Seo hatasi

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
zafer715
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Seo hatasi

Mesaj gönderen zafer715 »

Merhaba esmer ozcan arkadaşımızın seo kurulumu resimli anlatimini tamamiyle yaptim. Seo bileşenini forumuma başarili şekilde kurdum.

esmer ozcan arkadaşımız anlattigimiz da eski versiyon varmiş fakat yeni versiyonda fazladan ozellik var.

Neyse gecelim ben sorunu anlatiyim.
adsız70.PNG
bendeki seonun ayarlari bu şekilde. normalde hiç bir ayar yapmadigim zaman

Forum url management yazan yerde forum dizinlerimin yerleri gorunmekte. fakat. class settingten active url rewriting dedigim anda forumdaki linkler 404 sayfa hatasi veriyo linklerin sonuna evet html uzantisi geliyor fakat sayfa goruntulenemiyorki.

Ve bu sıkkı isaretlediğimde

forum url management kisminda yeşil uzeri bi yazi çikiyo ve

soyle bisey yaziyo

Forum URL Management disabledThe forum URL management is only available in advanced and Mixed mode and when Forum URL caching is activated.Forum URLs already configured will stay active in advanced and Mixed mode.

bu bir sorunmu yoksa normal bişey mi bilemiyorum.

sonra .htaccess e geldigim de kodlar gurunuyor. all select diyorum kopyaliyorum..

Burada iki şıkta çelişkide kaldim

.htaccess in içine yapiştirin demiş bu dosya forumun ana dizinindeki dosyami yoksa

phpbbseo nun içinde inculudes var onun içindeki .htaccess mi bunu ogrenmek istiyorum..

eger forum ana dizinindekiyse ben onun içini açtim içindeki herseyi sildim yerine kopyaladigimi yapiştirdim kaydetttim yine linklere tikladigimda sayfa goruntulenemiyor 404 hatasi veriyor.

birde phpbb class setting ayarlarinin nasil olacagini bana soyleyebilirmisiniz sevinirim bu işi halletmem lazim.

Bu arda 404 hatasi yaptigi zaman cache dosyasinin içindekilerini hepsini silip class settingten active url rewriting i hayir dedigim zaman site duzeliyo fakat php duzeninde yani seo çalışmıyo. html yapmiyor

şimdiden teşekkur ederim.. saygilar...
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir