Örümcekler / Botlar

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
basoglanh
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Örümcekler / Botlar

Mesaj gönderen basoglanh »

Arkadaşlar panelden arama motorlarının botları için üzerinde gelen ayarlarımı yapacağız yoksa değiştireceğimiz yerleri varmı mesela ip numarası yazan yerleri boş bunlar için falan yani resim aşağıda.. Şimdiden teşekkürler..

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Yeni bir güne gülümse !
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Örümcekler / Botlar

Mesaj gönderen bplr »

Google bot un varsayılan dil ve sitili kullandığına dikkat et yeterli.. Diğer botların siteye uğrasa da faydası şüpheli.. Türkiye'de google in %90 üzeri pazar payı varmış, yan arayan %90 google ile arıyor ülkemizde.
Bir de, ileride forum büyüdükçe, bazı bölümlerde botlara izin vermeyebilirsin; forum izinlerinde ayarlarsın.. Ama daha yeni kurulan içerik olmayan bir forum için botlar en son düşünülecek mesele gibi..
basoglanh
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen basoglanh »

Google bot benim ücretsiz forumumuma 66.249.72 li bir ip numarası ile geliyordu dünde yeni forumu açtığım zaman gelmiş hemen kayıtlara baktım aynı ip numarası vardı. Yani çoktan gelmeye başlamış ama neyi indexleyeceği tartışılmaz. İşte örnek verirsek bu sitede çevrimiçi listesinde eğer gogglebot sitede ise çevrimiçiler kısmında google [bot] gibi , yahoo [bot] gibi gözüküyorlar bizde böyle gözükmesi için birşey yapmamıza gerek varmı?
Yeni bir güne gülümse !
matraxxx
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen matraxxx »

Evet arkadaşlar bizde phpbbturkey deki gibi botları nasıl kimler çevrim içi kısmında gösterebiliriz acaba...???
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

matraxxx yazdı:Evet arkadaşlar bizde phpbbturkey deki gibi botları nasıl kimler çevrim içi kısmında gösterebiliriz acaba...???
cevrim icide gösteremezsin zaten botlar gelince kimler cevrim icide görünüyor
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
murat53
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen murat53 »

basoglanh yazdı:Arkadaşlar panelden arama motorlarının botları için üzerinde gelen ayarlarımı yapacağız yoksa değiştireceğimiz yerleri varmı mesela ip numarası yazan yerleri boş bunlar için falan yani resim aşağıda.. Şimdiden teşekkürler..

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

hiç bir değişiklik yapmana herhangi bir ip adresi girmene gerek yok, sadece bekle onlar gelip siteni indexleyecektir, bu işlem esnasinda kimler çevrim içi bölümünde gözükeceklerdir.
Radyoda müzik ve sohbetin keyfi ile forumda paylaşmanın tadını çıkarın.
http://www.sarilalelerim.com
Çünkü "Hayat paylaşmaktır!"
Kullanıcı avatarı
c.alkan
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen c.alkan »

benim sitemde görünmüyorlar.. uzun zamandır inceliyorum, 66.x.x.x gibi IP adresleriyle geliyorlar ancak kimler online kısmında görünmüyorlar..

sorun nerede olabilir??
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

c.alkan yazdı:benim sitemde görünmüyorlar.. uzun zamandır inceliyorum, 66.x.x.x gibi IP adresleriyle geliyorlar ancak kimler online kısmında görünmüyorlar..

sorun nerede olabilir??
Merhaba,

Hiçbir bot görünmüyor mu? Yoksa belli botlar mı?
Kullanıcı avatarı
c.alkan
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen c.alkan »

hiçbir bot görünmüyor..

botlar siteme kayıtlı, düzenli olarak kontrol ediyorum geliyorlar gidiyorlar sağolsunlar ama kimler çevrimiçi kısmında görünmüyorlar... :(
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

c.alkan yazdı:hiçbir bot görünmüyor..

botlar siteme kayıtlı, düzenli olarak kontrol ediyorum geliyorlar gidiyorlar sağolsunlar ama kimler çevrimiçi kısmında görünmüyorlar... :(
Özel bir MOD falan yüklemiş olabilir misiniz? Ben az önce sitenizi kontrol ettim ve kayıtlı kullanıcılar listesinde Botlar adı altında tıklanmayan bi kullanıcı gördüm.

Sanırım Botları gizleyen bir MOD yüklediniz.
Kullanıcı avatarı
c.alkan
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen c.alkan »

modları gizleyen bir uygulama yüklemiş olamam çünkü temamı hiç MODLANMAMIŞ standart prosilver'a çevirdiğim zaman bile aynı sorunla karşılaşıyorum ne yazık ki.. :(
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

c.alkan yazdı:modları gizleyen bir uygulama yüklemiş olamam çünkü temamı hiç MODLANMAMIŞ standart prosilver'a çevirdiğim zaman bile aynı sorunla karşılaşıyorum ne yazık ki.. :(
Afedersiniz ufak bir karışıklık olmuş. :oops:

Şimdi botların görünmemesinin üç sebebi olabilir.

Birincisi YKP -> GENEL -> Kolay erişim -> Örümcekler/Botlar bölümünde hiçbir bot listesi yoktur.

İkincisi bunlar aktif değildir.

Üçüncüsü ise geldiğini sandığınız botlar gelmiyordur. IP'nin tam halini verir misiniz botun?
Kullanıcı avatarı
c.alkan
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen c.alkan »

VSaBaH yazdı:
c.alkan yazdı:modları gizleyen bir uygulama yüklemiş olamam çünkü temamı hiç MODLANMAMIŞ standart prosilver'a çevirdiğim zaman bile aynı sorunla karşılaşıyorum ne yazık ki.. :(
Afedersiniz ufak bir karışıklık olmuş. :oops:

Şimdi botların görünmemesinin üç sebebi olabilir.

Birincisi YKP -> GENEL -> Kolay erişim -> Örümcekler/Botlar bölümünde hiçbir bot listesi yoktur.

İkincisi bunlar aktif değildir.

Üçüncüsü ise geldiğini sandığınız botlar gelmiyordur. IP'nin tam halini verir misiniz botun?
1) botlar siteme kayıtlı..

[ resmi görüntülemek için tıklayın ][ resmi görüntülemek için tıklayın ]

liste böyle uzuyor 60'dan fazla bot mevcut...

2) gördüğün gibi hepsi aktif :)

3) botların IP adresleri yok... ya d avarsa nereden bakmam gerekiyor???
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Botlar sitenizi ziyaret ediyor ve kısa süreli kaldığı için siz görmüyor olmalısınız.

Bugün enson saat sabah 10 civarı sitenize gelmişler ve de kayıtları tutulmuş. O zamandan sonra sitenize uğramamışlar yani o yüzden görünmüyor.

Eğer sitenizi sürekli incelemelerini istiyorsanız sitenizin içeriğini zenginleştirmeli, sitemap ve rss gibi destekleyici ve bot çekici ayarlamalarla botların sitenizi daha sık ziyaret etmesini sağlamalısınız.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

VSaBaH yazdı: rss gibi destekleyici ve bot çekici ayarlamalarla botların sitenizi daha sık ziyaret etmesini sağlamalısınız.
rss ne gibi faydası var botlar için, ilk kez duyuyorum..
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Yandex [Bot] ve 0 misafir