phpBB3 Seo Kurulum Resimli Türkçe Anlatım

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
og-soulja
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB3 Seo Kurulum Resimli Türkçe Anlatım

Mesaj gönderen og-soulja »

Saatler süren çabaların ardından ben de kurmuş bulunmaktayım. Ancak üç sorum olacak:

- Üyelerden herhangi birinin profiline giriş yaptığımda "Kullanıcı Yönetimi" linkine tıkladıktan sonra sayfa görüntülenemiyor.

- Bir de her sayfanın linki aynı şekilde değil, bazı linkler viewtopic şeklinde bazıları ise seo'ya uygun.

- Bunun yanında phpbb'de seo için başka neler yapılabilir?

Şimdiden teşekkürler...
Emmioglu
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Emmioglu »

5. maddeki mod kurulum nasıl yapılıyor.
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

mod kurulum makalesini oku önce bence, orda detaylı anlatım var. eğer sitene daha hiç mod eklemedi isen http://downloads.phpbb-seo.com/seo-url- ... od-48.html
linkinden hazır seo premodu indirebilirsin ve kurabilirsin.
Kullanıcı avatarı
Seyfulislam58
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Seyfulislam58 »

seo premodu kurunca konular,mesajlar gider mi?
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

gider bildiğim kadarıyla, sıfırdan forum kurar gibi kuruyorsun yanlış hayırlamıyorsam. sadece kodlar kendiliğinden ekli hali yani.
Kullanıcı avatarı
Seyfulislam58
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Seyfulislam58 »

hmm.yardım için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

bu arada kusura bakma konular gitmez ama kurduğun modlar gider. tabi farklı tema kullanmak istiyorsan o değişiklikleri yine yapmak zorunda kalırsın. premodlar bölümünde diğer premodların kurulumlarına bakarak nasıl geçiş yapabileceğine bakabilirsin. seo mod faydalı ama çok kapsamlı bir mod ve dosyaların çoğunda değişiklik yapmayı gerektiriyor. ayrıca türkçesi yok ykp nin. yani biraz ters bi mod bana
Kullanıcı avatarı
Citizen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Citizen »

ben sayenizde kurdum gayet başarılı oldu fakat bu sefer rütbe resimleri görünmüyor.

yani bu link seo modlu link burda görünmüyor:
http://www.silkroadforum.2lik.org/forum ... z-t29.html

fakat bu seo modlu link değil eski hali ve rütbe görünüyor: http://www.silkroadforum.2lik.org/post38.html#p38
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Citizen yazdı:ben sayenizde kurdum gayet başarılı oldu fakat bu sefer rütbe resimleri görünmüyor.

fakat bu seo modlu link değil eski hali ve rütbe görünüyor: http://www.silkroadforum.2lik.org/post38.html#p38
Kullandığınız özel tema için phpBB Seo değişikliklerini yapmalısınız. Örneğin; temanız prosilver tabanlı bir tema ise mod kurulum dosyası içerisindeki prosilver için yapılan değişiklikleri kullandığınız özel tema içinde yapmalısınız. Aynı şey subSilver2 tabanlı temalar içinde geçerlidir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Citizen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Citizen »

ESQARE yazdı:
Citizen yazdı:ben sayenizde kurdum gayet başarılı oldu fakat bu sefer rütbe resimleri görünmüyor.

Kullandığınız özel tema için phpBB Seo değişikliklerini yapmalısınız. Örneğin; temanız prosilver tabanlı bir tema ise mod kurulum dosyası içerisindeki prosilver için yapılan değişiklikleri kullandığınız özel tema içinde yapmalısınız. Aynı şey subSilver2 tabanlı temalar içinde geçerlidir.
daha yeniyim bu işlerde dediğiniz pek anlayamadım kusuruma bakmayın :oops:

kullandığım tema bu: WoW5thAniversary
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Kullandığınız tema subSilver2 tabanlı bir tema. phpBB seo kurulum dosyasını açın ve subSilver2 teması için yapılan değişiklikleri WoW5thAniversary teması için de yapın.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Citizen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Citizen »

ESQARE yazdı:Kullandığınız tema subSilver2 tabanlı bir tema. phpBB seo kurulum dosyasını açın ve subSilver2 teması için yapılan değişiklikleri WoW5thAniversary teması için de yapın.
yani prosilver'a göre yaptığım ayarları değiştireyim eski haline getireyim sonra subsilver2'ye göremi yapayım? yoksa direkt üzerine subsilver2 değişikliklerini atayımmı?
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

hangi temayı kullanıyorsan o tema için olan değişikleri yap. teman subsilver2 tabanlı ise subsilver için olan değişikleri yap. prosilverdakileri silmene gerek yok, çünkü aktif değil senin forumda.
Kullanıcı avatarı
Citizen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Citizen »

pikachu yazdı:hangi temayı kullanıyorsan o tema için olan değişikleri yap. teman subsilver2 tabanlı ise subsilver için olan değişikleri yap. prosilverdakileri silmene gerek yok, çünkü aktif değil senin forumda.
ama hocam aktif olmasa linkler düzgün görünmezdi yine eski gibi wievtopic falan yazardı şu anda adres çubugunda düzgün görünüyor fakat google da arama yapınca başlıklar mavi yazılan yazılar konu başlıkolarına göre görünmüyor tek sorunum bu. eğer dediğiniz gibi olursa yazarım yine buraya. şimdi direkt üzerine eklicem değiştirdiğim dosyaları
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

-hangi temasını kullanıyorsun?
---aaaaaa temasını
-teman subsilver mı prosilver mı tabanlı
----subsilver2
-o zaman install.xml dosyasında yazan değişiklikler hangi tema için
----prosilver
-o zaman mod dosyasının içinde cotrib diye bir klasör varsa orda subsilver.xml diye bir dosya varsa onu aç
ve içinde yazanları senin temana uygula.
----peki normal kurulum dosyasında tema için yazanları prosilvera uygulamam gerekiyor mu?
- hayır gerekmiyor, ama sitemde birden fazla tema kullanacam diyorsan her yüklediğin modun tema düzenlemesi kısmı var ise onu diğer temalarına da gerekli değişiklikleri yapman gerekiyor.,

:D :D
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir