Sürekli devam eden saldırı

phpBB 3.3.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
fonksiyonelas
Kayıtlı Kullanıcı

Sürekli devam eden saldırı

Mesaj gönderen fonksiyonelas »

merhaba. forumumuza 1 haftadır aralıksız saldırı oluyor. Kayıt aşamasını bir şekilde aşıp forumlarda yeni konu açıyorlar. Genelde +18 linkler oluyor. Bunları engellemenin bir yolu var mı? Ben yeni üyelerin konu açmasını moderatör onayı ile geçici bir çözüm buldum. Tek tek siliyorum kullanıcılar ve mesajlarını. Sürüm 3.3.4
resim_2024-02-11_230019586.png
Aşağıdaki görselde kayıt adımını aşamayan saldırılar var.
resim_2024-02-10_230242575.png
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Sürekli devam eden saldırı

Mesaj gönderen ESQARE »

Bu tarz spam kayıt girişimleri maalesef bir çok internet sitesinin sorunu. Öncelikle kayıtlarda Google tarafından sürekli geliştirilen reCaptcha v3 kullanmalısınız. Ayarları YKP->Mesaj Panosu Konfigurasyonu->Spambot önlemleri bölümünden yapabilirsiniz. Daha farklı bir yöntem için viewtopic.php?t=22861 sayfasındaki Sıralanabilir CAPTCHA eklentisini deneyebilirsiniz. Bu da işe yaramazsa S&C (Soru - Cevap) CATPCHA özelliğini kullanarak kayıt sırasında kullanıcılara Google aramasında basit bir şekilde bulunamayacak sorular yöneltebilirsiniz.

Bir de daha önce bu sorunu yaşayanların uyguladıkları yöntemleri forumlarımızda arama yaparak bulabilirsiniz.

Örnek:
viewtopic.php?t=23094
viewtopic.php?t=19214
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
fonksiyonelas
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Sürekli devam eden saldırı

Mesaj gönderen fonksiyonelas »

Cevabınız için teşekkürler. CAPTCHA V3 ile denedim. Engelliyor ama yine de sızıntılar devam ediyor. Soru/Cevap özelliği ile cevabı asla bulunamayacak bir şey yaparak sorunu aştım. Kayıt olmak isteyenin bana ulaşması gerekiyor tabi.

Şimdi spam kullanıcıları toplu olarak silmem gerekiyor. Çünkü daha önce kayıt olan spam kullanıcılar başlık açıyor. Örneğin mail.ru uzantısı ile kayıt olan tüm kullanıcıları filtreledim (*@mail.ru). Ancak toplu silmeyi bulamadım (kullanıcı mesajları ile sil).
resim_2024-04-18_091524027.png

“3.3.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir