PhpBB3 ile ilgili ilk izlenimleriniz

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.

PhpBB3 ü beğendinizmi

Evet
206
82%
Hayır
46
18%

Toplam oy: 252

Kullanıcı avatarı
Evil Ken
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: PhpBB3 ile ilgili ilk izlenimleriniz

Mesaj gönderen Evil Ken »

kesinlikle muhteşem mesela veritabanı sqllerini inceledim 2 de türkçe karakterler geriyüklemede sorun yaratıyordu 2de 3te bu sistem yerine hashlanarak sayı değerleri sağlanmış ve böylece olası hatalar engellenmiş
mehmed
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mehmed »

çok yorum yapılmış okuyamadım ilk sayfadan sonra yanlız bende yorum yapmak istedim :)

bence phpbb3 çok profesyonelde birincisi klasik değil artık sıkılıyoduk klasikten ikincisi bir çok özellik var üçüncüsü hızlı

kullanmakta zorlanır diyen kardeşlerime sesleniyorum kullanmayı biz öğreteceğiz :) insanlar modaya uymaya çalışırlar şuan ki moda bu insanlar bunu çözeceklerdir eminim ve şunuda umuyorum vb smf gibi forumlarda bu şekil tema hazırlayabilirler phpbb3 başlattı modayı onlarda buna uyabilir. Bilemiyorum sizi ama benim acaip hoşuma gitti bu forumun stili :)

Saygılar,
Strop
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Strop »

Normalde bir webmaster yada sürekli forum kuran biri değilim. Ancak 2'yi bir kaç kere kurup kullanmışlığım var. Bu açıdan yazdıklarımı değerlendirirseniz sevinirim.
Öncelikle YKP çok karışık geldi. Sade olması daha güzeldi. YKP'den başka bir sıkıntı yaşamadım.Sadece modulleri kaldırdım YKP'ye giremiyorum :)
Ancak kurulumda herşeyi ayarladığından pek uğraştırmıyor. İnşallah bir müddet daha 3 ile uğraşacam ve sonra forumu kapatacam.
Bu aşamada sizin yardımlarınızı bekliyorum.
Kolay Gelsin..
forum8254
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen forum8254 »

yapan arkadaşların emeğine sağlık gayet güzel olmuş. bu kalitede çok nadir forum var..çok sağolsunlar.
kcarakilic
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kcarakilic »

merhaba bende yeni kurdum hoşuma gitti
kcarakilic
destroturka
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen destroturka »

ben de yeni kurdum, phpbb'ye de yeni geçtim ama gayet sade ve hoş... tek sorunum duyuru yapacağım ama yapamıyorum:)
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Kartal23 »

phpBB3 ün de plus versiyonunu sabırla bekliyorum...
http://www.boraboy.net

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
kursatsukru
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kursatsukru »

Ben hayatımda ilk defa web sitesi kurdum..Ve kurarken hiç zorlanmadım diyebilirim..Tabi bu sitedeki yardımseverlerin katkısını yadsıyamam..Ben uzun zamandır forumları takip eden biriyim..Ve aslında phpbb3 gold çıkmasaydı kurmucaktım phpbb forum.. vbulletin daha cazip geliyodu hız konusunda ama phpbb3 kurduğuma çok memnunum özellikle herkesin dediğini gibi hız muhteşem
Sadece bi kaç sorunumun var onlarda zamanla olucak bazı modları bulamıyorum :)
emre86
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen emre86 »

phpbb3 güzel olmuş, biraz da Çakma MyBB olmuş, neden çaklam diyorum, çünkü MyBB nin kurulum stilini kullanmış,Hızına gelince süper 2x e göre, yönetim paneli çok karmaşık geldi bana 2x daha basit 3x e göre, tema olarakta çok soğuk, sanki sadece phpBB destek siteleri için yapılmış gibi görünüyor.Eğer bir forum kuracaksam da phpBB3x değil SMF kurarım, diyceksinizki burası phpBB sitesi neden SMF ? mod kurulumları basit, ajax özellikleri default gelen sistemde bile mevcut,dil kodlaması(UTF8) seçilebilir.Yani illa utf8 diye bir dayatması yok, dil konusunda en iyi sistem MyBB, tüm dillerde kodlama seçenekleri var.phpBB3x in 2x ten tek farkı bir nevi premod olarak gelmesi.Başka hiç bir +sı yok kanımca :wink:
İnadına 2x
Kullanıcı avatarı
forumjackal
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen forumjackal »

Smf Gibi Sistemin Kurulumumu Kolay? Yapma Extrme Kodu Bile eklerken hata veriyor. Paket Kurulumlar Adi default temaya göre yazarları bakırköy kaçkını gibi b*k gibi tr destek sitesi var ama hepsini toplasan phpBB tr destek siteleri kadar etmez.
http://www.forumjackal.com Sanal Alemin En Çakal Forumu Yönetici Alımları Başladı!
Kullanıcı avatarı
JAJA01
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen JAJA01 »

bence cok güzel olmuş BBCODE BOX değilde onun tarzında bişey olsaydı weya eklenen bbcodelere simge atayarak o şekilde gösterebilseydik çünki listesi uzayıp gidiyor.

ewet kullanım olarak biraz zor kullanıcılar zorlanacaklar belki ama phpbb2 de kimse zorlanmadımı sanki ?
bence harika ama default olarak biraz daha mod olmasını bekliyordum üzerinde :|

mesela ->
  • linkler yeni pencerede acılsa
  • isteğe Göre Top 10 göster/gösterme
  • konu başlıklarına icon
  • Banner Mod
  • ilk mesajdan sonra reklam ekle/isteğe bağlı
  • son mesajı indexte göster
  • Teşekkür modu
  • mesaj sil üye mesajı düşmesin / isteğe bağlı
  • Resim Boyutu Ayarlama/ bu php 2 deki gibi resimi girilen boyutta gösterse harika olurdu
  • Cinsiyet Modülü
bunlar benim aklıma gelenler ama genel olarak kullanılan modlar
http://www.oscarbilisim.org
PHPBB3 Kurulu ve kullanılıyor kalitedi modifikasyonlar aranıyor..
Kullanıcı avatarı
Raven
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Raven »

İlk etapta biraz karışık geldi ama biraz kullanmaya başlayınca phpbb2 den daha sade ve düzenli olduğunu anlıyoruz. Güzel gerçekten phpbb kendine yakışan sürümünü bulmuştur. Şuan için tema çok büyük eksik. Phpbb internet üzerinde en fazla temasını bulabileceğimiz forum sistemiyken şuan phpbb3 için çok az tema var.
ReplaX11
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ReplaX11 »

bence phpbb3 çok güzel ama bazı eksiklikler var

1-Çok az sayıda modlar var bazı modlar eksik
2-tüm sistemlerde olduğu gibi mod başvuruı formu filan yapılmamış
3-görünümü daha değşik olabilir
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Admin panelini çözmek biraz zor olsa da, çok kullanışlı olmuş.

Smf'de ki gibi bazı özellikler için ekleme yapmaktansa, işini admin panelden yapabiliyorsun.Örneğin, forumu gizlemek vb...

Forum PhpBB2'ye göre çok daha hızlı.

Kurulumdan sonra BBCode'lar az ama eklemeler sayesinde o sorun da ortadan kalkıyor.
Kullanıcı avatarı
saslan
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen saslan »

"Kurulumda Bi Sorun var ama halen çözemedim"
Bütün aşamaları sorunsuz bi şekilde geçtim ve forum kuruldu ama en son siteye erişmeye çalıştığımda bembeyaz bir sayfa çıkıor başka da bişey yok neden olabilir ?
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir