Advanced-phpBB3-SEO-mod-Rewrite_V_0.4.0

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
LaBoRaNT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Advanced-phpBB3-SEO-mod-Rewrite_V_0.4.0

Mesaj gönderen LaBoRaNT »

Bu modu kurduktan sonra google sitemap çalışmaz oldu. Bu moda uygun sitemap veya uyarlama var mı? yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

adv_phpbb3_mod_rewriteV0-4-0.zip
(284.22 KiB) 250 kere indirildi
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Advanced-phpBB3-SEO-mod-Rewrite_V_0.4.0

Mesaj gönderen blogcu forum »

valla adam akıllı bi mod çalışsa şaşacam zaten. Hepsi arıza çıkarıyo :evil: bi kere bi forum sitemap+rss+seo olmadan olmaz. Ama hep bı taraf eksık kalıyo. Arkadaşım umarım sorunun cevabı çıkar. Bende en azından bi seo mod yükleyebilirim :cry:
blogcu
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

LaBoRaNT yazdı:Bu modu kurduktan sonra google sitemap çalışmaz oldu. Bu moda uygun sitemap veya uyarlama var mı? yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

adv_phpbb3_mod_rewriteV0-4-0.zip
Merhaba,

Sanırım o iki MOD'un uyumlu çalışması şuan için mümkün değil...

Google Sitemap, Handyman'in seo modu için hazırlanmış ama diğeriyle sorun çıkarıyor...

MOD yazarlarını beklemekten başka çaremiz yok maalesef... Şuan için Google Sitemap'ı devre dışı bırakmalısınız...

KOLAY GELSİN...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

blogcu forum yazdı:valla adam akıllı bi mod çalışsa şaşacam zaten. Hepsi arıza çıkarıyo :evil: bi kere bi forum sitemap+rss+seo olmadan olmaz. Ama hep bı taraf eksık kalıyo. Arkadaşım umarım sorunun cevabı çıkar. Bende en azından bi seo mod yükleyebilirim :cry:
:)

Farklı yazarların yazdığı MOD'lar birbirleriyle çakışabiliyor... O yüzden aynı yazarların MOD'larını kullanmaya özen gösteriniz...

Handyman'in hem SEO hem sitemap MOD'u var ama seo modu Türkçe ile uyumlu değil. Onun için Google Sitemap MOD'u da seo kullanımı için yetersiz bir MOD...

:idea: Ama eğer ki Advanced-phpBB3-SEO-mod-Rewrite ve Google Yahoo MSN Sitemap & RSS MOD larını kullanırsanız hiçbir sorun yaşamazsınız... İstediğiniz tüm özellikler mevcut. Hem de aynı yazarın çalışmaları bunlar...

Size de KOLAY GELSİN... :)
Kullanıcı avatarı
Kapadokyanet
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Kapadokyanet »

Merhaba;

Öncelikle PphBB ile ilk kez uğraştığımı belirteyim. 3 yıllık SMF kullanıcısı olarak, phpBB3'e geçiş düşüncem var. Localde yaklaşık 65.000 mesaj 11.000 konu ve 3200 üye dönüşümü tamamladım ve geçiş için testler yapmaya başladım. Geçiş için en başta öncelik verdiğim SEO kurulumu konusunda bilginize ihtiyacım var.

phpBB3-SEO-Premod_V_3-0-2 sunucuya kurdum. Ancak seo (advanced-simple-mixed üçlüsünden advanced olanının) ayarlarını doğru bir şekilde yapamadım. Support bölümünü inceledim fakat yeteri derecede kavrayamadım. Atladığım, dikkatimden kaçan bir nokta var ama çözemedim. Bu yüzden bu (destek olarak) siteden yardım almaya karar verdim. Forum içerisindeki ilgili konuları da okudum fakat istediğim bilgilere ulaşamadım (ya da bulamadım). Tecrübeli arkadaşlardan destek ve bahsettiğim seo konusunda yardım bekliyorum.

Saygılar...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Kapadokyanet yazdı:Merhaba;

Öncelikle PphBB ile ilk kez uğraştığımı belirteyim. 3 yıllık SMF kullanıcısı olarak, phpBB3'e geçiş düşüncem var. Localde yaklaşık 65.000 mesaj 11.000 konu ve 3200 üye dönüşümü tamamladım ve geçiş için testler yapmaya başladım. Geçiş için en başta öncelik verdiğim SEO kurulumu konusunda bilginize ihtiyacım var.

phpBB3-SEO-Premod_V_3-0-2 sunucuya kurdum. Ancak seo (advanced-simple-mixed üçlüsünden advanced olanının) ayarlarını doğru bir şekilde yapamadım. Support bölümünü inceledim fakat yeteri derecede kavrayamadım. Atladığım, dikkatimden kaçan bir nokta var ama çözemedim. Bu yüzden bu (destek olarak) siteden yardım almaya karar verdim. Forum içerisindeki ilgili konuları da okudum fakat istediğim bilgilere ulaşamadım (ya da bulamadım). Tecrübeli arkadaşlardan destek ve bahsettiğim seo konusunda yardım bekliyorum.

Saygılar...
Madem yeni forum kuruyorsunuz o zaman PreMod denemelisiniz.

O sitede bu modun premodunu indirebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Kapadokyanet
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Kapadokyanet »

VSaBaH yazdı: Madem yeni forum kuruyorsunuz o zaman PreMod denemelisiniz.
O sitede bu modun premodunu indirebilirsiniz.
Kurulumu zaten SEO PreMod 3.0.2 ile yaptığımı belirtmiştim ama dikkatinizden kaçtı herhalde. Velhasıl SEO ile ilgili problemi çözdüm. Küçük bir ayrıtıyı gözden kaçırmışım. İlginiz için teşekkür ederim. Şimdi SMF dönüşümünde karşıma çıkan bazı problemleri ve varsa çözüm yolları için ilgili konu başlığı altında açacağım konuda da yardımızı bekliyorum.

Saygılar...
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

VSaBaH yazdı:
blogcu forum yazdı:valla adam akıllı bi mod çalışsa şaşacam zaten. Hepsi arıza çıkarıyo :evil: bi kere bi forum sitemap+rss+seo olmadan olmaz. Ama hep bı taraf eksık kalıyo. Arkadaşım umarım sorunun cevabı çıkar. Bende en azından bi seo mod yükleyebilirim :cry:
:)

Farklı yazarların yazdığı MOD'lar birbirleriyle çakışabiliyor... O yüzden aynı yazarların MOD'larını kullanmaya özen gösteriniz...

Handyman'in hem SEO hem sitemap MOD'u var ama seo modu Türkçe ile uyumlu değil. Onun için Google Sitemap MOD'u da seo kullanımı için yetersiz bir MOD...

:idea: Ama eğer ki Advanced-phpBB3-SEO-mod-Rewrite ve Google Yahoo MSN Sitemap & RSS MOD larını kullanırsanız hiçbir sorun yaşamazsınız... İstediğiniz tüm özellikler mevcut. Hem de aynı yazarın çalışmaları bunlar...

Size de KOLAY GELSİN... :)
evet zor bir kurulum daha! Aynı zamanda biri (sanırım rss'ydi) polisilver için yapılmış (her ne kadar uzun zamandır phpbb kullansam da uyarlamakta zorlanıyorum :( ) Uzunca yapılma aşaması var ya korkuyorum da he :D En azından uyarı yerlerini Türkçeye çevirecek biri olsa ne güzel olurdu (ah bu ing ah)
blogcu
ReplaX123
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen ReplaX123 »

Advanced-phpBB3-SEO-mod-Rewrite kurdum sorunda yok ama bir sorum olucak Vsabah ın sitesindeki gibi site sonuna açılınca forum.html eklemiyor ama forum anasayfa yazısı flian o link

bide üye isimleri uye2.html diye geçiyor bunu üye adında yapamzzmıyız acaba..
Bu kullanıcı kendi web sitesindeki phpbb ve Türkçe çeviri imzalarını sitemizden destek alırken ekleyip, destek aldıktan sonra kendini çok akıllı sanıp sildiği için uzaklaştılırmıştır ve bundan sonra destek verilmeyecektir (phpBB Türkiye yönetimi)
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

ReplaX123 yazdı:Advanced-phpBB3-SEO-mod-Rewrite kurdum sorunda yok ama bir sorum olucak Vsabah ın sitesindeki gibi site sonuna açılınca forum.html eklemiyor ama forum anasayfa yazısı flian o link

bide üye isimleri uye2.html diye geçiyor bunu üye adında yapamzzmıyız acaba..
Merhaba,

Google'da aşağıdaki aramayı yapınız.

Advanced phpBB3 SEO mod Rewrite Türkçe düzeltmeler
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

yapamadım ya :cry: neyse artık napalım bu kadar zor yaparlarsa bu eklentılerı bızde kuramayız tabı. Artık çok sogudum bu phpbbden he :evil:
blogcu
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

blogcu forum yazdı:yapamadım ya :cry: neyse artık napalım bu kadar zor yaparlarsa bu eklentılerı bızde kuramayız tabı. Artık çok sogudum bu phpbbden he :evil:
Neden soğudunuz?

Takıldığınız yerleri söyleyiniz lütfen. Yardımcı olmaya çalışırız.
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

VSaBaH yazdı:
Neden soğudunuz?

Takıldığınız yerleri söyleyiniz lütfen. Yardımcı olmaya çalışırız.
bende bılmıyorum nerde takıldım. yanı soylenenlerı yaptım uyarladım ama lınkler seolu olmadı ve temada bazı kaymalar oldu (hadı onu gectım duzeltılır ama) mesela yonetım kontrol panelınden lınklerın gorunumlerı ıle ılgılı ayarlardan sonra forumun lınklerı seolu gıbı oldu ama bu seferde tıkladıgım kategorı sayfaları acılmadı.
Ayrıca dil dosyası yok.
blogcu
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

oh sonunda hallettim. meger .htaccess dosyasını da ayarlayıp yuklemek lazımmıs. oldu sonunda :) yalnız püf noktalar varsa şu linklerin ayarlanmasında paylaşabilirsiniz yani :P

Teşekkürler ilginiz için. şu başlıktaki arkadaştan tiyo aldım biraz o da işime yaradı viewtopic.php?f=35&t=14406&p=77510&hili ... SEO#p77510 ;)

yalnız sıtemap(Google Yahoo MSN Sitemap & RSS) prosilvera gore. temayı arada bı bozuyo. anlamadım. ayrıca bunun ayarları nasıl ya? valla bunu kurunca seo gorunmez oldu. naapcaz :(
blogcu
Kullanıcı avatarı
serkan_u19911
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen serkan_u19911 »

gıcık olduğum bir şey var
ı ları i yapmıyor İ leride googlda html kodu olarak karmakarışık görünüyo ne iş anlamadım
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir