phpBB 3.0.x de Kurucu sorunu

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
mavideniz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

phpBB 3.0.x de Kurucu sorunu

Mesaj gönderen mavideniz »

phpBB 3.0.x de yönetici rolündeki kişiler Yönetim Kontrol Paneli > Kullanıcıları Yönet>Kullanıcı yönetimin den Kurucu evet hayır bölümüne rahatlıkla mühahale edebilmekte (Kurucu:
Kurucular tüm yönetim izinlerine sahiptirler ve asla kurucu olmayan üyeler tarafından yasaklanamazlar, silinemezler veya değiştirilemezler. ) ve herhangi bir user i kurucu yaptıkları anda mesaj panosuna girdiklerinde renk değişikliği olmamakta KÖTÜ NİYETLİ OLARAK YAPILDIYSA kim olduğu belli olmadan istediğini yapabilmektedir.
Bu gibi kötü niyetli olarak yetkilendirilen kişilerin hemen bulunabilmesi için en kolay yöntem nedir.
teker teker binlerce userin kurucu olupo olmadığına bakmak oldukça zor. Aynı şey moderatörlerde de olabiliyor. Varsayılan guruba atamadığınız halde yetkileri olabiliyor. Bence phpBB nin atladığı önemli konulardan birisi bu. Yönetim paneline erişim verdiğiniz kişi her türlü düzenlemeleri yapabiliyor.
ftp den /adm/index.php yi değiştirmekten başka çare bulamadım şu an için.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 3.0.x de Kurucu sorunu

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

adm/index.php yi degistirdiginde YKP de sorun cikmadimi bende cikmisti :lol:
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
mavideniz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mavideniz »

EsmerÖzcan yazdı:adm/index.php yi degistirdiginde YKP de sorun cikmadimi bende cikmisti :lol:
zaten /adm/index.php yi değiştirmemin sebebi benden başkısı YKP ye erişemesin diye. /adm/index.php yi değiştirince kimse YKP ye erişemiyor. Girmem gerektiği zaman index.php yi düzeltiyorum. Girip gerekenleri yapıyorum tekrar bozuyorum. Başka bir sorun görmedim.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

evet bi ara bende öyle yapmistimda 1 gün bile dayanamadim sikildim aslinda bi mod yazmak gerekiyor mesela /adm/index11.php diye girince giriliyor yalniz baska sayfalara girince olmuyor ama biraz düzenlemeyle yapilabilir ben bi denicem böyle birseyi kolaylastirmak icin belki calisir :)
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir