İzinleri Yapamıyorum

phpBB 3.3.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Agkur
Kayıtlı Kullanıcı

İzinleri Yapamıyorum

Mesaj gönderen Agkur »

Merhaba, genel bir forum açtım. İzinler gerçekten forumda bahsedildiği gibi kaos resmen. Bu kadar zor bir durum olacağını düşünmüyordum. Yapmak istediklerim:

forumuma kayıt olan kişilerin forumlara başlıklar açabilmesi.
Misafirlerin başlıklara yorumlar yapabilmesi.
Bu kadar basit bir olayı phpbb de günlerdir halledemiyorum, izinler konusundaki makalenizi okudum fakat hiçbir şey anlaşılmıyor. Daha detaylı bilgi verecek ya da yardımcı olacak birileri var mı? Teamwiever ile bağlantı da kurabiliriz
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: İzinleri Yapamıyorum

Mesaj gönderen ESQARE »

Makaledeki "Kısa Sorulara Basit Cevaplar" bölümünü okumanız yeterlidir. Sizin gibi düşünenler için o bölümden bilgi verildi. Kayıtlı kullanıcılar için varsayılan olarak ilk kurulumdaki forumda zaten başlık açma izni mevcuttur. Bu izinleri diğer forumlara kopyalayarak ilerleyebilirsiniz. Mesaj gönderme, başlık açma, cevap yazma v.b. gibi forum içeriklerini ilgilendiren izinler için sadece Forum Tabanlı İzinler menüsünün altından işlem yapmalısınız. Şifre değiştirme, avatar değiştirme, dosya ekleme, özel mesaj gönderebilme v.b. gibi kullanıcı hesabıyla alakalı izinler için de Global İzinler menüsünün altından işlem yapmalısınız.

Foruma yeni kayıt olan kullanıcıların başlık açabilmesi için;
İzinler -> Forum Tabanlı İzinler -> Grup forum izinleri -> Yeni Kayıtlı Kullanıcılar -> İlgili forumu seç -> Gelişmiş İzinler -> Mesaj -> Yeni başlıklar açabilir -> Evet

Misafirlerin başlıklara yorum yapabilmesi için;
İzinler -> Forum Tabanlı İzinler -> Grup forum izinleri -> Misafirler -> İlgili forumu seç -> Gelişmiş İzinler -> Mesaj -> Yeni başlıklar açabilir -> Evet
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“3.3.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir