Prosilver Special Edition Header Sorunu

phpBB 3.0.x sürümleri için stil veya temalar hakkındaki sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
set_plate
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Prosilver Special Edition Header Sorunu

Mesaj gönderen set_plate »

Arkadaşlar öncelikle herkese mehaba.siteyi uzun zamandır takip ediyorum.Phpbb3 ile herhangi bir sıkıntımda tam bir destek forumu.bu yüzden yönetime ve üyelere teşekkürler.Gelelim soruma.forumda arattım ama derdime çare bulamadım.
ben prosilver special edition teması kullanıyorum.ama header kısmına bir türlü bu sitenin gibi bir resim koyamadım.Anlatımlar var ama benim kulladığım tema da editlenmesi gereken dosyalar eksik kalıyo.O yüzden sonuca bir türlü varamadım.bu konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim
set_plate
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Prosilver Special Edition Header Sorunu

arkadaşlar hala bir cevap gelmemiş.belkide ne istediğimi anlatamadım.Forum a bu site gibi bir resim eklemek istiyorum nasıl yapabilirim?
The_Delicius
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen The_Delicius »

Merhaba daha önce bende bu sorundan müzdariptim, header de degisiklik sorunu yasamistim, kendim arastirarak bir cözüm buldum ve kendi gelistirdigim bir header sekli kullaniyorum. site adresini profilinde paylasmamissin Prosilver Special Edition dediginde farkli bir sürüm sandim fakat taban olarak prosilver oldugu icin tahminim uyguladigim yöntemle sende sonuca varabilirsin. Profilimde ve imzamda sitem mevcut uyguladigim header islemine bir gözat eger hosuna giderse sana nasil yapacagin hakkinda yardimci olmak isterim. Selamlar
set_plate
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

The_Delicius yazdı:Merhaba daha önce bende bu sorundan müzdariptim, header de degisiklik sorunu yasamistim, kendim arastirarak bir cözüm buldum ve kendi gelistirdigim bir header sekli kullaniyorum. site adresini profilinde paylasmamissin Prosilver Special Edition dediginde farkli bir sürüm sandim fakat taban olarak prosilver oldugu icin tahminim uyguladigim yöntemle sende sonuca varabilirsin. Profilimde ve imzamda sitem mevcut uyguladigim header islemine bir gözat eger hosuna giderse sana nasil yapacagin hakkinda yardimci olmak isterim. Selamlar
cevabın için teşekkürler.nasıl yaptığını anlatırsan sevinirim bende seninki gibi bişey yapsam yeter :)

web sitem.: www.hardwarebus.com
kullandığım forum teması.: prosilver special edition
The_Delicius
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen The_Delicius »

Değişiklik yapılacak dosyalar:
theme/colours.css
theme/common.css
imageset/imageset.cfg
templates/overall_header.html
(islemleri yapmadan önce dosyalarinizin yedegini mutlaka alin)

theme/colours.css aç
BUL

Kod: Tümünü seç

/* Round cornered boxes and backgrounds
---------------------------------------- */
.headerbar {
   background-color: #94696B;
   background-image: url("{T_THEME_PATH}/images/bg_header.gif");
   color: #FFFFFF;
}
DEĞİŞTİR

/* Round cornered boxes and backgrounds
---------------------------------------- */
.headerbar {
   background-color: #94696B;
   color: #FFFFFF;
}
theme/common.css aç
BUL

#logo {
   float: left;
   width: auto;
   padding: 10px 13px 0 10px;
DEĞİŞTİR

#logo {
   float: center;
   width: auto;
   padding: 0px 0px 0 0px;
imageset.cfg aç
BUL

# Images
img_site_logo = site_logo.gif*52*130
DEĞİŞTİR

# Images
img_site_logo = yaptığınızcalışma.png,jpg,gif*xxx*xxx
yaptığınızcalışma.png,jpg,gif*xxx*xxx (*xxx*xxx yerine ölçüleri girin benim prosilverde uguladığım ölçü 963x150 px
yani şu şekilde)

img_site_logo = siteheader.jpg*963*150
önemli nor: yaptığınız grafik çalışmasını style>prosilver>imageset dosyasının içine atmayı unutmayın.

Ve son olarak

prosilver/templates/overall_header.html aç
BUL

<div class="headerbar">
DEĞİŞTİR

<div>

Ve işlem bitmiştir, arama butonumuz uyguladığımız çalışmanın üzerinde çıkacak, bunu kaldırmak istiyorsanız
prosilver/templates/overall_header.html aç
BUL ve SİL

<!-- IF S_DISPLAY_SEARCH and not S_IN_SEARCH -->
         <div id="search-box">
            <form action="{U_SEARCH}" method="post" id="search">
            <fieldset>
               <input name="keywords" id="keywords" type="text" maxlength="128" title="{L_SEARCH_KEYWORDS}" class="inputbox search" value="<!-- IF SEARCH_WORDS-->{SEARCH_WORDS}<!-- ELSE -->{L_SEARCH_MINI}<!-- ENDIF -->" onclick="if(this.value=='{LA_SEARCH_MINI}')this.value='';" onblur="if(this.value=='')this.value='{LA_SEARCH_MINI}';" /> 
               <input class="button2" value="{L_SEARCH}" type="submit" /><br />
               <a href="{U_SEARCH}" title="{L_SEARCH_ADV_EXPLAIN}">{L_SEARCH_ADV}</a> {S_HIDDEN_FIELDS}
            </fieldset>
            </form>
         </div>
      <!-- ENDIF -->
(header icin uyguladiginiz resmin genisligi 963 olursa öyle oturuyor tam olarak bunu degistirebilirsiniz)
kendi uyguladığım tekniği anlatmaya çalıştım umarım faydasını görürsünüz....
set_plate
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

çok teşekkür ederim akşam hemen deniyeceğim
set_plate
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

arkadaşım maleseff olmadı.benim kullandığım tema phpbbturkey teması ile aynı.bende bu sitedeki gibi resim yerleştirmek istiyorum ama bir türlü olmadı malesef
set_plate
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

arkadaşlar sorunum hala güncel.bu konu ile ilgili yardımcı olabilecek birisi varsa çok memnun olurum
Kullanıcı avatarı
aciyagulmek
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen aciyagulmek »

Konu uzun zaman önce açılmış ama bende aynı temayı kullanıyorum. İmzamda sitem yazıyor eğer istediğin bende mevcutsa sana yardımcı olabilirim. Hangi resimden söz ettiğini anlamadım bir türlü.
Kilitli

“3.0.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir