Mod suz son konular

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
zafer715
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Mod suz son konular

Mesaj gönderen zafer715 »

burak bey yedek aldi iseniz tema kalsorunuzu ftp den silin ve tekrar yedekteki tema klasorunuzu geri ftp ye gonderin daha sonra modunuzdaki subsilver 2 klasorundeki dosyaları kullandıgınız temadaki uygun yerlere tek tek gonderin...
Kullanıcı avatarı
zafer715
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

burak bey tema klasorunu ftp ye komple gonderin dedim içindeki doyaları tek tek demedim. 400 tane dosya var içinde tek tek olurmu oyle. tek tek dedigim kurdugunuz modun içindeki subsilver 2 klasorundeki dosyalar olsa olsa en fazla 10 tanedir oda.
buark9
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen buark9 »

zafer715 yazdı:burak bey yedek aldi iseniz tema kalsorunuzu ftp den silin ve tekrar yedekteki tema klasorunuzu geri ftp ye gonderin daha sonra modunuzdaki subsilver 2 klasorundeki dosyaları kullandıgınız temadaki uygun yerlere tek tek gonderin...
Allah ne muradın varsa razı olsun tuttuğun altın olsun ya bu sayede yaptım ellerin dert görmesin valla ya

buyur resmi bu da

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
buark9
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen buark9 »

kusura bakmayın bir sorum daha olacak bunu anasayfanın üstüne çıkarabilirim ve nasıl türkçe yapabilirim

edit: üst başlıkları türkçeleştirebildim. ama anasayfanın üstüne nasıl çıkarabilirim
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

template dosyasında yaptığın değişiklikleri overall_header.html dosyasında bir yerlere ekle, veya index_body.html de dosyanın baş kısımlarına ekle. o zaman forumların üstünde görünür.
Kullanıcı avatarı
zafer715
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

pikachu yazdı:template dosyasında yaptığın değişiklikleri overall_header.html dosyasında bir yerlere ekle, veya index_body.html de dosyanın baş kısımlarına ekle. o zaman forumların üstünde görünür.

yeni basladiginiz için bu işlere arkadaşın dediği zor olur. Adobe dreamveaver diye bir program var. overal header dosyanizi ftp den masaustunuzecekin ve dreamweaver ile açın. yukarıda split seçenegi var. bu secenegi severseniz ekran ikiye bolunur ssolda kodlar sag tarafta sitenizin gorunumu çıkar. gorunumde eklediginiz modu secili hale getirirseniz kod bolumundede kodlar secili hale gelir. o kodları yana tıklayarak kes deyin. daha sonra yine gorsel gorunumde nereye koymak istiyorsaniz o bosluga tikladiginizda imlec kod kısmında o boslugun bulundugu yere gider. imlecin durdugu yere <br/> kodunu koyun bu imlecin bulundugu bosluga bir satir aralığında bosluk açar. unutmayınki php, asp, html gibi cod sistemlerinde enter tusuna basmanız ve indirdiginiz satir siteyi bir satir aşağı indirmez. kestiginiz kodu <br/> kodundan sonra yapıştırın. kodun bittigi son yerede yine ayni şekilde <br/> koyunki alt tablo ile kurdugunuz mod birleşmesin. saygilar dilerim.

Not: Orjinal overal header dosyanizin yedegini almayi unutmayin. yaptiginiz her değişikliklerde temanızı yenilemeyi unutmayın.

Not:Bunları yapmadan once kurdugunuz modun yonetim kontrol panelinde ayarı var ise top yada bottom diyecektir size bu sayfa başı sayfa sounda gosterdir. ordan ayarlayabilirsiniz...
En son zafer715 tarafından 15.04.2011, 10:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
zafer715
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

kullandıgınız overal header dosyanizi bana gonderirseniz sitenizde ingilizce olan yerler var hem türkçeleştiririm hemde tabloyu istediginiz yere koyarim.
Kullanıcı avatarı
zafer715
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ayrıca yukarı resimde gordum kurdugunuz mod ingilizce gorunuyor yani lst post felan diye. modun klasorunu açın. içinde install. xml vardir. onu açın. son kısma dogru language/en/common da yapmanız gereken değişiklikler yazacaktir. şimdi ftp nize girin. language/tr/common.php dosyanızı masaustunuze cekin. bu dosyayı word pad ile açın. install.xml dosyanızdaki language/en/conmon.php de yapmanızı istedigi değişikleri ftp den trr dil paketinden çektiginiz common php dosyanız için yapın. fakat..modunuzun trkçe dil destegi olmadıhgı için siz turkçeleştireceksiniz. yapıştırdıgınız kodlarda 'newest post' ,'top active user' ,'newest user' kısımlarını 'yeni mesajlar' 'en çok aktif olna kullanıcılar', yeni kayıt olan kullanıcı' şeklinde değiştirin. yada siz nasil istiyorsaniz değiştirin. daha sonra dosyayi kaydedin ve ftp de langauge/tr klasorunun içine atın değiştirilsinmi sorusuna evet deyin. bunları yaparken orjinal common php dosyanızın yedeğini aldiginizdan emin olun. saygılar...
Kullanıcı avatarı
zafer715
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Ayrica sitenizde kayıt olurken captcha aktif değil. bu sebeple sitenize botlar durmadan kullanici kaydi yapabilir. buda sitenize ek yük ve zarar verir. o sebeple yonetim kontrol panelinden captcha yi aktif hale getirmenizi oneririm.
buark9
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen buark9 »

zafer715 yazdı:kullandıgınız overal header dosyanizi bana gonderirseniz sitenizde ingilizce olan yerler var hem türkçeleştiririm hemde tabloyu istediginiz yere koyarim.
zafer bey bir şey rica edbilir miyim. şimdi bu son konular modu yüklediğimde mod aşağı yükleniyor ve moddan aşağı olan yerlerde temam bozuluyor. senden rica etsem modu ve overal header dosyaları falan işte tam bilmiyorum da hangi dosyalar gerekiyorsa onu sana göndersem düznleyebilir misin yani hangi dosyalar gerekiyorsa onu sana göndersem düzenleyebilir misin şimdiden tşk ederim bir de sitede ing olan yerleri. evet desende hayır desende Allah razı olsun bu kadar yardım ettin

ayrıca avatar otomatik boyutlandırma, mesaj içinde link verildiğinde yeni bir sekme/pencerede açılmayı yapabilir misin
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
ve bana da bu modu kurar mısın senin sitede gördümde. ben buna benzer kurdum ama tema bozuldu benm.

zafer bey bu kadar yardım ettiğinize göre iyi biri olsanız gerek o yüzden gerekirse sana ftp kullanıcı adımı şifremi falan veriyim bu modlar çok lazım bana :( :(
Kullanıcı avatarı
zafer715
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

top_five_1_0_1_d bu modu türkçeleştirdim ve geliştiriyorum bittiği zaman mod kısmında yayınlayacağım
adsız.PNG
suan için yeni mesajlar kısmındaki by kullanıcı adi kısmındaki by kelimesini kaldırıp kullanıcı kısmını sola dayalı yapacağım. mod iki bolumden olusacak ust tarafta iki tablo en çok okunan mesajlar ve yeni mesajlar
alt tabloda ise aktif olan kullanıcılar, yeni kayıtlı kullanıcılar ve Modaratorler. şeklinde. modaratorler kısmını neden ekliyordiyebilirsiniz fakat site buyukdukce kullanıcılarin sorunları olucak ve kime soracagini bilemeyecekler. oyuzden hangi bolumde yardım alacaksa o bolumun sorumlusunu bilsinler. Admin herseye yetişemez malesef.
En son zafer715 tarafından 16.04.2011, 14:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
zafer715
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

bir kaç sitede adminlik yapmaktayim ve sürekli mod kuruyorum yapiyorum. Bana deselerki suan vbullettin lisans verelim geçermisin geçmem. Çünkü bu bir zevk işi phpbb benim çok hoşuma gidiyor. bişeyler yapmak sonra beklediğin karşılığı almak süper bişey gerçekten...
buark9
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen buark9 »

zafer bey ben size ftp şifremi falan versem sizin sitede gördüğüm ve resmini paylaştığım modu kurar mısınız ve sizin remini paylaştığınız modu. ayrıca sitede ing yerler var düzeltirim demiştiniz orayı düzeltir misiniz ve otomatik avatar boyutlandırmaya veya boyutlandırıp çerceve içine alma modu varsa onu da yükler misiniz
Kullanıcı avatarı
zafer715
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Şuan biraz yoğunum biraz akşama dogru yapalim olur yani...
buark9
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen buark9 »

ftp şifrem falan ve hangi modları istediğimi öm ile gönderdim zafer bey ilginiz alakanız için çok tşk ederim
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir