[MOD] [3.0.X] Otomatik konu açan Bot (RSS Poster)

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
serhanefe16
Kayıtlı Kullanıcı

Re: [MOD] [3.0.X] Otomatik konu açan Bot (RSS Poster)

Mesaj gönderen serhanefe16 »

INSERT INTO `phpbb_lastrss_autopost` (`name`, `url`, `next_check`, `next_check_after`, `destination_id`, `enabled`) VALUES
('lastRSS', 'http://www.forumbaz.net/rss.php', 0, 1, 2, 1);

2 yazan kısım RSS eklenecek bölümün id si
Matt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Matt »

Bu RSS benin sitemde yaklaşık 1000 yane konu açtı. Hiçbir şeye dokunmamama rağmen artık hiçbir konu açmıyor. Bir kaç kere phpmyadminden haber rss'lerini değiştirdim ancak değişen bir şey yok?
Matt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Matt »

Matt yazdı:Bu RSS benin sitemde yaklaşık 1000 yane konu açtı. Hiçbir şeye dokunmamama rağmen artık hiçbir konu açmıyor. Bir kaç kere phpmyadminden haber rss'lerini değiştirdim ancak değişen bir şey yok?
Çözümü nedir arkadaşlar?
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Matt yazdı:
Matt yazdı:Bu RSS benin sitemde yaklaşık 1000 yane konu açtı. Hiçbir şeye dokunmamama rağmen artık hiçbir konu açmıyor. Bir kaç kere phpmyadminden haber rss'lerini değiştirdim ancak değişen bir şey yok?
Çözümü nedir arkadaşlar?
Takip ettiğiniz RSS kaynağında bir sorun olabilir. Kontrol ediniz şayet kaynakta sorun yoksa son yaptığınız değişiklik buna sebep olmuş olabilir.
Matt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Matt »

VSaBaH yazdı:
Matt yazdı:
Çözümü nedir arkadaşlar?
Takip ettiğiniz RSS kaynağında bir sorun olabilir. Kontrol ediniz şayet kaynakta sorun yoksa son yaptığınız değişiklik buna sebep olmuş olabilir.
RSS'yi felan değiştirdim ama çözüm yok. Ne sebep olmuş olabilir pek bir değişiklik yapmadım çünkü.
topakli
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen topakli »

sürekli site yöneticisi ile açıyor, başka bi kullanıcı ile açmak için ne yapmamız gerekiyor.
Matt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Matt »

topakli yazdı:sürekli site yöneticisi ile açıyor, başka bi kullanıcı ile açmak için ne yapmamız gerekiyor.
Cevabı verildi bunun.
Mesaj gönderenin id'sini, phpbb_config tablosunda lastrss_ap_bot_id yi bulun, sonlarda olmalı. İstediğiniz id değerini verin.

Birde benim sorunuma birisi cevap verse...
Kullanıcı avatarı
lordtiger61
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen lordtiger61 »

Hani yılan hikayesi derlerya işte bu modda aynı yılan hikayesine döndü arkadaşlar uzman birisi çıksın şunu iyice bi anlatsın ya bende yapmak istiyorum ama anlayamadım yice yılan hikayesi oldu bu iş lütfen güzelce birisi anlatsın :S
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Matt yazdı: RSS'yi felan değiştirdim ama çözüm yok. Ne sebep olmuş olabilir pek bir değişiklik yapmadım çünkü.
Kurulumu baştan yapmanızı öneririm. Önceden çalışan bir modun çalışmaması için gerek veritabanında olsun, gerek dosya sisteminde olsun bir değişiklik olması gerekir. MOD'u baştan kurmak bu tür durumlarda işe yarayabilir. Eğer o da işe yaramazsa başka çözüm yolu sunamayacağım maalesef. Kullanan arkadaşlarlar vardır mutlaka belki onlar yardımcı olabilirler.

lordtiger61 yazdı:Hani yılan hikayesi derlerya işte bu modda aynı yılan hikayesine döndü arkadaşlar uzman birisi çıksın şunu iyice bi anlatsın ya bende yapmak istiyorum ama anlayamadım yice yılan hikayesi oldu bu iş lütfen güzelce birisi anlatsın :S
:!: Lütfen konu içeriğini tamamen büyük, koyu ve renkli yazılardan oluşacak şekilde ayarlamayınız.

Sorun nedir?
Matt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Matt »

VSaBaH yazdı:
Matt yazdı: RSS'yi felan değiştirdim ama çözüm yok. Ne sebep olmuş olabilir pek bir değişiklik yapmadım çünkü.
Kurulumu baştan yapmanızı öneririm. Önceden çalışan bir modun çalışmaması için gerek veritabanında olsun, gerek dosya sisteminde olsun bir değişiklik olması gerekir. MOD'u baştan kurmak bu tür durumlarda işe yarayabilir. Eğer o da işe yaramazsa başka çözüm yolu sunamayacağım maalesef. Kullanan arkadaşlarlar vardır mutlaka belki onlar yardımcı olabilirler.

Modu baştan tekrar kurdum ama düzelmedi acaba host ile ilgili bir değişiklik yapılmış olabilir mi? Siteyi barındıran şirketle görüşsem belki düzeltebilirler.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

Requirements:
  • Your webhosting must allow fopen or curl
  • PHP5
[/color]
şartları var eklenti yazarı phpbb.com sayfasında, eğer sunucu ayarları değişti ise çalışmayabilir.
Kullanıcı avatarı
lordtiger61
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

VSaBaH yazdı:

lordtiger61 yazdı:Hani yılan hikayesi derlerya işte bu modda aynı yılan hikayesine döndü arkadaşlar uzman birisi çıksın şunu iyice bi anlatsın ya bende yapmak istiyorum ama anlayamadım yice yılan hikayesi oldu bu iş lütfen güzelce birisi anlatsın :S
:!: Lütfen konu içeriğini tamamen büyük, koyu ve renkli yazılardan oluşacak şekilde ayarlamayınız.

Sorun nedir?

öncelikle kural ihlali yaptığım için özür dilerim koyu renkli ve büyük yazmak benim alışkanlığım olmuş burada birsürü düzenleme yazıylor ben yeniyim fakat mod kurabilecek kapasitem var fakat burada herşey birbirine girmiş biri şuarı düzsenle diyor diğeri hayır şuarıy buraya bence tarafınızca bir düzen verilmeli yani modddaki eksiklikler giderilip tekrardan konulmalı...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

lordtiger61 yazdı: öncelikle kural ihlali yaptığım için özür dilerim koyu renkli ve büyük yazmak benim alışkanlığım olmuş burada birsürü düzenleme yazıylor ben yeniyim fakat mod kurabilecek kapasitem var fakat burada herşey birbirine girmiş biri şuarı düzsenle diyor diğeri hayır şuarıy buraya bence tarafınızca bir düzen verilmeli yani modddaki eksiklikler giderilip tekrardan konulmalı...
MOD kurulum dosyasındaki talimatları eksiksik yerine getirirseniz çalışması gerekir. Burada kurulumda hata yapılması sonucu MOD'u çalıştırmayan kişilerin yorumları olduğu için sizi ilgilendirmiyor.

Birinci sayfadaki dosyayı indirip, kurulum yapınız sorun çıkarsa buradan yazınız.
JUNi0r
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen JUNi0r »

Kod: Tümünü seç

Genel Hata
SQL ERROR [ mysql4 ]

Column 'topic_status' cannot be null [1048]

SQL

INSERT INTO phpbb_topics (topic_poster, topic_time, topic_last_view_time, forum_id, icon_id, topic_approved, topic_title, topic_url, topic_first_poster_name, topic_first_poster_colour, topic_type, topic_time_limit, topic_attachment, topic_status) VALUES (2, 1253274797, 1253274797, '29', 0, 1, 'Turkiye | CHP: \"Erdoğan bu enerjiyi...\"', '', 'JuNi0r', 'FF0000', 0, 0, 0, NULL)

BACKTRACE

FILE: includes/db/mysql.php
LINE: 174
CALL: dbal->sql_error()

FILE: includes/functions_posting.php
LINE: 1926
CALL: dbal_mysql->sql_query()

FILE: includes/functions_lastrss_autopost.php
LINE: 192
CALL: submit_post()

LINE: 60
CALL: autopost()

LINE: 245
CALL: autopost_init()

FILE: index.php
LINE: 28
CALL: include('includes/functions_lastrss_autopost.php')
Yardım eder misiniz lütfen?
Kullanıcı avatarı
lordtiger61
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Arkadaşlar peki sadece bir kategorinin rss linkini nasıl alacaz? Örneğin ben spor odyunları kategorisinin rss linkini alıcam bunu nasıl yapabilirim?
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir