Her gün istenmeyen 20 kaydı silmekten bıktım. Ne yapmalıyım?

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Çakabey
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Her gün istenmeyen 20 kaydı silmekten bıktım. Ne yapmalıyım?

Mesaj gönderen Çakabey »

Sayın Forum katılımcıları,

Her gün istenmeyen 20 kaydı silmekten bıktım.
- Ne yapmalıyım?
Her gün-her gün çekilmiyor.

Bilgi için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Her gün istenmeyen 20 kaydı silmekten bıktım. Ne yapmalı

Mesaj gönderen Ademx33 »

Çakabey kardeş bu sorunlarla geçen yıl ben de çok uğraşmıştım ama çok şükür hallettim. o zaman ÖZEL PROFİL ALANI ekle ile halletmiştim. Sonra CATCHPA görsel doğrulama ayarlarını öğrendim bir de onu devreye soktum 1 yıldır gelen giden yok onlardan. Eğer site sürümün eski değilse güncelleme yapmışsan zaen sorun yok o CATCHPA yı ayarlar paraziti falan arttırırsın otomatik reklam BOT'ları birdaha gelemez.
o da olmazda yukarıda dediğim gibi Özel Profil Alanı Ekleme işine geçmen lazım..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 201
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Çakabey
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Çakabey »

Özel Profil alanlarını denedim.
"---" üç çizgiyi denedim.
"|++|" denedim.
Kategorilerde şimdi "meyveler" kategorisi ile kayıt yaptırıyorum.
Kısacası: "Özel profil alanlarından" sonuç alamadım.

Diyorsunuz ki:
"... Sonra CATCHPA görsel doğrulama ayarlarını öğrendim bir de onu devreye soktum 1 yıldır gelen giden yok onlardan. ..."
- CATCHPA görsel doğrulama ayarları nedir?
- Nasıl yapabilirim?

Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

reCAPTCHA kullanmanızı öneririm: viewtopic.php?f=60&t=17235&hilit=recaptcha
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Çakabey
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Çakabey »

Yönetim kontrol Paneli> GENEL -Sekmesi> Mesaj panosu konfigürasyonu - Bölümü ve,
> Görsel doğrulama ayarları - Seçimini yaptım.

Gelen sayfada;
Görsel doğrulama ayarları
Buradan, görsel doğrulama varsayılan ayarları ve CAPTCHA ayarlarını tanımlayabilirsiniz.

Ayarları yaptım. ve,
Gönder - Düğmesine tıkladım.
İşlem tamamlandı.

Sonucu 24 saat sonra forum katılımcılarına ileteceğim.
Bilgiler için teşekkür ederim.
Çakabey
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Çakabey »

Sorun devam ediyor.

Bunu, bu sorunu çözmenin bir yolu olmalı.
Tüm diğer forumlar bu sıkıntıyı nasıl aşmış olabilir?

Ne yapabilirim?
- Bir yolu olmalı?

Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Merhaba;

Öncelikle, siz yeni kayıtlarımı önlemek istiyorsunuz, yoksa onaya düşen üyelerimi önlemek istiyorsunuz?

Denedikleriniz dışında BURADA bulnan konunun ilk iki mesajını okuyabilirsiniz.

Herhangi bir olumlu sonuç almamanız halinde bir problem olduğu kanısına varabilirsiniz.
Bu durumda da aşağıda bulunan resmi incelemenizi öneririm.
test.JPG
Kayıt onaylama işlemini kullanıcıdan alıp, yönetici tercihine sunmayı deneyebilirsiniz.
..veya "Kapalı" seçeneği ile üye alımını durdurabilirsiniz.
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

O resmi paylaştığın iyi olmuş benimde bu sorun başıma geldiğinde Yönetici Onayı ve diğer menüler tıklanamaz hale getirilmişti o botlar tarafından, sadece YOK ve KAPALI seçenekleri otomatik tıklı halde idi ve sitemde at koşturuyorlardı. Ne zaman ki bu özel profil alanları açıldı o gün bugündür bir tanesi bile ilaç için bile olsa ziyaretime gelmediler. :d

Burada
Burada
Burada

Bu sorunları yaşamışım ama şimdi çok şükür Özel Profil Alanı Ekleme ve Captcha sayesinde rahatım..
orada en önemli şey soru sorarken ilk baştakinin boşluk değil ----- şeklinde tire olması. O zaman botlar otomatik üye olamıyormuş..

Bunların dışında eskidiği için kilitlenen SPAM BOT konusu var fikir vermesi açısından ona da bakılabilir..

Edit : Özel Profil Alanı Ekleme nin altına link eklendi..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 206
En son Ademx33 tarafından 02.02.2011, 21:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akansu »

Recaptcayı uyguladıysanız yeni BOTLAR kayıt olmuyordur kanımca zaten kayıtlı olanlar yazıyordur.Yani mesajları silerken bu robot kullanıcıları da siliyor musunuz?
Gayemiz, imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.

phpBB3 Temaları | SufiForum
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir