vbulletin user Tablosunu phpBB 3.0.2 ye Convert etmek

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
mavideniz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

vbulletin user Tablosunu phpBB 3.0.2 ye Convert etmek

Mesaj gönderen mavideniz »

Elimde 70.000 üyeli gzip sıkıştırma 120 mb büyüklüğünde vbulletin forum databasesi mevcut. Ben mevcut forumuma sadece user veri tabanını convert etmek istiyorum. Bunun için elinde hazır script olan varmı.Çünkü sıkıştırmayı açtığımda boyut 500 mb yi geçiyor açmak bile sorun. Bu konuda çalışması olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa şimdiden teşekkürler.
En son mavideniz tarafından 26.07.2008, 23:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Re: vbulettin user Tablosunu phpBB 3.0.2 ye Convert etmek

Mesaj gönderen bplr »

phpbb.com sitesinde bir vb3.x -> phpbb3.0 dönüştürücü var, onu kullanarak yapabilirsin bu işlemi.
http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 0#p5862045

Ancak önce, elindeki vbulletin veritabanını localhostda phpMyadmin de bigdump.php ile yüklersin..
Sanırım, post table gibi mesajların tutulduğu tabloları boşaltırsan (truncate edersen) veritabanı hafifler dönüşüm hızlanır.
Zaten vb3.x -> phpbb3.0 converter kullanmak için vb yüklü olması şart değil..
http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 5#p3704285
vbulletinforum/showthread.php adlı bir dosya varsa vbulletin forum dizininde olursa converter çalışıyor.

Düzen: Dil düzeltmesi
En son bplr tarafından 25.07.2008, 11:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Merhaba,

Arkadaşımızın verdiği linkleri inceleyebilirsiniz ama ben sadece üyeleri çevirmenizi tavsiye etmem çünkü çoğu yerden hatalar ortaya çıkabilir...

Neden böyle birşey yapmak istiyorsunuz? Mesajların kaybolmasını neden göze alıyorsunuz?

vBulletin'i Direk çevirmeyi denediniz mi?
Kullanıcı avatarı
radyobulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen radyobulut »

VSaBaH yazdı:Merhaba,

Arkadaşımızın verdiği linkleri inceleyebilirsiniz ama ben sadece üyeleri çevirmenizi tavsiye etmem çünkü çoğu yerden hatalar ortaya çıkabilir...

Neden böyle birşey yapmak istiyorsunuz? Mesajların kaybolmasını neden göze alıyorsunuz?

Arkadaş yeni bir forum açacak phbb3 ve diğer forumdaki üyelere de aynı kullanıcı adı ve şifrelerle giriş yapabilirsiniz filan diyecek olabilir. Bu şekilde mesajları ve konuları taşıması zaten bi işe yaramaz. Aklıma ilk bu geldi :)
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

radyobulut yazdı:
VSaBaH yazdı:Merhaba,

Arkadaş yeni bir forum açacak phbb3 ve diğer forumdaki üyelere de aynı kullanıcı adı ve şifrelerle giriş yapabilirsiniz filan diyecek olabilir. Bu şekilde mesajları ve konuları taşıması zaten bi işe yaramaz. Aklıma ilk bu geldi :)
Mesajları ve konuları taşıması neden işe yaramasın ki onu anlayamadım... vBulletin'den direk phpBB3'e geçmeyi neden denemiyor arkadaş? Yani kullanıcıları kaybetmemek güzel evet ama mesajları ve kullanıcıları kaybetmemek daha güzel olsa gerek :)

Mesela aşağıdaki adreste vB 3 sürümlerinden phpBB3' geçiş olduğundan bahsedilmiş...

http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &sk=t&sd=a
Kullanıcı avatarı
mavideniz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mavideniz »

selamlar;
anlaşmazlık nedeniyle forumdan ayrılmıştım. Forum içeriği değişeceğinden üye veritabanından istifade etmek amacım. Ayrıca vbulletin lisanslı forum scripti olmasına rağmen sql injection açıkları can sıkıcı. Biraz üzerinde çalışma yaptım. Mesaj budama uğraştıracak. Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

mavideniz yazdı:selamlar;
anlaşmazlık nedeniyle forumdan ayrılmıştım. Forum içeriği değişeceğinden üye veritabanından istifade etmek amacım. Ayrıca vbulletin lisanslı forum scripti olmasına rağmen sql injection açıkları can sıkıcı. Biraz üzerinde çalışma yaptım. Mesaj budama uğraştıracak. Teşekkür ederim.
Sonuç itibariyle sorununuz çözüldü mü takıldığınız yerler var mı?
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir