Hosting Değiştirme

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
og-soulja
Kayıtlı Kullanıcı

Hosting Değiştirme

Mesaj gönderen og-soulja »

Merhabalar;

Forum sitemin gitgide büyümesiyle birlikte sürekli hosting paketini yükseltme gereği duymaktayım. Ancak kullanmakta olduğum hosting paket fiyatlarının yüksek olması nedeniyle (malum ülkemizdeki hosting fiyatları çok yüksek) yabancı bir firmadan yeni bir hosting almak istiyorum. Domain adresim yine aynı kalacak, yeni alacağım hostinge yönlendireceğim, yani sadece hosting firmasını değiştireceğim.
Ancak bu konuda bazı tereddütlerim var. Database aktarımını nasıl yapacağım? Sorun yaşar mıyım? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
clients
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Hosting Değiştirme

Mesaj gönderen clients »

mysqldumper ile yedeğini alıp geri yukleyebilirsin.
hiç sorun cıkartmaz.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Yeni geçiş yapmak istediğiniz hosting firması büyük ihtimalle yedeklerinizi ücretsiz olarak sizin yerinize taşırlar. Ayrıca cpanel kullanıyorsanız yedekleri cpanelden yeni cpanele göndermek hosting yetkilileri için daha kolay ve hızlı bir şekilde olur. Yoksa yönetim kontrol panelindeki bakım sekmesi üzerinden veritabanı yedeği alıp yeni sunucuya tekrar aynı şekilde yükleyebilirsiniz. Ayrıca mysqldumper tarzı programlarda kullanabilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
og-soulja
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen og-soulja »

Teşekkür ediyorum, bilginleriniz benim için yeterli. :wink:
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir