Ressim.net'e yuklenen mp3leri forumda dinlettirme [BBCODE]

phpBB 3.0.x sürümleri için uygun olan hazır ya da küçük kod parçalarını bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Ressim.net'e yuklenen mp3leri forumda dinlettirme [BBCODE]

Mesaj gönderen kuaza »

Mp3 yukleyebilme ozelligi sadece djlere, beat ve kendi muzigini yapanlara aciktir. illegal mp3 yuklemeleri silinecektir. Bunun icin uye olurken dj Gold planini secmeniz veya uye iseniz o plana dahil olmaniz gerek. Suanda ucretsiz olarak dagittigim kupon kodlarindan isteyenler bana p.m atabilirler. kupon kodlari 1 yilliktir. Detayli aciklama icin buraya bakabilirsiniz.

Makalenin amaci: Ressim.net sitesine yuklenen mp3 lerin forum sitenizde online dinlettirmek. site uyeleri icinde gecerlidir.

Neden ?: bu sayede ben kendi forumumda buyuk bir kolaylik olusturdum, mp3 u indirmeden dinleyebiliyor uyelerim ve isterlerse indirebiliyorlar..

Bunu saglamak icin cok basit bir sey yapacagiz, adminden bbcode ekleyecegiz.

///////// Kurulum'a Basla /////////

1- Phpbb3 sisteminde Yönetim ana sayfasina giris yapin.

2- Mesajlar bolumunu acin ve alttaki yeni bbcode ekle butonunda yiklayin.

3- acilan sayfada: BBCode kullanımı

Kod: Tümünü seç

[mp3]{TEXT}[/mp3]
4- acilan sayfada: HTML yenileme: kendinize gore duzenleyebilirsiniz

<object type="application/x-shockwave-flash" data="http://ressim.net/mp3_player/dewplayer.swf?mp3={TEXT}&showtime=1" width="200" height="20"><param name="wmode" value="transparent" /><param name="movie" value="http://ressim.net/mp3_player/dewplayer.swf?mp3={TEXT}&showtime=1" /></object><br /><a href="{TEXT}">mp3 Dosyasını indir</a>
5- acilan sayfada: Yardım satırı

Ressim.Net - MP3
"Mesaj sayfasinda göster" secenegini isaretleyin ve Gonder'i tiklayin...

///////// Kurulum Bitti/////////

bbcode mizi ekledikten sonra foruma online mp3 ekleyerek dinletebilirsiniz.

ORNEK: Ressim.net adresini acarak Giris yapin. Sonrasinda ana sayfaya gidip mp3 unuzu yukleyin. ardindan acilan sayfadaki kod alanindan mp3 forum code kismini kopyalayip ilgili foruma yapistirin. (bunun icin o forumda desteklenmesi gerek yukaridaki kodlarin)

caps:
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Ornek Forum link:
Kuaza.org ornek sayfa icin Buraya Tiklayin

ressim.net sitesi demo: http://www.ressim.net/show.php/161790_d ... x.mp3.html

Site yeklilileri: arkadaslar bu mesaja buradan link verecegim, konu yanlis yere acilmissa lutfen duzeltiniz. tesekkurler
En son kuaza tarafından 13.09.2009, 01:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Ressim.net'e yuklenen mp3leri forumda dinlettirme [BBCODE]

Mesaj gönderen akansu »

Evet biz de çok severek kullanıyoruz bu özelliği...Herkese tavsiye ederim.

Bu hizmeti ücretsiz olarak kullanıma sunan kuaza(Selçuk) arkadaşımıza da sonsuz teşekkürler.Umarım devamlı bir site olur.Görünüşe göre de olacak inşallah
Gayemiz, imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.

phpBB3 Temaları | SufiForum
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kuaza »

akansu simdi hatirladim bu bbcode olayiyla dinlettirme kodlarinida ilk sen eklemistin :) asil ben tesekkur ederim sana :)

bu arada sitenin kaliciligini garanti ediyorum, geliri olmasada devamliligi olacak bir projemizdir ressim.net
benden sonrada var olacak insallah :)
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akansu »

kuaza yazdı:akansu simdi hatirladim bu bbcode olayiyla dinlettirme kodlarinida ilk sen eklemistin :) asil ben tesekkur ederim sana :)

bu arada sitenin kaliciligini garanti ediyorum, geliri olmasada devamliligi olacak bir projemizdir ressim.net
benden sonrada var olacak insallah :)
İnşallah Selçuk. Şu MÜ-YAP işine de çözüm bulursan tarihe geçersin :)
Gayemiz, imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.

phpBB3 Temaları | SufiForum
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

kuaza ressim.net sitesi senin mi :D

öylese basarilarin devamini dilerim cok güzel özellikleri var =)
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kuaza »

akansu yazdı: İnşallah Selçuk. Şu MÜ-YAP işine de çözüm bulursan tarihe geçersin :)
merak etme akansu ben gerekli hukuki konulari arastiriyorum, gerekirse cekerim kulaklarini :)
EsmerÖzcan yazdı:kuaza ressim.net sitesi senin mi :D

öylese basarilarin devamini dilerim cok güzel özellikleri var =)
evet ozcan hocam benim, kisisel anlamda devamli gelistirilme icerisinde :) tesekkurler guzel yorumun icin..
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kuaza »

arkadaslar sistemimize mp3, mp4, flv gibi formatlarda dosyalar yuklenmesi yasaklanmistir. ancak player'i kullanmaya devam edebilirsiniz. bunun icin bbcodunda: {TEXT}.mp3 kismina mp3 un tam linkini getirerek ziyaretcilerinize player'imiz sayesinde mp3 dinlettirebilirsiniz..
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kuaza »

Konuyu guncelledim arkadaslar, bundan sonra tekrar aktif olacaktir mp3 dinlettirme ozelligi ancak sadece dj lere ozel olacaktir. illegal mp3ler yasaktir. illegal olan her mp3 serbesttir.. uye olurken dj gold secilmelidir, ve ucretsiz bu hizmeti kullanmak isteyenler bana p.m atarak kupon kodu istesinler. ( bu kupon kodlari kisitlidir)
Kilitli

“3.0.x Kod Parçaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir