[KOD] IE 6 Uyari [0.0.2]

phpBB 3.0.x sürümleri için uygun olan hazır ya da küçük kod parçalarını bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

[KOD] IE 6 Uyari [0.0.2]

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

Mod Yazar: EsmerÖzcan
Mod sürüm: 0.0.2
Mod Aciklamasi:

Internet Explorer 6 Kullanicilara Forumunuzun tüm Sayfalarinda Uyari verir ya IE 7 ye yada Mozilla Firefox kullanmalari icin bu sadece IE 6 Kullanicilara gözükür.

Resimler:

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Kurulum:

Ac: styles/prosilver/template/overall_header.html
Bul

Kod: Tümünü seç

<div class="navbar">
Öncesine Ekle

<!--[if lte IE 6]>				
    <div class="navbar">
        <div class="inner">
		<span class="corners-top"><span></span></span>
    <ul class="linklist">
    <h4><font color="#BF0000">Internet Explorer 6 Uyarisi</font></h4><hr />
    <li>
    Merhaba Ziyaretçi Su anda <font color="#BF0000"><b>Internet Explorer 6</b></font> Veya Daha Eski Bir Versiyon Kullaniyorsunuz.
    Kullandiginiz Internet Tarayicisi Bu Sayfada Kullanilan Bir Çok Özelligi Desteklemiyor ve Sayfada kullanilan Resimleri, Grafikleri Kalitesiz ve Eksik Gösteriyor Kullandiginiz Tarayiciyi <a href="http://www.microsoft.com/turkiye/windows/ie/default.mspx"><font color="#BF0000"><b>Internet Explorer 7</b></font></a> Versiyonuna Yükseltmeniz Yada Daha Gelismis Olan <a href="http://www.mozilla-europe.org/tr/products/firefox/"><font color="#BF0000"><b>Mozilla Firefox</b></font></a> Yüklemenizi Öneririm!
    </li>
    </ul>
			<span class="corners-bottom"><span></span></span>
       </div></div><br clear "all" />
<![endif]-->	 
Ac: styles/subsilver2/template/overall_header.html
Bul

<!-- INCLUDE breadcrumbs.html -->

<br />

Sonrasina Ekle

<!--[if lte IE 6]>		
<table cellSpacing="1" cellPadding="0" width="100%" align="center" border="0" class="forumline"> 
<td class="cat" colspan="2"><center><h4><font color="#BF0000">Internet Explorer 6 Uyarisi</font></h4></center></td></table> 
<table class="tablebg" width="100%" cellspacing="1">
<tr>
<td class="row1" align="center" colspan="2">
    Merhaba Ziyaretçi Su anda <font color="#BF0000"><b>Internet Explorer 6</b></font> Veya Daha Eski Bir Versiyon Kullaniyorsunuz.
    Kullandiginiz Internet Tarayicisi Bu Sayfada Kullanilan Bir Çok Özelligi Desteklemiyor ve Sayfada kullanilan Resimleri, Grafikleri Kalitesiz ve Eksik Gösteriyor Kullandiginiz Tarayiciyi <a href="http://www.microsoft.com/turkiye/windows/ie/default.mspx"><font color="#BF0000"><b>Internet Explorer 7</b></font></a> Versiyonuna Yükseltmeniz Yada Daha Gelismis Olan <a href="http://www.mozilla-europe.org/tr/products/firefox/"><font color="#BF0000"><b>Mozilla Firefox</b></font></a> Yüklemenizi Öneririm!
</td>		
		</tr>
</table><br clear "all" />
<![endif]-->
En son Özcan Akbulut tarafından 06.10.2009, 00:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [KOD] IE 6 Uyari [0.0.1]

Mesaj gönderen akansu »

Merhaba, benimde aklımda bu uygulama yakın gelecekte kullanabilirim.

Ancak bir düzeltme önerim olacak...

<!--[if IE 6]> yerine <!--[if lte IE 6]> şeklinde kullanırsak "Şu anda İnternet Explorer 6 Veya Daha Eski Bir Versiyon Kullanıyorsunuz." cümlesine tam uygun davranmış oluruz..

Bazı özellikler şöyle :

gt - daha yüksek
gte - eşit veya daha yüksek
lt - daha düşük
lte - eşit veya daha düşük

Daha ayrıntılı bilgi için :

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms537512.aspx
Gayemiz, imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.

phpBB3 Temaları | SufiForum
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

akansu bilgi icin tesekkür ederim bende urastim urastim yapamamistim sonra böyle kalsin zaten artik kimse 6 dan eski kullanmaz dedim böyle biraktim ama simdi yinede dedigin kodu kullandim :)

baslik güncellenmistir...
akblt.space

SilkroadFun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SilkroadFun »

Gerçekten çok faydalı bir mod emeğin için çok teşekkürler, en yakın zamanda prosilver2 tabanlısını da bekliyoruz :)
Silkroad Online Bilgi Paylaşım Sitesi

http://www.silkroadfun.com
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

SilkroadFun yazdı:Gerçekten çok faydalı bir mod emeğin için çok teşekkürler, en yakın zamanda prosilver2 tabanlısını da bekliyoruz :)
subsilver2 demek istediniz sanirim :D

subsilver2 icinde bitti tek denemedim daha ben IE6 kullanmadigim icin eski sürüm bulmak biraz zor oluyor test etmek icin okulda felan test eiyorum orda IE6 var (:
akblt.space

Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akansu »

EsmerÖzcan yazdı:ben IE6 kullanmadigim icin eski sürüm bulmak biraz zor oluyor test etmek icin okulda felan test eiyorum orda IE6 var (:
Multiple IE adlı program sayesinde Internet Explorer’ın tüm sürümlerini aynı anda aynı bilgisayarda çalıştırabilirsiniz.Ben kullanıyorum şuan ve tema denemelerinde çok faydalı oluyor.
Yükleme yaparken hangi versiyonları yüklemek istediğinizi soruyor zaten oradan sadece İE6'yı seçerek diğer eski sürümleri boşverebilirsiniz..

9.02MB büyüklüğündeki ücretsiz program buradan indirilebiliyor.
Gayemiz, imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.

phpBB3 Temaları | SufiForum
Kullanıcı avatarı
Pierce_MVP
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Pierce_MVP »

Subsilver2 tabalısını daha göremedik? :D
Arada nostalji amacli ugruyorum buraya. Cok guzel gunlerdi :'(
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Pierce_MVP yazdı:Subsilver2 tabalısını daha göremedik? :D
Bi kac kolay düzenlemeler yapmam gerekiyorda daha hic urasmadim acikcasi en gec bu hafta sonu koyarim su an baska modlarla urasiyorum =)
akblt.space

Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

0.0.1 - 0.0.2 güncellendi

* Subsilver2 icin uyumlu hale getirildi
* prosilver temasinda görsel eksik vardi o tamamlandi
akblt.space

yonetici
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen yonetici »

ya ben bunu yaptım. subsilver2'ye. İe 6 da denedim. site tamamen kendini kaybetti. Kodu eklemeden önce birşey yoktu. kodu yapıştırdım. Bir baktım site hallolmuş:D
ErracK
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ErracK »

selam arkadaşlar subSilver 2 için

<!--[if lte IE 6]>   
    <div style="border: 1px solid #cccccc; margin: 10px auto; padding: 10px; background-color: #ffffcc;">
	Merhaba Ziyaretçi <span lang="tr">s</span>u anda <font color="#BF0000"><b>Internet Explorer 6</b></font> Veya Daha Eski Bir Versiyon Kullanıyorsunuz.
Kullandığınız Internet Tarayıcısı Bu Sayfada Kullanılan Bir Çok Özelliği Desteklemiyor
ve Sayfada kullanılan Resimleri, Grafikleri Kalitesiz ve Eksik Gösteriyor Kullandığınız 
Tarayıcıyı <a href="http://www.microsoft.com/turkiye/windows/ie/default.mspx"><font color="#BF0000"><b>Internet Explorer 7</b></font></a> 
Versiyonuna Yükseltmeniz Yada Daha Gelişmiş Olan 
<a href="http://www.mozilla-europe.org/tr/products/firefox/"><font color="#BF0000"><b>Mozilla Firefox</b></font></a> Yüklemenizi Öneririz!
	<br /></div>     
    <br clear "all" />
    <![endif]-->
bu kodu kullanırsanız görünüm daha güzel olur :9
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [KOD] IE 6 Uyari [0.0.2]

.
En son Özcan Akbulut tarafından 27.01.2013, 02:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
akblt.space

Pcoyuncy
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Pcoyuncy »

bende twillightBB var olurmu
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Pcoyuncy yazdı:bende twillightBB var olurmu
subsilver2 degiskliklerini yaparsan olur...
akblt.space

Kullanıcı avatarı
aciyagulmek
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen aciyagulmek »

Merhaba arkadaşlar belki konu ile alakalı değil ama daha önce bir abc isimli bir siteye Mozilla ile girdiğimde bu siteyi sadece internet explorer ile görübtüleyebilirsiniz diye bir uyarı alıyordum. İnternet explorer ile girdiğimde ise sayfayı normal olarak açılıyordu. Bende bu şekil birşey yapmak istiyorum ne tür kodlar kullanılıyor bilgisi olan varmı acaba?

Edit: Çözdüm.
Kilitli

“3.0.x Kod Parçaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir