phpBB3 Seo Kurulum Resimli Türkçe Anlatım

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
ForeverBesiktas
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB3 Seo Kurulum Resimli Türkçe Anlatım

Mesaj gönderen ForeverBesiktas »

Bunu Kurduktan Sonra Nasıl Kaldırıyoruz Peki ,
Oldu ki İstemiyorum .
ftp'den mi Siliyoruz , Yoksa başka bir yolu var mı ?
Kullanıcı avatarı
nelergorduk
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen nelergorduk »

ForeverBesiktas yazdı:Bunu Kurduktan Sonra Nasıl Kaldırıyoruz Peki ,
Oldu ki İstemiyorum .
ftp'den mi Siliyoruz , Yoksa başka bir yolu var mı ?
yaptığın tüm ayarları geri almanız gerekiyor .
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

phpbb Seo İnstall sayfasına geçiyorsunuz daha sonra sol sekmelerden Uninstall'ı seçiyorsunuz böylece Veritabanından'da silinmiş oluyor daha sonra dosyalarını ftpden silerseniz tamamen kaldırmış olursunuz...
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
MehmetN
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen MehmetN »

seo ayarlarını yaptığım site: http://www.aofsistem.com

ayarları yaptığımdan beridir linler çalışmıyor. Burada yazan he şeyi sırayla uyguladım. Mod ayarlarmaları dahil. Tek tek sıraya uyarak ama çözemediğim büyük bir sorun oldu. Bana yardımcı olabilir misniz acaba?

"Seçtiğiniz forum bulunmuyor" uyarısı veriyor.
:(
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

MehmetN .htaccess dosyasını güncelledin mi ayarlara göre?
Cinciali
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Cinciali »

Mod Harika! Paylaşan arkadaşa sonsuz teşekkürler. ben de bir soru sorayım. Her sey cok güzel çalışıyor da, bir mesaja girince adresi "http://warezciyiz.biz/forum-rules/forum ... ar-t2.html" olarak görünüyor. Mesajın başlıgı "Forum Kuralları" ı harfini otomatik -t2 ye çevirmiş. turkçe karakterleri otomatikmen çevirmesini nasıl sağlarım?

Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

cinciali şu mesajda anlatılanları yapmalısın:
viewtopic.php?p=90328#p90328
cool_recep
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen cool_recep »

Tamamdır XML'de alatılanları yaapcağız...
Kullanıcı avatarı
Greencode
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Greencode »

Merhaba arkadaşlar,
phpBB3-SEO-Premod_V_3-0-7-PL1 sürümünü http://www.phpbb-seo.com/en/discussions ... e6955.html sitesinden indirdim. FTP üzerinden siteye atmadan önce Localhostta kurup denemek istedim. localhost/phpbb3/ klasörüne dosyaları attığımda sıfırdan phpbb3 forumunu kurar gibi kuruyorum. veritabani ayarları felan hepsi mükemmel hatasız ilerliyor. Kurulumu bitirdikten sonra install dosyasını siliyorum.Bununla birlikte Admin Control Panelde Phpbb SEO Mod sekmesi de kurulumla birlikte geliyor. Herşey buraya kadar harika...

PHPBB SEO ayarlar kısımda .htacess dosyası için yapılması gereken select all + copy yaptıktan sonra save to .htacess yapıyorum. ACP den çıkıyorum....

Daha sonra kopyaladığım kodları .htacess dosyasına herhangi bir editörle .htacess dosyasının içerisine pasteleyip kaydettikten sonra localhost/phpbb3/ yazdığımda

Kod: Tümünü seç

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, admin@gmail.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

-------------------------------------------------------------------------------

Apache/2.2.8 (Win32) PHP/5.2.6 Server at localhost Port 80
Problemin nereden kaynaklandığı konusunda yardımlarınızı bekliyorum. install.xmlveya .htacess te göz ardı ettiğim birşey olmalı.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Greencode url rewrite modülü yüklü değilse seo eklentileri çalışmaz. Apacahe modüllerinden Rewrite modülünü aktifleştirmelisin. wamp kullanıyorsan eğer aktifleştirmesi çok basit, saatin yanındaki simgeye tıklayıp apache > modüller > rewrite şeklinde aktifleştirebiliyorsun.
Kullanıcı avatarı
Greencode
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

appserv-win32-2.5.10 kullanıyorum. Serverda nasıl aktif edebilirim bahsettiniz modülü ? MY SQL ile ilgili mi yoksa sadece bir mod eklentisi mi ?
Kullanıcı avatarı
Greencode
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Merhaba arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Ayrıca bir gün içerisinde peşpeşe yolladığım postlarım için de çok özür diliyorum. Admin tarafından uygun görülürse silinebilir. Localhost problemlerimi bir kenara bıraktım artık, uğraşmak istemiyorum. Az önce server Esmer Özcan'ın önerdiği linkten phpBB Ultimate Seo'yu verilen linkten indirdim servera hatasız bir şekilde kurdum.

phpBB SEO Settings kısmında hemen hemen tüm kombinasyonları deneyerek. her defasında .htaccessi serverdan bilgisayarıma indirip değişiklik yaparak servera göndermeme rağmen linklerim wievtopic şeklinde çıkıyor. Yanı Seo görevini yapmıyor. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? Şimdiden teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz ve önerileriniz için.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Greencode öncelikle hostun linux mu windows mu?

Ayarlardan phpBB Seo eklentisini aktifleştirdiğine emin misin?
Kullanıcı avatarı
Greencode
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Linux Hosting...

phpBB SEO > phpBB SEO Class Settings ayarlarım aşağıdaki gibi, Ayarlardan PhpBB SEO eklentisini etkinleştirdin mi demişsiniz, galiba bu kısmı atlıyorum.

Activate URL Rewriting : Evet
Url Rewriting Style : Advanced
Activate SQL Rewritinig : Hayır
Profile And Group Injectio : Hayır
Virtual Folder Profiles : Hayır
Profiles ID Removing : Hayır
Common Search And User... : Hayır
Attachment: Rewriting: Evet
SID Removing : Hayır
Highlights Removings : Hayır
Remove Small Words: Evet
Virtual Folder : Evet
Forum Url Caching : Hayır
pawliger
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen pawliger »

Arkadaşlar merhaba,
anlatılanların hepsini yaptım fakat şöyle bir sorun ile karşılaştım.

siteadı.com/forum/a-grubu-hisse-senetleri-f9.html

linklerin sonundaki f9-f4 leri anlamadım.

ayrıca linklere tıkladıgımda 404 sayfaya ulasılamadı hatası verıyor ne yapmam gerekiyor ?
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir