[Çözüldü] yedek nasıl alabilirim

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
ReplaX11
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

[Çözüldü] yedek nasıl alabilirim

Mesaj gönderen ReplaX11 »

arkadaşlar
http://www.bizimlepaylas.net sitemde ben nasıl yedek alabilirim en güzel ve güvenlk siteye bişey oluğdunda tekrar yükleyebileceğim bir yedek almak istiyorum kendim

sistem phpbb 3.0

linux hosting kullanıyorum anlatırsanız tşk ler,

herhangi bir program filan öneriiseniz veya pleskten nasıl alcağımı tşk ler
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: yedek nasıl alabilirim

Mesaj gönderen malt »

Site ismine göre ayrı bir yedekleme yöntemi yok dolayısıyla site ismi vermen gereksiz.

Yönetim Kontrol Paneli >> Bakım >> Yedekleme >> Tümünü Seç >> Gönder.

Kolay gelsin.
ReplaX11
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

bu tür yedekleme siteme bieşy olduğunda bişey olmaz dimi sorun çıkarmazz
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Bu aldığın yedekler "store" içerisinde kopyalanır. Eğer sitene birşey olursa, 'yeniden kur' bölümünden en son aldığın yedeği siteye tekrar aktarırsın.

Ama sana tavsiyem store içerisinde yedek bırakma, hem çok yer kaplar hem de saldırılara karşı riskli.
ReplaX11
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

peki bu yedek alma yöntemi ile sorun yaşanmaz dimi ve yaptığın herşey olduğu gibi kalırmı yani
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Eğer bir sakıncası olsa neden böyle bir yedekleme işlemi yapsınlar ki?

Elinde yedeğin olduktan sonra birşeyden korkma, istediğin kadar yedek la. Forum çökse bile yeniden kur, yedeği yükle. Forum eskisi gibi olur. Tabi smile gibi resimleri tekrar yüklemen gerekir o kadar.
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

yönetimden alınan yedekler sorunsuzca geri yüklenirler, yoğun sunucularda yönetimden yedek alırken bazen MySql ile bağlantı kesilebiliyor ozaman yedek eksik olur, yedeği aldıktan sonra FTP ile girip yedeğin boyutuna bakmanız lazım küçük bir yedek dosyasıysa mutlaka kesinti olmuştur.

En Sağlam yedek phpMyadmin'den alınan yedektir.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
cagatayozata
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cagatayozata »

Bir şey sorcam . Örneğin ben cumartesi yedek aldım diyelim pazar günü yeni üyeler geldi ve yeni konular açılıp mesajlar yazıldı diyelim pazartesi yedeği yüklediğimde cumartesi gibi mi olacak yani pazarki üyelikler ve mesajlar silinecek yani öyle mi? bir de her gün yedek alsam güvenlik için bunun bir zararı olur mu? aldığım yedkleri store den alıp bilgisayara atsam yükleyecek olursam geri storeye atsam olur mu?(Yer için ) Bir de bu yedeklerin boyutu ne kadar oluyor?
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

En son yedeği aldığın hale döner forumun.

Hergün yedek alabilirsin, bunda herhangi bir sakınca yok. Store içindekileri silip oraya tekrar yükleyebilirsin de.
makarabesk
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen makarabesk »

program istersen SmartFTP - FTP Client programını tavsiye ederim arkadasım siteni kolayca yedeklemene olanak tanıyor ama hergün yedek almalısın ki yedekten yükleme yaptığında kaldığın yerden devam edebilesn
ReplaX11
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

SmartFTP ile ftp ye bağlanınca ftp yedeği olmuyormu tek bana veri yedeğide lazım ama :S
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Ne programı? Yönetim Kontrol Panelinden 30 saniyede yedek alıyorsunuz. İşleri zorlaştırmanın ne alemi var.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Dn_35 yazdı: En Sağlam yedek phpMyadmin'den alınan yedektir.
Kesinlikle katılıyorum...
:arrow: viewtopic.php?f=2&t=420
Kullanıcı avatarı
mavideniz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mavideniz »

VSaBaH yazdı:
bende katılıyorum ama olayın birde öbür tarafı var oraya katılamıyorum malesef.
Hosting hizmetini yurtdışından alıyorsanız phpmyadminden alınan yedekleri geri yüklerken "TÜRKÇE KARAKTER SORUNU" yaşama ihtimaliniz oldukça yüksek. Yurtdışı forumlarda şu anda utf8 otomatik tanımlansada genede Türkçe karakter sorunu yaşanıyor. Çok başıma geldi. Veritabanındaki türkçe karakterleri editlemek mecburiyetinde bile kaldım. phpBB3x admin panelden alınan yedeklerde daha önceki topiçlerde de bahsettiğim üzere Türkçe karakter problemi kesinlikle yaşanmıyor. Veri tabanınız büyükse tümünü seç yerine 2mb yi geçmemek üzere kısım kısım yedek alınız hem yüklerken problem olmaz. Store yerine yerel diskinize kaydediniz. Kesiklik olayına gelince tamamen hosttan kaynaklanan durum bazen bir anda kesiyor. Download penceresindeki boyutla alınan yedek boyutu aynıysa mesele yok. Tek dikkat etmeniz gereken boyut.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

mavideniz yazdı:
VSaBaH yazdı:
bende katılıyorum ama olayın birde öbür tarafı var oraya katılamıyorum malesef.
Hosting hizmetini yurtdışından alıyorsanız phpmyadminden alınan yedekleri geri yüklerken "TÜRKÇE KARAKTER SORUNU" yaşama ihtimaliniz oldukça yüksek. Yurtdışı forumlarda şu anda utf8 otomatik tanımlansada genede Türkçe karakter sorunu yaşanıyor. Çok başıma geldi. Veritabanındaki türkçe karakterleri editlemek mecburiyetinde bile kaldım. phpBB3x admin panelden alınan yedeklerde daha önceki topiçlerde de bahsettiğim üzere Türkçe karakter problemi kesinlikle yaşanmıyor. Veri tabanınız büyükse tümünü seç yerine 2mb yi geçmemek üzere kısım kısım yedek alınız hem yüklerken problem olmaz. Store yerine yerel diskinize kaydediniz. Kesiklik olayına gelince tamamen hosttan kaynaklanan durum bazen bir anda kesiyor. Download penceresindeki boyutla alınan yedek boyutu aynıysa mesele yok. Tek dikkat etmeniz gereken boyut.
Aslında yedek alırken ve yedek yüklerken mevcut karakter setinin ne olduğuna dikkat eder ve işlemleri ona göre yaparsanız Türkçe karakterler sorun olmayacaktır...

Küçük bir örnek verecek olursak;
bigdump'da $db_connection_charset = kısmını boş olarak alırsanız sorunlar yaşayabilirsiniz ama $db_connection_charset = 'utf8'; olarak alırsanız Türkçe karakterlerde sorun yaşamazsınız. phpMyAdmin'de de yükleme sırasında bu tür karakter seçimleri mevcuttur...
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 1 misafir