index.php on line 20,21,24

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
murat53
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

index.php on line 20,21,24

Mesaj gönderen murat53 »

Merhabalar... Tam olarak sorunu bende anlayamadım, teşhis koyabilmek için yaşananları bir bir anlatıyorum.
hosting panelinden forum.sarilalelerim.com adresindeki (phpbb3.0.5 forumumun) php versiyonunu 4.4.7 den 5.2.6 ya aldım ve ardından yeni bir subdomain açtım. (flash oyun sitesi hazılamak icin oyun.sarilalelerim.com olarak)
Bu olaydan 1 gün sonra forum.sarilalelerim.com adresi tiklandiginda iç sunucu hatası ile karşılaştım. ftp den dosya ve klasorleri ardından veritabanındaki tabloları kontrol ettim herşey yerli yerindeydi anladığım kadarıyla hostingimin (forum.sarilalelerim.com) subdomainle alakali bir problemi vardi, yeni açmış oldugum oyun.sarilalelerim.com subdomainini düzgün çalışmasına rağmen kaldırdım php versiyonunu geriye aldım ancak sorun düzelmedi, daha sonra forum.sarilalelerim.com subdomain adini forum53.sarilalelerim.com olarak degistirdim adresi kontrol ettim alttaki resimdeki gibi forum hata verdi, daha sonra forum53.sarilalelerim.com olarak adını değiştirdigim subdomain in adini eskisi gibi yani forum.sarilalelerim.com olarak tekrar değiştirdim iç sunucu hatası gitti yine alttaki resimde gördüğünüz aynı hatayı aldım...

veritabanı tabloları ve ftp deki dosya ve klasorlerimde yerinde.... bu konuda ne yapmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum....

ilginize şimdiden teşekkür ederim.
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Radyoda müzik ve sohbetin keyfi ile forumda paylaşmanın tadını çıkarın.
http://www.sarilalelerim.com
Çünkü "Hayat paylaşmaktır!"
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: index.php on line 20,21,24

Mesaj gönderen VSaBaH »

Merhaba,

Sunucu yolunuzun bu olduğundan emin değilim;

Kod: Tümünü seç

D:\inetpub\vhosts\sarilalelerim.com\subdomains\forum\httpdocs\
Sunucu değişikliği olmuşsa muhtemelen bu yol değişmiştir. Çünkü dosyaları bulamıyor sistem.

Yani kısaca;
D:\inetpub\vhosts\sarilalelerim.com\subdomains\forum\httpdocs\ bu yolu izlediğinizde index.php'yi bulamıyorsanız dosyalarınız yanlış yerdedir...
Kullanıcı avatarı
murat53
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen murat53 »

VSaBaH yazdı:Merhaba,

Sunucu yolunuzun bu olduğundan emin değilim;

D:\inetpub\vhosts\sarilalelerim.com\subdomains\forum\httpdocs\
Sunucu değişikliği olmuşsa muhtemelen bu yol değişmiştir. Çünkü dosyaları bulamıyor sistem.

Yani kısaca;
D:\inetpub\vhosts\sarilalelerim.com\subdomains\forum\httpdocs\ bu yolu izlediğinizde index.php'yi bulamıyorsanız dosyalarınız yanlış yerdedir...
Evet index.php belirtilen yolda, yanlış bir şey yok gibi duruyorr...
En son murat53 tarafından 30.08.2009, 03:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Sorun ne? Ne yapmaya çalışıyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
murat53
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen murat53 »

bi sorun yok afedersiniz, yolu kontrol ediyordum tam emin olmadan mesaji yazinca silemedigim icin düzenledim daha sonra emin olunca yeniden düzenledim belirtilen yol da phpbb dosyaları mevcut....
Kullanıcı avatarı
murat53
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen murat53 »

murat53 yazdı:bi sorun yok afedersiniz, yolu kontrol ediyordum tam emin olmadan mesaji yazinca silemedigim icin düzenledim daha sonra emin olunca yeniden düzenledim belirtilen yol da phpbb dosyaları mevcut....

sanırım mesajım yanlış anlaşıldı, belirtilen yolda phpbb dosyaları mevcut olmasına ragmen ilk mesajımda bahsettigim problem devam ediyor... Cevaplarınızı bekliyorum....
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

murat53 yazdı:
murat53 yazdı:bi sorun yok afedersiniz, yolu kontrol ediyordum tam emin olmadan mesaji yazinca silemedigim icin düzenledim daha sonra emin olunca yeniden düzenledim belirtilen yol da phpbb dosyaları mevcut....

sanırım mesajım yanlış anlaşıldı, belirtilen yolda phpbb dosyaları mevcut olmasına ragmen ilk mesajımda bahsettigim problem devam ediyor... Cevaplarınızı bekliyorum....

D:\inetpub\vhosts\
Başındaki bu kısmında doğru olduğundan emin misiniz? Nasıl kontrol ettiniz?
Kullanıcı avatarı
murat53
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen murat53 »

var olan bir subdomain adresi adi ile yeni bi subdomain açmaya kalkinca panel uyari vererek dosya yolunu veriyor oradan takip ettim, ayrica hosting saglayici da yakin dostum ona da sordum herhangibir degisiklik olmamış...
clients
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen clients »

arkadaşım sitene bakdım anladıgım kadarıyla siteyi localde kurup oldugu gibi hosta taşımışsın
ve kendini localde sanıp d sürücüsü içinden index php yi çağırmakda
şu haliyle forum sadece senın pc de çalışabilir hala d içinde dosyaların duruyorsa :)
sunucu ile alakalı deil bu durum. forumu sıfırdan host içinde kurmayı dene.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

murat53 yazdı:var olan bir subdomain adresi adi ile yeni bi subdomain açmaya kalkinca panel uyari vererek dosya yolunu veriyor oradan takip ettim, ayrica hosting saglayici da yakin dostum ona da sordum herhangibir degisiklik olmamış...
Hmm... İlginç. O zaman kontrol panelinizden kontrol etmenizi öneririm bu yolu. Yani dosya bi şekilde bulunamıyor arkadaşım bunun başka bi açıklaması yok. Bi yerde hata yapılıyor bu yolda.

Paneliniz nedir? ( cPanel, plesk vs.) Ona göre yolu bulmaya çalışalım.

clients yazdı:arkadaşım sitene bakdım anladıgım kadarıyla siteyi localde kurup oldugu gibi hosta taşımışsın
ve kendini localde sanıp d sürücüsü içinden index php yi çağırmakda
şu haliyle forum sadece senın pc de çalışabilir hala d içinde dosyaların duruyorsa :)
sunucu ile alakalı deil bu durum. forumu sıfırdan host içinde kurmayı dene.
Arkadaşım Windows sunucularda yol (path) tıpkı oradaki gibi D:/... şeklinde gidebilir. Yani oradaki dizilimin doğru olma ihtimali var. Sanırım Linux yollarıyla karıştırdınız (/home/... gibi )

D:\inetpub\vhosts\
Zaten üstteki satır bunun bir sunucu yolu olduğunu doğrular nitelikte.
Kullanıcı avatarı
murat53
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen murat53 »

plesk panel 9.0.1 kullaniyorum...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

murat53 yazdı:plesk panel 9.0.1 kullaniyorum...
cPanel olsa direk yolu nereden öğreneceğinizi söyleyebilirdim ama plesk konusunda incelemeden birşey söyleyemeceğim.

Anlaşılan bu mesajlarla çözülmeyecek...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Sorunun çözümüne yardımcı olamadığımız bazı durumlar bireysel yardımlarda bulunuyoruz. Arkadaşımızdan aldığım ftp ve panel bilgileri sonucunda aşağıdaki çalışmaları yaptım.

Yani denemediğim yol kalmadı. Dosyaların orjinallerini attım, sunucu, çerez ayarlarını kontrol ettim, index.php'de $phpbb_root_path dizinine çeşitli varyasyonlar denedim. ama sorun çözülmedi. Daha sonra tüm dosyaların yedeğini aldıktan sonra sıfır phpBB3 dosyalarını attım. phpBB3_ önekiyle yeniden sıfır bir kurulum gerçekleştirdim ve dosyalara hiçbir değişiklik yapmamama rağmen aynı hatayı aldım.

Yani demek istediğim sorun sunucu kaynaklı. Yani aslında phpBB windows sunucuları sevmez ve sürekli sorun yaşanır. Kurulumu yaptıktan sonra ne yaptıysam config.php dosyasının izinini 644 yapamadım. Sanırım sunucunuz tarafından kısıtlama söz konusu.

Dosyaların izinlerinde sorun olduğu için çalışmıyor olabilir. Onun için sunucunuzdan dosyaların CHMOD ayarlarını aşağıdaki gibi yapmasını talep ediniz;
viewtopic.php?f=58&t=14532

Linux sunucularda bu forumun sorunsuz çalışacağı garantisi verebilirim. Benzer sorunla karşılaşan arkadaşların da yararlanması için burada yazma gereği duydum.

Windows sunucu ve Plesk panel tecrübesiz olduğum konular. Bilmediğim veya gözümden kaçan bir sorun da olabilir. Onun için fikri olan arkadaşlardan yorumlarını da alabiliriz.
Kullanıcı avatarı
murat53
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen murat53 »

öncelikle VSaBaH adlı arkadaşımıza ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ediyorum....

problemi çözdük, varolan problem aslında subdomain le alakalı bir problemdi ve sunucudaki bir problemden kaynaklanıyordu....

subdomain altındaki phpbb3 dosya ve klasorlerinin yedegini alıp subdomaini (forum.sarilalelerim.com - pyshical hosting) panelden kaldırdım ancak problem ordaki subdomaini kaldırmama ragmen ftp den subdomain klasoru altındaki forum klasorum silinmiyordu.... yeniden aynı subdomaini panelden eklemek istediğimde ise bu subdomain zaten var uyarısı ile karşılaşıyordum... bu mantıksızlıktan dolayı problemin sunucudan kaynaklandıgına kesin emin oldum ve bende panelden aynı subdomain adını (forum.sarilalelerim.com)pyshical hosting olarak degil de subdomain on subfolder olarak açtım.... root/httpdocs/forum olarak açılan klasore yedegini aldığım phpbb3 dosya ve klasorlerini upload ettim ve varolan veritabanı dosyaları ile tikir tikir çalıştı...

olayi cozmeme müteakip hosting yöneticisi ile girdiğim temasda da durumun izahatini yaptıktan sonra durumu kabullenerek birkacgüne kadar sorunun halledileceğini belirtti, sanırım yeni bir sistem kurulumu olucak ardından subdomainlerim tıkır tıkır çalışmaya devam edecekk....

ilgilenenlere tekrar teşekkür ederimmm....
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim...

phpBB ile alakalı olmadığından kesinlikle emindim ama sunucuya yabancı olduğum için çözüm üretemedim. Güzel düşünmüşsünüz tebrik ederim. Siteniz de şuan çalışıyor. 8)
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir