forum taşınmasında sorun var

phpBB2 Plus kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kilitli
blueye
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

forum taşınmasında sorun var

Mesaj gönderen blueye »

arkadaşlar benim bir forumum vardı bunun eski alanadını yeni bir alanadıyla başka bir hosta taşımak istedim hosting firması ile görüştüm veritabanımı onlar taşıdılar buraya kadar herşey güzel yeni hostumda yeni alan adıyla forum açıldı yanlız şöyle bir hata oluyor logon olduğumda redirection yapıyor ve eski hostumdaki alan adına yönlendiriyor bunu nasıl düzeltebilirim
emrenallar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen emrenallar »

Hosting firmanla görüş, yönlendirmeyi ayarlasınlar... Kanımca bu yüzden eski alan adına gidiyor :) ;)
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

phpMyadmin den veri tabanına girip phpbb_config tablosunu tarayıp eski domain ismini bulup yenisi ile değiştirin.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
umutus
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen umutus »

Dn_35 yazdı:phpMyadmin den veri tabanına girip phpbb_config tablosunu tarayıp eski domain ismini bulup yenisi ile değiştirin.
Domin ismi diye bahsettiğiniz satır "sitename" mi

Taşımada sorun var gerçekten yapamadım..

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

hayır sitename satırı değil;

phpbb_config tablosunda server_name satırını bulun karşısında eski domain isminiz yazar editleyip bunu yeni domain isminizi yazın.

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
umutus
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: forum taşınmasında sorun var

Mesaj gönderen umutus »

Arkadaşlar bu sorunu phpmyadminden de çözemeyenler için küçük bi dipnot taşıyacağınız mysqsl inizi herhangi bir text editör ile açın ve içinde eski domainizi yeni domain ile değiştirin :wink:
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: forum taşınmasında sorun var

Mesaj gönderen Dn_35 »

umutus yazdı:Arkadaşlar bu sorunu phpmyadminden de çözemeyenler için küçük bi dipnot taşıyacağınız mysqsl inizi herhangi bir text editör ile açın ve içinde eski domainizi yeni domain ile değiştirin :wink:
Aslında veritabanını yüklemen yapılması gerekir söylediğin, yüklendikten sonra mecburen phpMyadminden yapılıyor.

Kilitli

“phpBB2 Plus Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Ahrefs [Bot] ve 11 misafir