SiTeMDe LoGo Ve BaNNeR LaRı NaSıL DeĞiŞTiRCeM...?

phpBB 3.0.x sürümlerindeki stiller / temalar için yapılan rütbe resimleri, ifadeler, avatarlar, butonlar, logolar, bannerler.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
G-CAYIR
Kayıtlı Kullanıcı

SiTeMDe LoGo Ve BaNNeR LaRı NaSıL DeĞiŞTiRCeM...?

Mesaj gönderen G-CAYIR »

sitemde Logo ve bannerları nasıl değiştirceğimi bana sölermisiniz?
kcarakilic
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: SiTeMDe LoGo Ve BaNNeR LaRı NaSıL DeĞiŞTiRCeM...?

Mesaj gönderen kcarakilic »

ben pek bilmem ama bildiğim kadarını anlatmaya çalışırım

logo değişmek için önce ftp de httpdocs klasöründe styles'in içine hangi tema için atıcaksan ona girip imageset klasörüne koymak istediğin logonu gif olarak atıcaksın..sonra sitede yönetim kontrol panelinden stillere gelip sol taraftan görüntü kümelerini seçiceksin ordan hangi styles'in içine attıysan logoyu onun içinegirip ana logo yu değiştirceksin zaten ilk seçili olanda odur..ordan bakıcaksın hangi isimde attıysan seçip değerlerini açıp otomatik yapıp veya kendin ölçülendirip gönder diyceksin

yada banner için genelde overal_header var stiller-şablonlar ın içinde temalardan birini seç dzenle de overal_header a gel ordan değiştir..yani ben öyle yapıyorum en azından ama tam bigim yok haberin olsun başka arkadaşlar daha doğru cevaplar..
kcarakilic
Kullanıcı avatarı
DJHELLRAISER
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen DJHELLRAISER »

G-CAYIR yazdı:sitemde Logo ve bannerları nasıl değiştirceğimi bana sölermisiniz?
LOGO İÇİN : sitenin logsuna sağ klik yapıp özelliklerine bak...orda sana bilgi verecek yani logonun nerede ve hangi klasör içinde olduğunu yazıyor ve ebatlarını bildiriyor bunları not al bır yere...

örnek :root/phpbb3/sityles/kullandıgın temalar/imageset/site_logo.gif
30 px 30 px

üstte yazdığım gıbı logonunu bulacaksın ve kendıne 30 a 30 luk bir logo hazırlcaksın ve ftp den logonun oldugu yere upload edıceksın aynı ismi ver yeni logona.sitene gıdıp bakacaksın degısıp degısmedıgıne...
%100 deegısır fakat hadı olmadı dıyelım..

yaptıgın logoyu aynı sekılde sityles klasoru altında kac tema varsa onların altında nerde gosterıyorsa site_logo.gif i orayada kopyasını at.bukadar kolaygelsin...
Kullanıcı avatarı
DJHELLRAISER
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

banner lar için :

aynı şekilde bannerler içinde sitendeki banner a sag klık özellikler de..nerede olduguna bı bak

300pixel e 100 pixel diyelim yıne sen kendıne banner yapacaksın bu ayarda ve ftp den bulundugu yere aynı isimde atacaksın sitende de bannerın degısmıs olacaktır. ama ebatlarında bır degısıklık yapmak ıstersende yanlıs hatırlamıyorsam kullandıgın temanın altında theme klasoru var ve onun da altında sitle.css olması lazım not defterı ıle acıp bakarsan ebatlara bulabılır ve ıstedıgın degerlerı gırebılırsın....
erhangazi84
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen erhangazi84 »

peki ya flaş koymak istersek?
Kullanıcı avatarı
DJHELLRAISER
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

yine sitle.css den logonun uzantısını .swf yaparsın ve kaydedip upload edersin bu alanda çıkacak eklediğin logo ismiyle aynı olmasına dikkat et logon yerine flash ın calısıcaktır.kolay gelsin biraz geç oldu cevap....
Kullanıcı avatarı
seth87
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen seth87 »

kcarakilic yazdı:ben pek bilmem ama bildiğim kadarını anlatmaya çalışırım

logo değişmek için önce ftp de httpdocs klasöründe styles'in içine hangi tema için atıcaksan ona girip imageset klasörüne koymak istediğin logonu gif olarak atıcaksın..sonra sitede yönetim kontrol panelinden stillere gelip sol taraftan görüntü kümelerini seçiceksin ordan hangi styles'in içine attıysan logoyu onun içinegirip ana logo yu değiştirceksin zaten ilk seçili olanda odur..ordan bakıcaksın hangi isimde attıysan seçip değerlerini açıp otomatik yapıp veya kendin ölçülendirip gönder diyceksin

yada banner için genelde overal_header var stiller-şablonlar ın içinde temalardan birini seç dzenle de overal_header a gel ordan değiştir..yani ben öyle yapıyorum en azından ama tam bigim yok haberin olsun başka arkadaşlar daha doğru cevaplar..
güzel paylaşım teşekkürler..

fakat gif uzantılı logonuzu yollarken site_logo.gif ismiyle temanın kendi logosunun üzerine yazmayın...

farklı bi isimle yollayıp onu seçin...
IspartaGenclik
Kayıtlı Kullanıcı

SİTEME NASIL BANNER EKLEYECEĞİM?

Mesaj gönderen IspartaGenclik »

overall_footer a ekledim ama olmadı,görünmüyor banner. lütfen biri yardım etsin. ACİL YARDIM ARKADAŞLAR.
erhangazi84
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen erhangazi84 »

footer olmaz kardeşim, header'da düzeltme yapacaksın... footer sayfanın alt kısmıdır...
Kilitli

“3.0.x Stil Grafikleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir