Debug.. Ama neyi yanlış yaptım?

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Manner
Kayıtlı Kullanıcı

Debug.. Ama neyi yanlış yaptım?

Mesaj gönderen Manner »

Selamlar..
Arada language/tr dosyasına girip türkçe metin üzerinde ufak tefek değişiklikler yapıyorum. Bu kez de common dosyasında birkaç değişiklik yaptım, ama foruma döndüğümde beklemediğim bir görüntüyle karşılaştım:

1. Fontlar kocaman olmuş + Yönetici adım ve şifremle foruma giriş yapabiliyor, ama kontrol paneline ulaşamıyorum.
2. Üst kısımda dört satırlık debug mesajı alıyorum.
Satırlardan biri şöyle:

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3528: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/common.php:1)

Her zamankinden farklı bir şey yapmadığımdan neyi bozduğumu anlayamadım. Forum son derece çirkin görünüyor; yardım lütfen..
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Debug.. Ama neyi yanlış yaptım?

Mesaj gönderen Dn_35 »

/language/tr/common.php dosyasını düzenlerken hata yapmış olmalısın, yedeğini yükle ve düzenlerken Notepad++ gibi gelişmiş metin editörü ile düzenlersen sorun çıkmaz.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Manner
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Manner »

Evet; yazık ki fena yakalandım. Sadece 3.1'e update'de değişen dosyaları ve sql dosyasını yedeklemişim. Sadece türkçe common.php dosyasını bir yerden bulma imkanım var mı? Tabii kontrol paneline giriş yapamıyorum.
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

sitemizden Türkçe dil paketini indirebilirsin.

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Manner
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Manner »

Çok teşekkür üstad..
Manner
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Manner »

Ama bir şey daha sorayım, sonra yine aynı duruma düşmeyeyim; memberlist'te türkçe metinde yaptığım küçük bir değişiklik de yine aynı sonuca yol açmış. Her zamankinden farklı bir şey yapmamama rağmen aynı yolu izleyerek iki kez aynı duruma düştüğüme göre, bu 3.0.0'dan update'in bir sonucu olabilir mi, yoksa kullandığım metin editörünün neden olması daha mı büyük bir olasılıktır? (Daha önce sanırım local folder'daki dosyaları direkt pc'den değil, dreamweaver ile açıyordum.)
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

phpBB3 UTF8 karakter kodlamasını kullandığından normal metin editörleri ile düzenlendiğinde karakter bozulmalarına sebeb olur, Türkçe çeviri dosyalarını düzenlerken Gelişmiş metin editörü kullanılmalıdır.

Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 1 misafir