admin panelindenbackup alinmasin istiyorum

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
pseidon
Kayıtlı Kullanıcı

admin panelindenbackup alinmasin istiyorum

Mesaj gönderen pseidon »

forumum phpbb3 benim disimda Yönetici olan arkadaslar var , ve backup modülünü kurup forumun yedegini alabilirler ben bunu engellemek istiyorum , hangi dosyayi silmeliyim
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: admin panelindenbackup alinmasin istiyorum

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

YKP > gruplar ve kullanicilar > grup izinleri > GRUP SECIN > Yönetim Izinlerini ayarlayin > Çeşitli > Veritabanını yedekleyebilir/geri yükleyebilir HAYIR secin
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
pseidon
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen pseidon »

sorun su ki benimle ayni yetkilere sahip biri bu yolun aynisinin tersini uygulayarak backup alabilir , yada varsayalim benim hesbim hacklendi , ben kesinlikle admin panelinden yedek alinmasin istiyorum , sadece C panelden alinsin , mesela phpbb2 de bunu yapmistim (admin dosyasinin icinden admin_db_utilities.php yi silmistim) , yada sorumu söyle sorayim:
phpbb2 deki admin_db_utilities.php ye karsilik gelen dosyanin phpbb3 teki yeri ve ismi nedir
pseidon
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen pseidon »

ve korktugum oldu admin yetkisi verdiklerimden biri 600 Mb lik databankin yedegini aldi (caldi) , :evil: , Su allahin belasi phpbb3 ün admin panelinden yedek almayi tamamen durdurmanin bir yolunu bilen bulan yokmu , seytan diyor , phpbb3 kodlayablara ana avrat söven bir email at ,
phpbb2 de kalsaydim keske
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

pseidon yazdı:ve korktugum oldu admin yetkisi verdiklerimden biri 600 Mb lik databankin yedegini aldi (caldi) , :evil: , Su allahin belasi phpbb3 ün admin panelinden yedek almayi tamamen durdurmanin bir yolunu bilen bulan yokmu , seytan diyor , phpbb3 kodlayablara ana avrat söven bir email at ,
phpbb2 de kalsaydim keske
sen niye böyle sinirleniyorsun izinlerini kistla birsey olmaz kendin yaptin kendin gör nediyim artik
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

pseidon yazdı:ve korktugum oldu admin yetkisi verdiklerimden biri 600 Mb lik databankin yedegini aldi (caldi
Bu durumun phpbb3 ile ilgisi yok, site yöneticiliği ile ilgisi var. Güvenip birine yedek alma yetkisine sahip admin hesabı vermişsin, sonuçta almış. Kendi elinle o yetkiyi vememen, o kişiyi kurucu yapmaman gerekirdi. phpbb3 de her yönetici admin panelden yedek alma izini sahibi değildir.
pseidon
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen pseidon »

Arkadaslar anlamdiginiz konu su : benimle ayni yetkilere sahip en az iki kisi olmak zorunda , sebebi: bazen 1 ay foruma giremiyorum , ve islerin yürüyebilmesi icin bu sart , zaten bundan sonra ben dahil hickimse admin panelinden yedek alamayacak , sorunu cözdüm
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

pseidon yazdı:forumum phpbb3 benim disimda Yönetici olan arkadaslar var , ve backup modülünü kurup forumun yedegini alabilirler ben bunu engellemek istiyorum , hangi dosyayi silmeliyim
Anlamadığın konu şu, bir başkasını kurucu yetkisiyle yönetici yapmışsın, o da yedek almış. Ancak, admin panelden yedek almasını istemiyorsan, diğer yönetici de kurucu üye olmamalı, kurucu üye yapmadan bir başkasına admin yetkisi vermen gerekli; konu o kadar basit.
Yoksa, /phpbb3/includes/acp/acp_database.php dosyasının adını değiştirir yada silersen kimse admin panelden yedek alamaz o ayrı.
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 0 misafir