Seo Mod

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
engin1984
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Seo Mod

Mesaj gönderen engin1984 »

ya bunu kurdum yarım saat uğraştım. Ama adresler aynen şöyle ...com/gökkuşağı-t15.html tarzında Yani TÜRKÇE karakterli. ee olacak mı böyle. Yazık Türkçe'ye ...İnternet dünyasında öksüz kaldı, sahip çıkan yok.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

pRof yazdı:peki bu sorunu nasıl çözeceğiz;

viewtopic.php?f=35&t=13766
Aynı başlığa bakmanız yeterli olacaktır...

Bu arada Türkçemize her zaman bi sahip çıkan olacaktır endişelenmeyin ;)
The_Delicius
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen The_Delicius »

arkadaslar bu modu kurdum benim pc almanca bilmiyorum ondanmidir, ama seo moddan sonra url de ' tirnak isaretleri ve usten virgül isaretleri kare seklinde cikio adres cubugunda, googlede ararkende boyle cikiosu iyi deil. bu bir sorunmu yoksa normalmi anlamadim.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

The_Delicius yazdı:arkadaslar bu modu kurdum benim pc almanca bilmiyorum ondanmidir, ama seo moddan sonra url de ' tirnak isaretleri ve usten virgül isaretleri kare seklinde cikio adres cubugunda, googlede ararkende boyle cikiosu iyi deil. bu bir sorunmu yoksa normalmi anlamadim.
Merhaba,

Hangi SEO MOD'dan bahsediyorsunuz...? Birçok seo mod mevcut ve çözümleri farklı...

Seo Mod'unuzun tam adını ve indirme adresini paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız...
The_Delicius
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

VSaBaH yazdı:
The_Delicius yazdı:arkadaslar bu modu kurdum benim pc almanca bilmiyorum ondanmidir, ama seo moddan sonra url de ' tirnak isaretleri ve usten virgül isaretleri kare seklinde cikio adres cubugunda, googlede ararkende boyle cikiosu iyi deil. bu bir sorunmu yoksa normalmi anlamadim.
Merhaba,

Hangi SEO MOD'dan bahsediyorsunuz...? Birçok seo mod mevcut ve çözümleri farklı...

Seo Mod'unuzun tam adını ve indirme adresini paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız...
:) bu konuda verilen seo moddan bahsediyorum StarTrekGuide yani
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

The_Delicius yazdı: :) bu konuda verilen seo moddan bahsediyorum StarTrekGuide yani
:idea: Merhaba Adreslerinizde - simgesinden başka simge görünmesin istiyorsanız aşağıdakini deneyebilirsiniz... Böylece tarayıcınızla yaşadığınız uyumsuzluk ortadan kalkacaktır. clean_url komutunu biraz geliştirmek gerekli. Yani;

AÇ:
includes/functions_seo.php

BUL:

Kod: Tümünü seç

function clean_url($url)
{
	$url = trim(str_replace(array('Re:', 're:'), '', $url));
	$find = array('?', '#', '%', '?', '^', '.', '/', ' ', '_', ')', '(', '[', ']', ':', '.');
	$url = str_replace($find, '-', censor_text($url));
	$url = str_replace(array('---', '--'), '-', $url);

return utf8_clean_string($url);
}

DEĞİŞTİR:

Kod: Tümünü seç

function clean_url($url)
{
   $url = trim(str_replace(array('Re:', 're:'), '', $url));
   //$find = array('?', '#', '%', '?', '^', '.', '/', ' ', '_', ')', '(', '[', ']', ':', '.');
   $find = array(' ', '@', '=', '$', '&amp', '+', '~', '`', '?', '#', '%', '!', '^', '.', '/', '_', ')', '(', '[', ']', '{', '}', ':', ',', '<', '>', ';', '|', '*', '"', '\'', '\\');
   $url = str_replace($find, '-', censor_text($url));
   // remove all duplicates "-"
   $url = ereg_replace("-+", '-', $url);
   // remove the last "-", to avoid this "/test--t14.html"
   if ($url{strlen($url)-1} == '-')
   {
      $url = substr($url, 0, -1);
   }
   return utf8_clean_string($url);
}
Lütfen sonucu bildiriniz...
The_Delicius
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

cok sagol VSABAH dedgim karakter sorununu senin soyledigin sekilde halletim eline saglik :)
Sorun cözüldü yani.

birde su sorunu halledebilsem cok iyi olacak kac gündür icinden cikamadim en buyuk problemim
bi bakarsan sevinirim
viewtopic.php?f=39&t=13747
Kullanıcı avatarı
coskun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen coskun »

ama bu modda şöyle bir sorun oluyor mesela cevaplanmamış mesajlar - kendi mesajlarınız - yeni mesajlar bağlantılarından girilen forumlarda viewtopic?... oluyor :(
MusaKa92
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen MusaKa92 »

Saolasın..
The_Delicius
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

uzantilarda bu sorunlar cikiyor acaba nasil düzeltebeilriz bunu:
hatalı;
http://sıteadı/photoshop-%E2%80%9Cdispl ... t2274.html

orjinali boyle;
http://sıteadı/photoshop-displacement-m ... &sk=t&sd=a

ama googlede yukardakı hatalı sekılde lınk verıyor, buda sıralama acısından ıyı degıl tahmınım...

Ek; VSaBaH sıtendekı seo moddan memnunmusun acaba ? :)
En son The_Delicius tarafından 07.08.2008, 15:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
coskun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen coskun »

The_Delicius yazdı:uzantilarda bu sorunlar cikiyor acaba nasil düzeltebeilriz bunu:
hatalı;

orjinali boyle;

ama googlede yukardakı hatalı sekılde lınk verıyor, buda sıralama acısından ıyı degıl tahmınım...
sanırım türkçe karakterden kaynaklanıyor
The_Delicius
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

coskun yazdı:
The_Delicius yazdı:uzantilarda bu sorunlar cikiyor acaba nasil düzeltebeilriz bunu:
hatalı;

orjinali boyle;

sanırım türkçe karakterden kaynaklanıyor
evet sorun o zatende iste düzeltme yolu ariyorum bende, egerki yoksa bi care modu kaldiricam.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

hatalı;

orjinali boyle;

Ek; VSaBaH sıtendekı seo moddan memnunmusun acaba ? :)
Merhaba,

:idea: Arkadaşım sizin ki HandyMan'in SEO MOD'u... Ve onun şimdilik Türkçe karakterler için çözümü yok.
Zaten bu başlıkta da çok sorulduğu için uyarıp kitlemiştim: :arrow: viewtopic.php?f=34&t=13083

Ama bu başlık altındaki MOD Türkçe karakter uyumludur...

Sitemdeki SEO MOD'dan inanılmaz derecede memnunum... :)
Kors4n
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Kors4n »

d%C3%BC%C5%9F%C3%BCnceleriniz-i%CC%87stekleriniz-f4.html
Bu neyden Kaynaklanıyor Çok gıcık görünüyorda. lakin mod harika çalişiyor sorun yok. :)
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Kors4n yazdı:d%C3%BC%C5%9F%C3%BCnceleriniz-i%CC%87stekleriniz-f4.html
Bu neyden Kaynaklanıyor Çok gıcık görünüyorda. lakin mod harika çalişiyor sorun yok. :)
Merhaba,

Yukarıda anlattım...

:arrow: viewtopic.php?f=34&t=12977&start=30#p73530
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir