[3.0.5] mavilim-2

phpBB 3.0.x sürümleri için yayınlanan yeni stiller ya da temaların duyuruları için bu forumu kullanabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
webwelet
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [3.0.4] mavilim-2 (1.0)

Mesaj gönderen webwelet »

teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akansu »

DostlarClup yazdı:akansu bunu deneyecegim tesekkür ederim.
bu temada gözüme carpan bişi daha oldu.
konu adının yanındaki ''moderatör kontrol paneli'' yazısı pek güzel durmuyor.

onu ordan hepten alamazmıyız. yada baska bi yere tasısak en alta bi yere gibi.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
viewforum_body ve viewtopic_body.html dosyalarında aşağıdaki satırı bulup silin

Kod: Tümünü seç

<sup><!-- IF U_MCP -->
	 <a style="font-size:11px; color:red; !important " href="{U_MCP}">{L_MCP}</a> 
<!-- ENDIF --></sup>
Gayemiz, imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.

phpBB3 Temaları | SufiForum
Kullanıcı avatarı
sivasli_14
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sivasli_14 »

Hocam Sımdı Sen Temayi Verdinde Eklentileri Uyarlamada Bizlere Yardım Edeceksın Degil Mi ? Zaten Onemli Olan Yapmak Degil Destek Vermektir.Destek Vermedikten Sonra Bi İse Yaramiyor.

Bu Yorumumu Yanlıs Anlamassan Sevinirim..Misal Portal Konusunda Kurdum Bi Yerin Portalını Hata Cıktı Sİteye Yazdım Bi Allah'ın Kulu Cvp Vermıyor ? Yani İş Destekte Bitiyor..

Cok Tskler Güzel Bir Tema Yapmısın Kurup Deneyecegim ...
Bende'De VarBiraz Diyorsan Biz Burdayiz..

Forum - VaRBiraZ.Net
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akansu »

Temayla ilgili destek veriyorum , başlıkta gördüğün gibi. Ama MODları bana kurdurmaya kalkmayın yani.. Subsilver2'nin düzenlemeleri uygulanacak benim şu ana kadar yaptığım tüm temalara.. Ha birkaç kodu bulamazsanız , eklemeler nedeniyle yukarı kaymıştır aşağı kaymıştır ozaman elbette yardımcı olurum.
Sadece ben değil, bu işten anlayan tüm arkadaşlar yardımcı olurlar.Açık kaynak böyle birşey. Sinerji =)

Bir örnek vereyim...

XXX modunu kuruyorsun. php formatlı dosyalardaki düzenlemeleri yaptın.
MOD tema düzenlemesi de gerektiriyor varsayalım. Ve MOD'un Subsilver için düzenlemeleri içerip içermediğini baştan siz kontrol ettiğinizi varsayalım.

Şu halde geldiniz MOD kurulum talimatlarında bir noktada takıldınız. "Bul" dediği kodu bulamıyorsunuz. İşte ozman hemen buraya hangi MOD ise adını, MOD'un yayınlandığı adresi ve site adınızı da profilinizde belirterek yazıyorsunuz, desteğinizi alıp gidiyorsunuz...

Anlaştık sanıyorum
Gayemiz, imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.

Kullanıcı avatarı
sivasli_14
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sivasli_14 »

Tskler Misal Ben Cok Begendım Ve Tanıdıklarımda Temayi Begendı Misal Ben Portal Da Kurmak Istıyorum Mavilime ? Subsilver2nın Portalını Kurarsam Olmaz Galiba Renkler Felan Degisik Oldugu İcin Ne Bileyim Acayip Bu Phpbb.
Bende'De VarBiraz Diyorsan Biz Burdayiz..

Forum - VaRBiraZ.Net
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akansu »

sivasli_14 yazdı:Tskler Misal Ben Cok Begendım Ve Tanıdıklarımda Temayi Begendı Misal Ben Portal Da Kurmak Istıyorum Mavilime ? Subsilver2nın Portalını Kurarsam Olmaz Galiba Renkler Felan Degisik Oldugu İcin Ne Bileyim Acayip Bu Phpbb.
Portalı birbuçuk iki seneden beri indirip kullanmadım. Son değişiklikleri bilmiyorum.

Ama mantık olarak olması lazım. Yani siz subsilver2'ye kurarmış gibi mavilime kurun.
Sonuçta aynı şey.Takıldığınız yerler olursa ilgileniriz. En azından deneriz. Olmaması için hiçbir neden göremiyorum ben :)

s123
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen s123 »

portalı genelde her temaya göre uygulaya biliyorsunuz bu temanın altı subsilver2 olduğu için sizde portal dosyalarında subsilver2 değilde mavilim-2 temasını editlerseniz büyük ihtimal bir sorun yaşamazsınız
www.teknigim.com Bilgisayar Teknik Destek
Kullanıcı avatarı
Militarist
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Militarist »

Bu temayı kullanıyorum fakat küçük bir sorunum var. Yeni bir konu açtığımızda, konunun içinde "i" harfi geçiyorsa, konuyu okurken üst tarafta konunun başlığı büyük harflerle çıkıyor ve küçük i harfi büyük I'ya dönüşüyor.

Bu konuda bu temayı hazırlayan arkadaş veya bir başkası bana yardımcı olabilir mi?
İhtilâl istiyorum,
Mukaddes bir ihtilâl...
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akansu »

Militarist yazdı:Bu temayı kullanıyorum fakat küçük bir sorunum var. Yeni bir konu açtığımızda, konunun içinde "i" harfi geçiyorsa, konuyu okurken üst tarafta konunun başlığı büyük harflerle çıkıyor ve küçük i harfi büyük I'ya dönüşüyor.

Bu konuda bu temayı hazırlayan arkadaş veya bir başkası bana yardımcı olabilir mi?
Sanırım eski versiyonu kullanıyorsun. Şuanda böyle birşey olmaması lazımdı.

Şunu deneyin..

stylesheet.css dosyasını aç aşağıdaki kodu bulup sil:

text-transform: capitalize;

Kullanıcı avatarı
Militarist
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Teşekkür ederim. Bir de bu temaya (mavilim2) 740x100 ebadında bir banner ekledim ama banner sola kaymış hâlde duruyor. Bu banneri nasıl ortalayabiliriz?
İhtilâl istiyorum,
Mukaddes bir ihtilâl...
Kullanıcı avatarı
Militarist
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Arkadaşlar dünden beri cevap bekliyorum. Mavilim 2'yi kullanıyorum ve logo tam ortada değil. Onu tam ortaya koymak için ne yapmalıyım?
İhtilâl istiyorum,
Mukaddes bir ihtilâl...
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akansu »

Militarist yazdı:Teşekkür ederim. Bir de bu temaya (mavilim2) 740x100 ebadında bir banner ekledim ama banner sola kaymış hâlde duruyor. Bu banneri nasıl ortalayabiliriz?
Şunu bir dener misin?

Aç: overall_header.html

:idea: Bul

<td align="{S_CONTENT_FLOW_BEGIN}" > <a href="{U_INDEX}">{SITE_LOGO_IMG}</a></td>
:arrow: Değiştir

<td align="center"> <a href="{U_INDEX}">{SITE_LOGO_IMG}</a></td>

Kullanıcı avatarı
Militarist
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Hemen deniyorum akansu, sağol.
İhtilâl istiyorum,
Mukaddes bir ihtilâl...
Kullanıcı avatarı
Militarist
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

İşe yaradı, teşekkür ederim akansu. Yalnız sizden bir kaç bir şey daha isteyeceğim;

Forumun renklerini hangi dosyadan değiştireceğim? Sadece çerçeveyi değil, forumun içerisindeki diğer tonlamaları da değiştirmek istiyorum. Bunu nasıl yapacağım acaba? Bir de daha önceden söylemiştim, içerisinde "i" harfi kullanılmış bir konu açıp o konuyu okurken, bu başlık yukarıda büyük herflerle yazılıyor ve "i" "I" oluyor. Bu konuda daha önceden bir yöntem sunmuştunuz ama o işe yaramadı. Başka yapabileceğimiz bir şey var mı?
İhtilâl istiyorum,
Mukaddes bir ihtilâl...
Kullanıcı avatarı
Militarist
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Bir sorun daha olacak akansu;

Forumda alt başlıklar açtım ve bu alt başlıklar Anasayfa'da görünüyor. Fakat Anasayfa'da görünen alt forum adlarının altları çizili. O çizgileri kaldırmak mümkün mü acaba?
İhtilâl istiyorum,
Mukaddes bir ihtilâl...
Kilitli

“3.0.x Stil Tanıtımları & Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir