Görüntü Kirliliği Yaratan Bir Sorun [YARDIM]

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Shady__Shark
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Görüntü Kirliliği Yaratan Bir Sorun [YARDIM]

Mesaj gönderen Shady__Shark »

Selam üstadlar bana yardımınız gerekli görüntü kirliliği yaratan bir sorunum var. Üye olunca herşey iyi güzel onaylıyorsun en sonda bir hata veriyor. Ama üyelik oluyor tabi hata kafa karıştırıyor
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

bu resimdeki hata çıkıyor. bunu gören üye üye olmadım deyip ya gidiyor yada tekrar yeni bir üyelik açıyor :D bu hatanın nedeni ve de nasıl düzeltebilirim bana yardımcı olursanız sevinirim. Bir de hatırlatayım bu phpbb yi Tam paket olarak bu siteden indirdim belki aynı sorun onda da olabilir. tabi bu bir öneri size kalmış.. :D

Düzeltme ( ilave ) Resimde anladığım kadarı ile şu satırdan bahsediyor.

message_die(GENERAL_ERROR, 'Failed sending email :: ' . (($this->use_smtp) ? 'SMTP' : 'PHP') . ' :: ' . $result, '', __LINE__, __FILE__);

bununla ilgili bir hata olabilir mi? emailer.php line 234 te bu var.

Düzeltme 2( ilave ) Mesajı alttaki gibi değiştirdim ortaya bakın ne çıktı :D

message_die(ss,:::: HOŞGELDİNİZ Üyeliğiniz Tamamlanmıştır. Foruma Giriş yapabilirsiniz :: ' . (($this->use_smtp) ? 'SMTP' : 'PHP') . ' :: ' . $result, '', __LINE__, __FILE__);

evreka
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen evreka »

bu sorun büyük ihtimalle siteni yüklediğin hosttan kaynaklanıyordur. host yöneticileri genelde linux server larda yük olduğu için sendmail özelliğini kapatıyorlar ve bizde özel mesaj atarken reply yaparken ya da kayıt olurken filan felan dediğin sorunla karşılaşıyoruz. eğer sendmail özelliği kapalı ise tek yapabileceğin admin paneli-ayarlara girerek smtp ayarlarını etkin hale getirip ayarlaman. bu konuda host yöneticinle konuşmalısın...
Kullanıcı avatarı
Shady__Shark
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

evreka dediğin bana da mantıklı geldi ve de yaptım fakat bu sefer de bununla karşılaştım herşey aynı bu sefer hata farklı :D

PM atarken hata yok herşey normal ama yönetim panelinden toplu mailde de hata veriyor ilk yazdığım mesajdaki hatayı. :(
evreka
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen evreka »

Shady__Shark yazdı:evreka dediğin bana da mantıklı geldi ve de yaptım fakat bu sefer de bununla karşılaştım herşey aynı bu sefer hata farklı :D

PM atarken hata yok herşey normal ama yönetim panelinden toplu mailde de hata veriyor ilk yazdığım mesajdaki hatayı. :(
Ya smtp ayarlarını doğru yaptın mı?? bende de aynı sorun vardı. host yetkililerine sordum smtp ayarlarınıyap dediler. yönetici mail imde hsot üzerinden olduğu için ben ayarları şu şekilde yaptım.

benim yönetici mailim : admin@malzemeforum.com
SMTP Sunucu Adresi : mail.malzemeforum.com
SMTP Kullanıcı Adı : admin
SMTP Şifresi : mail şifren

ayarları bu şekilde yaptım düzeldi. ama bir zaman sonra banada smtp ile ilgili sorun vermeye başladı. host yetkililerini aradım bana forum kodlarındaki smtp script kodlarını göndereceklerimle değiştir dediler. göndermediler bişi ama ogün bugündür hiçbir sorun yaşamıyom...
Kullanıcı avatarı
Shady__Shark
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

evreka selam şimdi durumu şu şekilde izah edeyim ben ücretsiz ftp ye bir forum ( phpbb ) kurdum. Ve bana ftp yi veren sitenin smtp sunucusunu yada diğer ayarlarını bulamadım gmail için bu ayarları uyguladım ama sonuç aynı 2. msjımdaki hatayı veriyor. Aynı gmail e yönlendirdiğim gb başka bir yönlendirme yapsam hepsinde aynı soorunu mu verir yoksa olma ihtimali var mı?
evreka
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen evreka »

Shady__Shark yazdı:evreka selam şimdi durumu şu şekilde izah edeyim ben ücretsiz ftp ye bir forum ( phpbb ) kurdum. Ve bana ftp yi veren sitenin smtp sunucusunu yada diğer ayarlarını bulamadım gmail için bu ayarları uyguladım ama sonuç aynı 2. msjımdaki hatayı veriyor. Aynı gmail e yönlendirdiğim gb başka bir yönlendirme yapsam hepsinde aynı soorunu mu verir yoksa olma ihtimali var mı?

bu konuda uzmanlara danışmak lasım artık.. moderatörler ve admin yardımı lasım.. daha fazla bilgim yok çünki... :(
Kullanıcı avatarı
Shady__Shark
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

olsun yinede saol sen elinden geldiğince yardım ettin. 8)
Kullanıcı avatarı
Shady__Shark
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ya bu üstteki hata forumda konulara cevap yazıncada çıkmaya başladı ne yapmalıyım.....
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir