forum düzeni hakkında

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kilitli
denizyıldızı
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

forum düzeni hakkında

Mesaj gönderen denizyıldızı »

Merhaba,

Yeni üye oldum öğrenmek istediğim şeyi forumda hangi bölümde arayacağım. Forumda bir var olan bir konu nasıl sabit yapılır?

Üyelerin listesi, üye olmayanların görmeyeceği şekilde nasıl ayarlanır? Nerede bulabilirim.

Teşekkür ederim

Deniz
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Hee

Mesaj gönderen NEFRİT »

Anladım arama yapmak için sadece forumun üst kısmında bulunan ar isimli linke tıkjlayıp boşluklara istediğni anahtar kelimeyi yazmanıoz yeterlidir yani hemen hemen google daki gibi anahtar kelime sistemi.

Forumda var olan bir konuyu sabit yapmak içn mesaja düzenle diyerek içne gir sonrada alt kısımda göreceksin ufak seçenekler var duyuru- sabit- önemli gibi seçenekler var istediğin seçeneğin yanındaki kutucuğa tıkla sonrada gönder butonuna bas mesaj istediğin gib değişecek.

Üyelistesine üye olmayanların girememesi içnse bir mod vardı yanlız azcık aramam gerekecek :D
Özellerden kullanıcılara reklam yaptığım için sayın yöneticim beni uzaklaştırdı.
denizyıldızı
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Çok teşekkür ederim Nefrit, bu kadar kolay olan şeyler günlerce aransa da bulunamıyor : :)

Sağolun
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Hee

Mesaj gönderen Dn_35 »

bildiğim kadarıyla bu secenekleri moderatörler kullanıyor. Üyelerin konu sabitleme ve duyuru yapma hakkı bulunmuyor.
En son Dn_35 tarafından 09.05.2006, 21:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Re: Hee

Mesaj gönderen NEFRİT »

Dn_35 yazdı:
bildiğim kadarıyla bu secenekleri moderatörler kullanıyor. Üyelerin konu sabitleme ve duyuru yapma hakkı bulunmuyor.
Siz kendi forumunuzun admini oldunu varsayalım heryeş adminin elindedir. Ama admin üyelere istediği özellikleri verebilir mesela bu forumu ele alalım diyelimki bana phpBB2.x - Yardım / Sorular kategorisinde FULL yetki verilmiş olabilir ama admin isterse üyeye de istediği gibi özellikler verebilir mesela üyeye mesajını değiştir derse sonrada forum izinleri kısmından sabit mesaj kısmına kullanıcı seçerse duyuruya kullnıcı seçerse o zaman kullanıcıda bu özelliklere sahip olur .

Peki dediğim yer neresei ; dediğim yer admin peneli forum gönetimi içindeki forum izinleri ismli yere girerseniz görürsünüz :P
Özellerden kullanıcılara reklam yaptığım için sayın yöneticim beni uzaklaştırdı.
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

teorik olarak dediğin gibi olur ama bu sefer tüm forum üyeleri o hakları kullanır ve forum sabit, duyuru konularından geçilmez olur,

onca forum gezdim hiç birisinde görmedim,
denizyıldızı
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

üyelerin mail adresleri ve banlama yetkisi

1-üyelerin mail adreslerinin hepsini görebilme imkanımız var mı?

2-banlama yetkisi sadece adminde var, moderatörlerinde o yetkisi olabiliyor mu?

arama bölümünde aradım bulamadım, anahtar kelimeler yazdım olmadı

teşekkür ederim
fatihbaz

Mesaj gönderen fatihbaz »

Dn_35,üyelere böyle bi izin verirsen tabiki söyledigin gibi olur,en iyisi şuanki hali :)

denizyıldızı,admin eposta listesi var benim kurdugum ve onda yönetim panelinde tüm üyelerin mail adresine ulaşabiliyorum.o modu kurabilirsin...
denizyıldızı
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

o mod nasıl kuruluyor fatihbaz
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: üyelerin mail adresleri ve banlama yetkisi

Mesaj gönderen Dn_35 »

denizyıldızı yazdı:1-üyelerin mail adreslerinin hepsini görebilme imkanımız var mı?

2-banlama yetkisi sadece adminde var, moderatörlerinde o yetkisi olabiliyor mu?

arama bölümünde aradım bulamadım, anahtar kelimeler yazdım olmadı

teşekkür ederim
1 - admin user list modunu kurarsan görürsün,

2- mod paneli veya junior admin modunu kurarsan moderatörlere secerek yetki verebilirsin. Bence yellow kart modunu kur, yönetim paneli açmak çok güvenli metod değil.

Yellow kart ile moderatörler uyarı yoluyla banlayabilirler. Mod forumda var, ararsan bulursun.
denizyıldızı
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

teşekkür ederim Dn_35
denizyıldızı
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Forum üyelerinin mail adreslerinin olduğu dosyayı yedeklemek istiyorum. Forum dosyasının içinde hangisi yardımcı olur musunuz?

Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
megaplatform
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen megaplatform »

o forum dosyaları içinde değil senin databaseinin içinde kayılıdır
denizyıldızı
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

teşekkür ederim megaplatform