Forumumu Türkçe'ye Çeviremiyorum

phpBB 3.3.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
sevgiseli
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Forumumu Türkçe'ye Çeviremiyorum

Mesaj gönderen sevgiseli »

Site adresi: http://sanatkar.free.nf
Phpbb sürümü: 3.3.11
Sorunu: Forumu Softacoluos'tan kurmuştum. Ama İngilizce olduğu için Türkçe dil dosyası yok. Bende Türkçe dil dosyası indirip FTP'den forumun kurulu olduğu dizine attım. Ama ne hikmetse Türkçe dil dosyası Yönetim Panelinde gözükmüyor. Sorunu nasıl çözerim?
sevgiseli
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Forumumu Türkçe'ye Çeviremiyorum

Neden kimse cevap vermiyor?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Türkçe dil paketini indirdiğiniz sayfada gerekli açıklamalar mevcut. Cevap beklemek yerine önce bir araştırın:

https://www.phpbbturkey.com/downloads/#phpbb-turkce
phpBB için Türkçe dil dosyalarını alttaki "İndir" düğmesine tıklayarak indirebilirsiniz. Daha sonra indirdiğiniz sıkıştırılmış zip dosyasını açarak, herhangi bir FTP programı yardımıyla web sunucunuzdaki phpBB dosyalarınızın bulunduğu ana dizine gönderin. Gönderme işlemi tamamlandıktan sonra Yönetim Kontrol Paneli'nize gidin ve üst menüdeki ÖZELLEŞTİR sekmesine tıklayarak DİL YÖNETİMİ bölümünün altından Dil Paketleri bağlantısını seçin. Bu sayfadan uygun olan Türkçe dil paketini seçerek kurulumu yapabilirsiniz.

Sakın unutmayın; sıkıştırılmış dil paketini açarken dizin yapısını korumalısınız. Eğer sıkıştırılmış paketleri açan yazılımınız ile bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, lütfen yazılımınızın kullanma kılavuzuna bakın. Dizin yapısı korunmazsa, dil ya da dil resim dosyalarının görüntülenmemesine neden olacaktır.
Ayrıca ücretsiz forum kullanıyorsanız kısıtlamalar sebebiyle bir çok işlemi yapamazsınız: viewtopic.php?t=1682

İlgili konuda da yıllar önce benzer sorun yüzünden mesajınız mevcut: viewtopic.php?p=75818#p75818
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
sevgiseli
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Araştırma yaptım, araştırma yapmasaydım konu açmazdım. Forumları taradım, googledan taradım, benzer konulara baktım cevabını bulamadım. Dil paketi açıklamalarına baktım. Ya scripti tekrar baştan yükleyeceğim ya da eski dil paketini yükleyeceğim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Yazdığım mesajdan sadece araştırma bölümüne takılmışsınız anlaşılan. Ücretsiz forumlardaki sorunlar umrunuzda değil gibi. Siz araştırmalarınıza devam edin öyleyse.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“3.3.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir