Arama Ayarları

phpBB 3.3.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
aknctn
Kayıtlı Kullanıcı

Arama Ayarları

Mesaj gönderen aknctn »

Merhaba,

Arama alanında bazı kelimeleri çok yaygın olduğu için yoksayma durumunu değiştirebilirmiyiz? Ayarlardan farklı seçenekler denedim ve değer de değiştirdim ama olmadı. Arama alanına her ne yazılırsa yazılsın alakalı olan tüm veya içinde geçen tüm konu ve mesajları listelemesini istiyorum. Bu mümkün müdür?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Arama Ayarları

Mesaj gönderen ESQARE »

Her şeyden önce bunun sebebi sunucu kaynaklarının aşırı zorlanmasının önüne geçmek içindir. Arama kaynakları çok kullanılan ya da fazla ziyaretçisi olan bir mesaj panonunuz varsa bu ayarı değiştirmenizi tavsiye etmem.

Mesaj panonuzun arama indeksini hangi arama uygulamasına göre oluşturduğunuza bağlı olarak bu ayarı değiştirebilirsiniz. Eğer MySQL Fulltext uygulaması ile arama dizini oluşturduysanız bu ayarı phpBB üzerinden değiştiremezsiniz. Bunun yerine phpBB Native Fulltext uygulaması ile arama indeksi oluşturmanız gerekir.

YKP-> Genel -> Sunucu Konfigrasyonu -> Arama ayarları -> Arama Uygulaması bölümünden phpBB Native Fulltext seçip Genel kelime başlangıcı: ayarını 0 yapmanız gerekir. Ayrıca eğer arama uygulaması olarak şu an phpBB Native Fulltext kullanmıyorsanız YKP -> Bakım -> Veritabanı -> Arama dizini bölümünden phpBB Native Fulltext için arama dizini oluşturmanız gerekir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
aknctn
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aknctn »

Üstat bi eklenti buldum hashtag eklentisi denebilir çalışma prensibi de arama sonuçları üzerinden mesela mesaj yazarken #oyun yazdınız oradaki oyun kelimesi tıklanabilir oluyor ve oyun ile ilgili tüm mesajları gösteriyor. Ama bu sınırlama yüzünden eklenti her kelimede sonuç çıkartamıyor. Benzer sorunu doğal aramada da yaşıyorum forumda bi konu var en çok ziyaret alanlardan xperia root bunu yazınca genel kelime diyor ve sonuç çıkartmıyor.

Çok yük biner dediniz bu beni korkuttu şimdi.

Ek olarak birde canlı arama eklenisi var google gibi o zaman o da mı yüklenir?
aknctn
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aknctn »

Ve dediğiniz gibi yaptım aynı sorun devam ediyor. Alan zaten 0
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

ESQARE yazdı: 28.03.2024, 10:42 Ayrıca eğer arama uygulaması olarak şu an phpBB Native Fulltext kullanmıyorsanız YKP -> Bakım -> Veritabanı -> Arama dizini bölümünden phpBB Native Fulltext için arama dizini oluşturmanız gerekir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“3.3.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir