ı i ş Ş Karakterlerinde sorun için yardım isteği

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
zikromen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen zikromen »

./includes/page_header.php
./admin/page_header_admin.php

sen bu iki php dosyasının en başına

Kod: Tümünü seç

<?php

header ("Content-Type: text/html; charset=iso-8859-9");
?>
bu kodu ekle. türk çe karakter sorunu çıkan her php sayfası için kullanabilirsin. benim kendi sitemin çoğu php sayfasında bu kod vardır. beni kurtaran bu koddur.
Sayfa yapısını bozmaz.
Kalite ayrıntıda gizlidir
burakbey
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen burakbey »

buda çözüm olmadı
Kullanıcı avatarı
zikromen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Bu verdiğim kodları eklediysen silme, dursun .Bi zararı olmaz.(faydası olacağı kesin)
şimdi forumu kurarken MYSQL den açmış olduğun database karşılaştırma değerini oynaman gerekiyor. bu işlemi forumu kurmadan yapman gerekiyor. Biraz uğraşacaksın çözümü bulana kadar. hatırladığım kadarıyla latin1_swedish_ci veya latin5_turkish_ci
Melih
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Melih »

zikromen yazdı:./includes/page_header.php

<?php

?>
bu kodu ekle. türk çe karakter sorunu çıkan her php sayfası için kullanabilirsin. benim kendi sitemin çoğu php sayfasında bu kod vardır. beni kurtaran bu koddur.
Sayfa yapısını bozmaz.
Saolasın bende bu yolla çözdüm ek olarak bu kodu birde posting.php yede ekleyin ve benim mesajlarda karakter sorunu vardı bunun gibi önerileri deneyip mesajı Önİzleme den bakıp kontrol ediyodum.Dikkat edin sorun çözülse bile önizlemede hatalı olabiliyor mesajı gönderirseniz düzgün çıkacaktır yani istisnai bir durum ama sizde benim gibi yanılmayın...
Aslında bu önizle konutundada bozukluk olmaması için kod u ekleyebileceğimiz ilişkili dosya hangisidir??
Kullanıcı avatarı
zikromen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Melih yazdı:
zikromen yazdı:./includes/page_header.php

<?php

?>
Sayfa yapısını bozmaz.
Saolasın bende bu yolla çözdüm ek olarak bu kodu birde posting.php yede ekleyin ve benim mesajlarda karakter sorunu vardı bunun gibi önerileri deneyip mesajı Önİzleme den bakıp kontrol ediyodum.Dikkat edin sorun çözülse bile önizlemede hatalı olabiliyor mesajı gönderirseniz düzgün çıkacaktır yani istisnai bir durum ama sizde benim gibi yanılmayın...
Aslında bu önizle konutundada bozukluk olmaması için kod u ekleyebileceğimiz ilişkili dosya hangisidir??
Doğru söylüyorsun, öyle birşey var. posting.php ye de kodu ekleyince düzeliyomu?
Melih
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Melih »

posting e ekledim mesajlar artık düzgün gözüküyor ancak önizleme bozuk ama zararı yok ancak editten sonra karakterler bozuk çıkıyor.Bunların veri yolunu bilsem kodu orayada ekliycem ancak icon şeklinde oldukları için veri yolları yazmıyor bilen vardır muhakkak???
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

posting_preview olabilir.
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir