Dönüştürmeden sonra karakter sorunu

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
deve
Kayıtlı Kullanıcı

Dönüştürmeden sonra karakter sorunu

Mesaj gönderen deve »

Phpbb v2.23 olan ana dizindeki forum sitemi /forum klasörüne phpbb v3.0.0 kurduktan sonra dönüştürdüm .
Herşey sorunsuz bitti kurulum ve dönüştürme esnası , fakat forum ( phpbb v3.0.0 ) türkçe karakterleri yok !?!

Bir hayli araştırdım sitenizde fakat bulamadım dönüştürmeden önce bizim yapmamız gereken başka bir işlemmi var yada önce ?
Turkmusun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Dönüştürmeden sonra karakter sorunu

Mesaj gönderen Turkmusun »

Aynı sorun bende de meydana gelmişti. Sunucu firma ile de görüşmüştüm. Bana söyledikleri dışa aktarım ile içe aktarım işlemlerinde hangi dil kodlaması ile yaptıysanız aynı olmalıdır dediler. O kadar çabaladım çözülmedi. Sonunda sorunu sql dosyalarını açmak ve Türkçe karakterleri değiştirmek suretiyle yeniden sqlk sorgusu yaparak çözdüm. Şimdi hiç sorun yok.
Bilgi ve paylaşım işte akıllı yaklaşım

İlkokul çağlarımdan 35 yaşıma kadar
Varlığım Türk varlığına armağan olsun
deve
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen deve »

sanırım benim yapacağımda o , yalnız şöyle bir komut olacak direkt mysql de sorgulatılan bu karakterleri değiştirmek için vardı sanırım yanlışmı hatırlıyorum ?
Kullanıcı avatarı
mavideniz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mavideniz »

karşılaştırma 'utf8_bin'; olacak bigdump.php den atarken 'utf8_bin'; olarak başka bir sql e at dene sadece başlıklarda sorun kalır onuda manuel forumdan düzeltirsin. Türkçe karakterleri sql nin tamamında düzeltsen bile, üzerine bindirilen mesajlardan dolayı ileride hep aynı şeyi tekrarlamak zorunka kalabilirsin.
deve
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen deve »

başka bir sql açma yetkim yok malasef , aslında mysql den sorgulama yolu ile karakterleri dilediğimiz karakterlere değiştirme yöntemi bi zamanlar bi yerde okumuştum ama bulamıyorum o şekilde yapılsa sorun çözülmezmi acaba ?
bilen varsa yazarsa sevinirim .
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir