1 hostda 2 alan adı yayınlamak

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
ayna
Kayıtlı Kullanıcı

1 hostda 2 alan adı yayınlamak

Mesaj gönderen ayna »

Meraba arkadaşlar...
Size bir sorum olacaktı bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...
Şimdi benim bir host hesabım var ve bir alan adım var...
sitemi açtım yayınladım...
Ve bugun yeni bir alan adı aldım...
Onuda yayınlıcaktım ama...
host şirketinin dediklerine göre ayrı ayrı yayınlığabilmek için...
Bir host adı daha almam gerekliymiş...
eğer tek bir adreste 2 sitenizi yayınlamak istiyorsanız...
bağlantı vererek yapabilirsiniz dedi...
ben bunu anlamdım...
Bilgili arkadaşlar anlatırsa sevinirim iyi günler ...
clients
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: 1 hostda 2 alan adı yayınlamak

Mesaj gönderen clients »

kandırmıs olabilirler yada hotun o özelligi yoktur

host ayarlarında domain ile ilgili ayarlar gir 2. domain eklemek için yer vardır aldıgın domaini ekle ardından yeni domain ayarlarına orayada hopstun ns1 ns2 adreslerini gir. 1 2 saate yada 1 2 gune halolur.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

bunun icin reseller gerekiyor normal hostta sadece bir domain kullanilabilir, reseller varsa reseller panelinden ayri bir domain acilmasi lazim...
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
clients
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen clients »

reseller şart değil kullanılan panele gore değişebilir ama Plesk Panel de kullandım. cpanelden emin değilim.
şu anda 3 4 domain ekli plesk panelli hostum var kücük bişi ama en azından kullanıyorum. birde confixx panel kullandıgım forum sitemin oldugu hostum var bundada 2 domain kullandım ve bunlar hiç biri reseller deil.
arkadaş belkı hostcusuyla detaylı konusursa aynı domaini ekletebilir
juba
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen juba »

en kötü hostlarda bile 5 domaine kadar izin veriliyor. ücret veriyorsan en kısa sürede hostunu değiştir.
basoglanh
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen basoglanh »

Anladığım kadarıyla yapmak istediğin aaa.com sitesine bbb.com ---- ccc.com gibi farklı domainlerdende erişim vermek istiyorsun. Bir host sanki üç siteymiş gibi gözüksün diyorsun.
Host şirketine ricada bulun, hostun özelliklerinde domain sayısını büyük ihtimalle bir olarak ayarlamıştır.. Reseller ile alakalı bir durum değil, sunucuda olsa,reseller da olsa siz nasıl ayarlarsanız (hostcu olarak) öyle kullanabilirsiniz.

Direct admin panel kullanıyorum, ondan örnek vermek gerekirse aşağıdan resimlerden nasıl eklenebileceğine bakabilirsin..
1.JPG
2.JPG
Alias seçili olsun dememin sebebini açıklayayım.
Örneğin aaa.com sitene bbb.com domainini alias seçili olmadan eklersen, Tarayıcıya bbb.com yazarak gelenler siteye aaa.com olarak giriş yaparlar. Tarayıcıda bbb.com yazmaz ve urllerin bbb.com/viewtopic.php yerine yine aaa.com/viewtopic.php olur.

Eğer alias seçili olursa aaa.com ismine bbb.com domaini yazarak geldiklerinde sitenin tamamını bbb.com/viewtopic.php bbb.com/sss.php vs.. olarak gezerler. Sanki aynı siteyi iki isimde çalıştırıyormuş gibi.

Biraz karışık anlattım galiba, günün yorgunluğundandır.
Anlamadığın yerler olursa yazarsın detaylı anlatırım.

Örnek olarak kullanılan siteler ise;
kuscular.org ana domainine alias domain ekleme sistemiyle guvercinler.org --- guvercincilik.com gibi birkaç domainden erişim sağlanıyor ve kullanıcı hangi domainden geldiyse o domainle siteyi geziyor.
Yeni bir güne gülümse !
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

simdi önemli olan yönlendirme mi olcak yoksa aaa.com sitesinde phpbb bbb.com sitesinde de basit bir html mi olacak?

yönlendirme olursa basit yani aaa.com phpbb sitesine gircek, bbb.com domainide phpbb sitesine gircek.

ama eger iki ayri site icin iki ayri domain istiyorsa benim dedigim gibi reseller gerekir ya da host almasi gerekir bir hosta iki site barindirilmiyor, reseller olunca reseller paneli var ordan domaini/hostu aktif ediyorsun kendim reseller kullaniyorum reseller tercihimde zaten bu yüzden di

teskilatforum.net var, esmerozcan.net var ve bir html sitesi daha var ve ücüde ayni resellerde ama ücünüde ayni hosta kullanamazdim, ancak örnek vereyim

teskilatforum.net ve esmerozcan.net sitelerini htmle yönlendirmek isteseydim bu normal host ilede olurdu ama ayri siteler acmak icin reseller gerekir normal hostla subdomain acar okadar googlede de arastirma yapabilirsiniz ;)
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
basoglanh
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen basoglanh »

Hostcusundan rica eder, adamda kafası iyi zamanına denk gelirse bi hostta iki farklı sitede barındırabilir. Benim bazı müşterilerimde mevcut bu özellikler, aynı hostta ismi.com farklı site ismi.net farklı site olarak yayın veriyorlar. Sunucu yönetimi (ssh) ile basitçe yapar host yetkilisi.

Örneğin yukarıdaki ilk resimde DOMAİN KURULUMU bölümü mevcut ilk başta, ordan yeni domainini ekler, alanını bölmek istediği gibi böler tamamlar. Hostuna giriş yaptıktan sonra zaten eklediği domainler listelenir hangisinde işlem yapacaksa onu seçer.
Örnek resimlendirme;
22.JPG
33.JPG
Kullandığınız paneller değişiklik gösterebilir, ama sonuçta hepsinde aynı işlemler mevcut.
Yeni bir güne gülümse !
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Bir hostu bir internet sitesi için kulanabilirsin, o siteye dolayısıyla o hosta birden fazla domain eklemek mümkün. Yani tek site iki farklı domani şeklinde.

Örnek olarak :

http://www.nfkisakurek.com/
http://www.n-f-k.com/

Aynı site ama iki farklı domaine sahip.
clients
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen clients »

burdakilerden hiç biri olmuyorsa şunuda deneyebilirsin

yonlendirilecek domain adresinin ayarlına gir orda url yönlendirme olmalı oraya adresi yaz yeteli
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] ve 0 misafir