Yeni konu açarken linkte sorun

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kilitli
By.DRaGoN
Kayıtlı Kullanıcı

Yeni konu açarken linkte sorun

Mesaj gönderen By.DRaGoN »

yeni konu açıyorum fakat link veriyorum linkin tamamini almiyor neden olabilir? sitem profilimde yaziyor bakabilirsiniz...

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Yeni konu açarken linkte sorun

Mesaj gönderen VSaBaH »

Merhaba,

Siz hiç adreslerde parantez [ "(" ve ")" ] gördünüz mü? Adresin tamamını elbette alır yalnız o adreste sorun olduğunu düşünüyorum.

O yüzden paranteze kadar olan kısmı adres olarak algılıyor. Parantezleri silerseniz tamamını aldığını göreceksiniz. O zamanda adres çalışmayabilir.

ÖR:
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q ... +Ara&meta=
By.DRaGoN
Kayıtlı Kullanıcı

ilginiz içinteşekkür ederim fakat bir çok forum sisteminde öyle adres gördüm... neden phpbb de çalışmadı :) smf,vBulletin,MyBB Hepsinde çalışıyor artik phpbb de olan bbbox tanmi kaynaklaniyor onu çözmek istiyoruz... :)
By.DRaGoN
Kayıtlı Kullanıcı

bakin sizin sitenize girdim örnek olarak bakayim dedim direk adresi yapiştirdiğimizda olmuyor fakat ornek link böyle yapinca güzel çalışıyor sizin sitenizde öyle çalışıyor fakat benim sitemde öyle çalışmıyor...

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

By.DRaGoN yazdı:bakin sizin sitenize girdim örnek olarak bakayim dedim direk adresi yapiştirdiğimizda olmuyor fakat ornek link böyle yapinca güzel çalışıyor sizin sitenizde öyle çalışıyor fakat benim sitemde öyle çalışmıyor...
Sürümden kaynaklanıyor olsa gerek benim forumum phpBB3. Yalnız bu durum o kadar da önemli olmasa gerek. Yani eski sürümünde parantez olduğu için linkten saymıyor onu.

Zaten içinde parantez olan bir linki kullanamazsınız ki? Orada denediğiniz linki paylaşır mısınız?

Veya adreste
( için %28
) için ise %29
kullanıp dener misiniz?
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir