vbulletin 3.6.8 den phpbb 3.0.RC7 e gecis ?

Diğer kullandığınız forum yazılımlarınızı phpBB 3.0.x sürümlerine dönüştürmek için yardıma ihtiyacınız varsa bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:2szxnfek]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:2szxnfek] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:2szxnfek]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:2szxnfek]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:2szxnfek]Site kurallarımızı[/url:2szxnfek] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

vbulletin 3.6.8 den phpbb 3.0.RC7 e gecis ?

Mesaj gönderen kuaza »

arkadaslar vbulletin 3.6.8 kullaniyorum 3.0.RC7 sistemine nasil gecebilirim acaba gectikten sonra son olacakmi! hatalar olacakmi sikintilari varmi acaba??
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: vbulletin 3.6.8 den phpbb 3.0.RC7 e gecis ?

Mesaj gönderen Dn_35 »

phpBB3 daha RC aşamalarında olduğundan diğer forum sistemlerinden dönüştürücüleri yapılmadı, vb den phpBB2 ye geçiş yapıp phpBB2 den phpBB3'e geçebilirsin.

Sorunsuz çalışan forumun varsa phpBB3 gold sürümünü beklemeni tavsiye ederim.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kuaza »

tesekkurler hocam peki benim versiyon son surum 3.6.8 den gecis sorunsuz olurmu sikinti vermez dimi hocam.

gold surumu bekleyebilirim 2 ayim var sonra vbulletin sikistiracak beni ehehe

bir sey daha hocam son cikan phpbb3 de modlari yine ellemi kuracaz yoksa otomatik artik kurulabilecekmi ??
Kullanıcı avatarı
mc_kelleci
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mc_kelleci »

phpbb3 üzerinde birçok eklentiyle beraber geliyor.
bence mod yüklemeye pek gerek.
mod yüklemek aynı eskisi gibi ama öle saatlerini alacak modlar yok.mesela top 5 modu var anasayfada en son 5 üye felan onları gösteriyor.sadece 2 dosya editliyon.onlardada 1 er satır ekliyon...
aklı olan okumasın sanayide iyi para veriyorlar :)
Kullanıcı avatarı
iskorpitx
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen iskorpitx »

geçiliyormu geçilmiyormu tam anlayamadım
Matematikçi
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

vb3.6.x den doğrudan phpbb3 geçiş olması için dönüştürücü gerekir,
Edit: Betası olan bir vb3.6.>phpbb3 dönüştürücü varmiş..
http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 4#p3362284
En son bplr tarafından 03.01.2008, 21:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

geçilemiyor derken tam olarak geçilemiyor değil direkt olarak geçilemiyor yoksa önce phpbb2 ye geçip sonra ondan phpbb 3e geçiş yapabilirsiniz ama biraz daha zahmetli olur tabi bu ama şu anda direkt dönüştürücü yok.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

vb nin farklı versiyonlarından
vb 3.0 > phpbb2 > phpbb3
vb 3.5 > smf 1.1.>phpbb3
yolları olabilir evet, ama buradaki vb3.6.7 yi doğrudan olmasa dolaylı olarak da henüz phbb3 e çeviren bir yol aramış ama bulamamıştım..
Ama, eğer birisi vb ye geçecekse, onların dönüşütürücü destekleri iyi imiş, tabii paralı olmasından..
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kuaza »

arkadaslar ben denedim oldu ancak uyeleri tanimadi ve konular yerli yerinde cikmadi bende aldim bastan forumu yapacak bisey yok gercek bir convert bekleyin derim ama beklemek istemiyorsaniz.

vbulletin forumunuzun surumune bakin ve en iyi convert edilebilecek sistemi bulun o sistemi kontrol edin phpbb ye convert i varmi varsa vbulletininizi o sisteme cevirin ondan da phpbb ye cevirin olacaktir yanliz sonrasindaki hatalari dzenlemek size kaliyor..

konu kaymalari mesaj yazi karakter sorunu bbkod etiket sorunu her sistemde ayni olmadigi icin..
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?p=3362284
bu adresteki dönüştürücü ile mi yaptın dönüşümü..
Kullanıcı avatarı
AsilTürk
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen AsilTürk »

ana kendi yaptığım konuyu vermek istiyporum
vb den phpbb2 ye
ordanda phpbb3 e geç ;) viewtopic.php?f=13&t=14040

“3.0.x Dönüştürücüler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir