Yüklediğimiz Eklentileri Nasıl Türkçeleştirebiliriz?

phpBB 3.3.x sürümleri için yapılan ve geliştirilen Eklentilerin dil dosyalarını Türkçeleştirme forumu.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Kayıtlı Kullanıcı

Yüklediğimiz Eklentileri Nasıl Türkçeleştirebiliriz?

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Merhabalar Destek Forum Ahalisi

phpBB Forum kullanmaya başladıktan sonra yavaş yavaş eklentileri'de denemeye ve bazılarını sistem kurmaya başladım.Eklentiler güzel'di ve görevlerini layıkkı ile yerine getiriyordı.Ancak bazı eklentilerin Türkçe Dil Desteğinin olmaması forum için bazı bölümlerin "İngilizce" olarak sırıtmasına yol açtı./açıyordu.

ÖRNEK-1 (RECENT TOPİCS) :

Resim

Not : Forum'u "Büyük Bir Not Defteri Olarak" kullanmaktayım.Yani çevrimdışı ortam'da yerel makine üzerinde Windows+Linux'da.....

ÖRNEK-2 (TOPİC DESCRİPTİON) :

Resim

Sorum şu :

Biz kendimiz bu eklentileri Türkçeleştirmeye girişsek, söz konusu dosyanın hangi kısımlarını Türkçe'ye tercüme edebiliriz.

Böylece ;

Destek Forum'un yeni alt bölüm açılır ve bölüm'ün başlığı şöyle olurdu.

"Sizden Gelen Eklenti Tercümeleri" şeklinde...

Forum üyesi kendi Türkçeleştirdiğ ve kendi sisteminde denediği eklentinin Türkçe dil dosyasına ait kodları bu bölüm'de paylaşır.Bölüm yöneticisi uygun görünen eklentileri onaylar .

Bu yolla çok hızlı bir biçim'de tüm ingilize eklentiler Türkçeleştirilir.Forum'a destek, bizzat kullanıcının kendisinden gelir.

Saygılarımla
TRWE_2012
En son TRWE_2012 tarafından 29.06.2022, 18:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Yüklediğimiz Eklentileri Nasıl Türkçeleştirebilir?

Mesaj gönderen ESQARE »

Eklenti Tanıtımları forumunda paylaştığım eklentilerin Türkçe dil dosyalarına örnek olarak bakabilirsiniz. İngilizce dosya ile Türkçe dosyayı karşılaştırırsanız hangi kısımların Türkçe'ye çevrildiğini görebilirsiniz. Türkçe çeviriler standart Windows not defteri programı ile yapılamaz. Bunun için Notepad++ gibi UTF-8 destekli metin editör programı kullanmanız gerekir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Yüklediğimiz Eklentileri Nasıl Türkçeleştirebilir?

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

ESQARE yazdı: 28.06.2022, 13:15 Eklenti Tanıtımları forumunda paylaştığım eklentilerin Türkçe dil dosyalarına örnek olarak bakabilirsiniz. İngilizce dosya ile Türkçe dosyayı karşılaştırırsanız hangi kısımların Türkçe'ye çevrildiğini görebilirsiniz. Türkçe çeviriler standart Windows not defteri programı ile yapılamaz. Bunun için Notepad++ gibi UTF-8 destekli metin editör programı kullanmanız gerekir.
Teşekkürler .... :)

NOT :

Evet haklısının Notepad ++ gibi bir metin editörü ile çeviri kodlaması yapmak iyidir ama sekmeler arasında gidip gelmek ise mikro ölçüde zaman kaybı + bazen değiştirdiğin satırı da insanlık hali unutabiliyor insan....

Benim nacizade önerim şu "açık kaynak kodlu" yazılımı bir deneyin. (yıllardır kullanmaktayım, açamadığı dosya yok gibi)

Ekran Görüntüsü :

Resim
Yazılım'ın Çalıştırıldığı İşletim Sistemi : Microsoft Windows 7 Ultimate Edition SP1 x86

Bana eski sürüm , fazlasıyla yetiyor.

Eğer denemek isterseniz resmi web sayfası aşağıdadır.

Kod: Tümünü seç

https://winmerge.org/
Bu yazılımla çeviri yaptınız'da zamanınız %50 daha da kısalacaktır.

Saygılarımla
TRWE_2012

“3.3.x Eklenti Türkçeleştirme” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir