panelinde böyle bir altforum yok
5.jpg
bu şekilde tuhaf bir karışıklık oldu.

Düzeltilebilir mi, nasıl düzeltilebilir?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Önbellek sorunu gibi görünüyor. /cache/ dizini içerisindeki dosyaları (.htaccess ve index.html dosyaları hariç) silerek denediniz mi?
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen awr »

ESQARE yazdı: 10.10.2020, 22:09 Önbellek sorunu gibi görünüyor. /cache/ dizini içerisindeki dosyaları (.htaccess ve index.html dosyaları hariç) silerek denediniz mi?
Evet denedim
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Bir de forumları yeniden senkronize etmeyi deneyin.
40DCC8CB-4DCE-4AF8-8E7D-10AE12BA4C20.jpeg
Resim

Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen awr »

ESQARE yazdı: 11.10.2020, 12:33 Bir de forumları yeniden senkronize etmeyi deneyin.
Denedim, maalesef değişiklik yok.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

O halde forum izinlerini tekrar kontrol edin. Görünür bir forum izinlerini taşıma yaptığınız foruma kopyalayın. Geriye başka bir ihtimal kalmıyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen awr »

ESQARE yazdı: 13.10.2020, 16:18 O halde forum izinlerini tekrar kontrol edin. Görünür bir forum izinlerini taşıma yaptığınız foruma kopyalayın. Geriye başka bir ihtimal kalmıyor.
Bu dediğinizi konuyu açmadan önce denemiştim, şimdi siz yazınca tekrar denedim ama maalesef bir değişiklik olmadı.

Böyle bir karışıklık nasıl olur, nasıl oldu anlamadım, tavsiyelerinizin tamamını denediğim halde bir değişiklik olmayınca mevcut sorunu gidermek için yeni bir kategori oluşturdum, konu ve mesajları el ile tekrar ekleyerek oluşan bu tuhaf durum çözülmüş oldu.
Bu şekilde şimdilik sorun giderilmiş ve herhangi bir sıkıntı görünmüyor.

Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Belkide phpBB son sürümünde bir hata olabilir. Hata izleyici üzerinden daha önce böyle bir hata rapor edilip edilmediğini inceliyorum, siz de takip edebilirsiniz.
Resim

Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen awr »

Sorun giderildi
ESQARE hocam verdiğiniz linkteki konulara farklı yoğunluklardan dolayı bakamadım ama yardımcı olmaya çalıştınız teşekkür ederim.

Bugün vakit bulup siteme baktığımda bu sorunu (en kolay yoldan) nasıl çözerim diye düşünürken veri tabanından konuyu silmek aklıma geldi denemeye karar verdim ve veri tabanı yedeklerimi alıp sırasıyla aşağıdaki işlemleri uyguladım sonuç olarak sorun giderilmiş oldu.

Cpanel > phpMyAdmin> [veri tabanı adını seçip] > phpbb_forums buraya kadar geldikten sonra sağ tarafta açılan sayfa üzerinden konunun id numarasını (konunun üzerine gelince sayfanın alt kısımda görünen linkteki id'ye göre) bulup sildim.
Siteye dönüp sayfayı yenilediğimde sorun düzelmiş oldu.

“3.3.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir