Emuza Temasının genişlik ayarı?

phpBB 3.0.x sürümleri için stil veya temalar hakkındaki sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
bykir
Kayıtlı Kullanıcı

Emuza Temasının genişlik ayarı?

Mesaj gönderen bykir »

SelamunAleyküm,

Emuza templatesinin genişlik ayarlarını bulamadım bir türlü. Forumdaki yazılar iç içe girmişler biraz genişletirsem düzelir diye tahmin ettim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Tema Demo & Download Adresi : http://demo.phpbb3styles.net/eMuza

--------

Birde, forumlara resim koyduğumda sol tarafında kalan başlık resimlerinin çıkmasını istmiyorum sadece forum resimleri olsun istiyorum o "yeni mesaj, forum kapalı, yeni mesaj" resimlerini sol taraftan komple nasıl kaldırabilirim?

Saygılarımla.
RealKiss
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Emuza Temasının genişlik ayarı?

Mesaj gönderen RealKiss »

styles/emuza/theme/common.css dosyasını aç

Bul:

Kod: Tümünü seç

#wrap {
	padding: 0 20px;
	min-width: 650px;
	width: 900px;
}
Bununla değiştir:

#wrap {
}
Genişletmek için bunları yapman yeterli.. Ama forum ikonları için sanırım viewforum_body i düzenlemelisin.. Daha önce hic denemedim.. O yüzden tam bilmiyorum.
bykir
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bykir »

Dediğinizi yaptım, hiç bir değişiklik olmadı

#wrap {
}
Buradaki 650px de yükselttim yine hiç bir değişiklik Yok :S
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

650px minimum değeri. Arkadaşın belirttiği değişiklikleri yapıp yönetim panelinden temaları yenilemen gerek.
RealKiss
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss »

Olmama gibi bi durumu yok.. Tek yolu bu zaten :) Evrek4 kardeş belirtmiş.. Verdiğim talimatları uygula, kaydet ve yönetim panelinden temayı yenile.. Olmadı ön belleği temizle..
bykir
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bykir »

Evet aynı şekilde yaptım sölediklerinizi. Daha sonra girdim panelden yeniledim Emuza'ı ama değişiklik olmadı :shock:
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Forum adresin nedir?
bykir
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bykir »

Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

emuza da çerçeve varmış, temayı indirince gördüm ;)
emuza/theme/web/stle.css dosyasının en altında 940 px olan değerli istediğin gibi değiştir.
bykir
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bykir »

Sölediğinizede baktım değiştirdim ama site sol tarafa yaslandı ve yine tabloların hiç birinde bi genişleme olmadı. :S
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

u değişikliği yapınca arkaplan genişliyor, diğer alanları teker teker genişletmek gerek sanırım. Ben değiştirir koyarım buraya temayı.
bykir
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bykir »

Peki, çok teşekkürler Evrek4 :) *dörtgözle bekliyorum. Bitirdiğin zaman düzenlediğin dosyaları ve yerleride yazarsan başkalarıda yararlanabilr ve banada belki lazım olur :)
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Temayı genişlettim, genişlemeyi çerçeve kısıtladığı için çerçeveyi kaldırdım css çerçeve ekledim. İnternet explorerda çerçeve kenarları oval değil diğer tarayıcılarda oval. Değişiklikler common.css ve index_body.html dosyasından yapılıyor. %100 değerleri ile oynayarak yapılır.
http://dosyadepo.googlecode.com/files/eMuza.zip
bykir
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bykir »

Çok teşekkürler usta, genişlemiş forum ama iki farklı monitörden şu görüntüleri elde ettim biraz garip duruyorlar :| :

http://img175.imageshack.us/i/40527062.jpg/

http://img80.imageshack.us/i/pic701tmp.jpg/
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Tüm monitörlere uydurmak için mecburen % ile genişletiyorum, sanırım explorer bu komutu tanımıyor. Bu sebeple de explorer da genişlemiyor, explorer da genişletince de tüm monitörlere uymuyor tanımladığım px boyutundan dolayı. Yani firefoxta genişletebiliriz ama explorer da olmuyor.
Kilitli

“3.0.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir