Eklenti kaldırdıktan sonra şablon yenileme

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Eklenti kaldırdıktan sonra şablon yenileme

Mesaj gönderen awr »

Kurmuş olduğum eklentilerden her hangi birini kaldırmak istediğimde yapılması gereken her şeyi modx e göre değiştirip kaldırıyorum, işlem bitince kaldırmaya çalıştığım mod kalkıyor sorun yok ama modu kaldırdıktan sonra şablonları yenileyince resimdeki gibi uyarı veriyor. prosilver>template içerisinde dosyası olan tüm modlarda bu sorunu yaşatıyor. Templates içerisine html dosyasını atınca hata vermeden yenileme yapıyor.
hata.jpg
veri tabanında eklenti ile ilgili ne kadar dosya varsa hepsini tek tek silmeme rağmen şablonları yenile deyince görüntüdeki hata sayfası çıkıyor bu sorun nasıl giderilir.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Re: Eklenti kaldırdıktan sonra şablon yenileme

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Hatanın nedeni "styles/prosilver/template/kb/install_body.html" dosyasına olan gereksinimden kaynaklanmaktadır. Bu gereksinimi ortadan kaldırmak için iki seçenek var; birincisi zaten sizin yaptığınız bu dosyayı yerine atmak, ikincisi de bu dosyayı sistemden çağıran satırı bulup silmek.

Hata satırı ile alakalı kurduğunuz herhangi bir moda ait (YKP kaynaklı) yapmış olduğunuz .html düzenlemelerinde aşağıda bulunan satırı bulup silmeniz gerekmektedir.

Muhtemel satır;

Kod: Tümünü seç

<!-- INCLUDE install_body.html -->
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen awr »

Tamam işte hocam bu gereksinimi ortadan nasıl kaldırırız tüm kodları veri tabanını vs. temizlememe rağmen bu dosyalara neden gereksinim duyar. Muhtemel satır olarak verdiğiniz gibi bir kod kaldırdığım hiç bir eklentide mevcut değil.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Aşağıdaki sorguyu çalıştırın.

Kod: Tümünü seç

DELETE FROM `phpbb_styles_template_data` WHERE template_filename='install_body.html'
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen awr »

Malesef hocam bu kodu çalıştırınca da sonuç olarak değişen bir şey olmuyor ki zaten phpbb_styles_template_data içerisinde bu eklentiye ait ne kadar dosya varsa hepsini tek tek silmiştim.

phpmyadmin içinde ne kadar dosya var ise hepsini kontrol edip eklentinin adı geçen tüm dosyaları silmeme rağmen malesef bu sorunu gideremedim. Başka neden olabilir nereye müdahale etmek gerekir acaba?

--------------------------Ekleme------------------------------------
Güncelleme ve düzenleme yapmak için backup ve veri tabanını başka bir site üzerinde kullanıma açmıştım gerekli bazı düzenlemeleri yapıp sorun yaşamayınca tekrar backup ve veri tabanı yedeği alıp asıl site üzerine yükleme yaptım bu yükleme sonucu veri tabanı adı ve kullanıcısı deneme yaptığım sitedeki olarak kaldı. Yüklemeyi yapınca config.php değişikliği yapmam gerekirken bu değişikliği yapmamışım.

Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra doğru veri tabanından kaldırılacak modların tüm dosyalarını silince sorunda çözülmüş oldu.
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir