viewtopic de gönderileni görüntülerken boşluklar kayboluyor

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
ercanaslan
Kayıtlı Kullanıcı

viewtopic de gönderileni görüntülerken boşluklar kayboluyor

Mesaj gönderen ercanaslan »

phpBB3 sürümü: 3.02
Panonun tam adresi: http://www.canligitar.com
Eklentiler / Temalar: coolwater tema
Eklentilerin indirme adresi: phpbbturkey.com
İşletim sistemi, php ve mysql sürümünüz: linux, MySQL 5.0.51a , php5
Sorun çıkan sayfa URL adresi: gönderilen mesajlar konular, tüm gönderilen içerik vs

Soru/hata tanımlamaları: merhaba; gitar eğitimi içerikli bir site hazırlıyorum dolayısı ile akor ve şarkı sözleri gibi içerik mevcut sitede. gönderiğim akorlar notepadden kopyalayıp düzgün bir şekilde yapıştırmama rağmen gönderileni görüntülediğinde boşlukları tam olarak almadığı için üzerine gelmesi gereken bölümler kaymış bir şekilde görüntülüyo düzenle dediğimde ise düzgün hali ile gösteriyo

örnek
Am Bb
Bir garip yolcuyum hayat yolunda
C Gm Am
Yoluumu kaybetmiş perişanım ben

şeklinde "bir"in üstüne "Am" "hayat " ın üstüne "Bb" gelmesi gerekirken aralardaki boşlukları okumayıp görüntülemeyi Am Bb olarak yukarda ki gibi bir boşluk ile birleştiriyor... Tekrar düzenle yapınca düzenleme kutucuğunda düzgün görüntüleniyor gönder yapıp viewtopic de yine boşlukları silerek görüntülüyor
Burdaki kodalamayı nasıl düzeltebiliriz? Bu genel bi sorun bence:(

Soru/hatadan önce ne değişiklik yaptınız:
bu genel bi durumbi eklenti ile bağlantılı değil,phpbb3 ile ilegili

Soru/hatayı gidermek için hangi yollara başvurdunuz, neler yaptınız:
kod bilgim yetersiz o yüzden karıştırma cesaretinde bulunamadım

"Sitenizde phpBB.com imzası ve Türkçe çeviri imzası göremedik. phpBB.com imzalarını ve Türkçe çeviri imzalarını sitenize eklemediğiniz sürece tarafınıza destek verilmeyecektir. Başlık kilitlendi."

uyarı üzerina düzenlemeyi yaptım kusura bakmayın, tasarımda yardımcı olan arkadaşım üzerinde oynama yapmış farketmedim...
Kullanıcı avatarı
radyobulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: viewtopic de gönderileni görüntülerken boşluklar kayboluyor

Mesaj gönderen radyobulut »

Am..................Bb..............
C....................Gm.........Am
Yolumu kaybetmiş perişanım ben

Nokta koyarak halledebilirsiniz hiç kodlarla uğraşmadan. Eğer görüntüsünden de hoşlanmazsanız arkaplanla aynı renk nokta koyarsınız ;)
ercanaslan
Kayıtlı Kullanıcı

bu baya zor bi iş olur yüzlerce akor ekliyoruz ve el ile yapılması imkansız gibi
bir bbcode denedik bunu
pre bbcode ile denedik ama bunuda üyelerimiz kullanmayı başaramadı
bir şarkı sözü scriptim var php bundada aynı sorun vardı bi arkadaş bunun görüntülerken boşlukları almadığını söyledi ve görüntüleme dosyasına bi kod ekleyerek çözdü olayı ama şimdi phpbb den anlamadığı için nereye müdahale edeceğini bulamadı
yani bu mantığa göre yapılabilirbirşey ama nasıl :(
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Merhaba,

Advanced BBCode Box isimli MOD'da Tablo özellikleri var. Belki tablo kurarak buna bir çözüm bulabilirsiniz.

Denemek için forumumu kullanabilirsiniz. [ resmi görüntülemek için tıklayın ] düğmesini kullanmalısınız.
Kullanıcı avatarı
radyobulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

VSaBaH yazdı:Merhaba,

Advanced BBCode Box isimli MOD'da Tablo özellikleri var. Belki tablo kurarak buna bir çözüm bulabilirsiniz.

Denemek için forumumu kullanabilirsiniz. [ resmi görüntülemek için tıklayın ] düğmesini kullanmalısınız.
ercanaslan yazdı:bu baya zor bi iş olur yüzlerce akor ekliyoruz ve el ile yapılması imkansız gibi
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

radyobulut yazdı:
VSaBaH yazdı:Merhaba,

ercanaslan yazdı:bu baya zor bi iş olur yüzlerce akor ekliyoruz ve el ile yapılması imkansız gibi
Akorların arasına noktalar koyup bu noktaları koyu harflerle renklendirmek yerine tablolar koyup akorları o şekilde düzenlemenin daha kolay olacağını düşünüyorum.

Sonuçta o akorlar bi şekilde foruma konacak. Normalde aralarına konulan boşluklar kaybolmasa bile bu işlem elle yapılacaktı haksız mıyım? Ama yapılacak bu işlemlerin kolay bir yönteminin olup olmadığını araştırıyor olsa gerek arkadaşımız.

Önerim bu. Kullanır kullanmaz arkadaşımızın kendi bileceği iş. Başka bir eklenti vs. var mı bilmiyorum bu konuda. Ama bulursam yayınlarım.
ercanaslan
Kayıtlı Kullanıcı

$text=str_replace(" "," ",$text);

$text = preg_replace('/\s\s+/', ' ', $text);

bu tip kodlarla
bbcode.php den yada focntions_content.php den müdahale elile boşlukların kaybolma sorununu çözemezmiyiz
Kullanıcı avatarı
radyobulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ercanaslan yazdı:$text=str_replace(" "," ",$text);

$text = preg_replace('/\s\s+/', ' ', $text);

bu tip kodlarla
bbcode.php den yada focntions_content.php den müdahale elile boşlukların kaybolma sorununu çözemezmiyiz
Böyle bir çözüm mümkün fakat mesela mesaj sonunda 500 'enter' yapan birinin yazısı olduğu gibi gözükektir. Aşağı doğru boş 4-5 sayfa düşünün.. Belki başka yollardan da etkiliyordur.
ercanaslan
Kayıtlı Kullanıcı

böyle bi çözüm bulabilecek varmı ?
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

[BETA] Almsamim WYSIWYG editor v0.0.3 for phpBB3 eklentisi ile deneyince sanki önizleme istedğiniz gibi görünüyor

http://www.ecardmax.com/hoteditor_forum ... ?f=2&t=115
adresinde misafir olarak attığım test mesajı var, düzgün.

Kod: Tümünü seç

Am                          Bb
code tagler ile düzgün çıkarıyor phpbb3, küçük bir sorun olmalı belkide.

Am Bb
üstteki phpbb3 görünüşü..

http://www.ecardmax.com/hoteditor_forum ... y&f=2&t=72
adresinde siz deneyebilirsiniz, işe yararsa eklentiyi kurarsınız.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

Alttaki kod bu sorunu çözüyor, yalnız önizlemede yine eskisi gibi yapışık gösterir.
Kodu ekledikten sonra, önbellek temizlenmeli.

http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 5#p7275615
A_O_C yazdı:this will show the spaces inside topics....

OPEN:

viewtopic.php
FIND:

// Parse the message and subject
	$message = censor_text($row['post_text']);
AFTER, ADD:

$message=str_replace("<br />","<THIS_IS_A_BR>",str_replace("  ","&nbsp;&nbsp;",str_replace("<THIS_IS_A_BR>", "<br />",$message)));
ercanaslan
Kayıtlı Kullanıcı

Çok Teşşekür ederim işte sorunu halleden kod budur:)
Ellerinize Sağlık
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir