Dosya Yüklemek istiyorum ama İzinli Değil Diyor

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
magie
Kayıtlı Kullanıcı

Dosya Yüklemek istiyorum ama İzinli Değil Diyor

Mesaj gönderen magie »

Arkadaşlar forumda baktım bulamadım. Bir dosya yükleyeyim dedim ama .pdf uzantılı dosya izinli değil diyor. Nereden yapabiliriz bunu.
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Dosya Yüklemek istiyorum ama İzinli Değil Diyor

Mesaj gönderen rocksenn »

Öncelikle;
  • Yönetim kontrol paneli >>> genel >>> eklenti ayarları
yukardaki kısımdaki herşey ayarlanmışsa (eklentilere izin verilmişse),
aşağıdaki kısma bakın,
  • yönetim kontrol paneli >>> kullanıcılar ve gruplar >>> grup izinleri
burda herbir uye grubu için yalnızca açılır menüden kullanıcı izinlerini seçin,

ileti sekmesinde dosya ekleyebilir, dosya indirebilir izinlerini evet olarak işaretleyin ondan sonra izin verilen gruplar dosya ekleyebilir ve indirebilir.

Yulardakiler tamamsa aşağıdaki kısma bakalım ve sorduğun sorunun cevabını görelim
  • Yönetim kontrol paneli >>> gönderim >>> UZANTI GRUPLARINI YÖNET
kısmında ayarlamamızı yapalım;

Gelen ekranımızda PDF formatı için DÖKÜMANLAR KISMINA BAKACAĞIZ,

dökümanlar kısmında düzenle bölümüne tıklayarak (yeşil çark) ayar sayfamızı görüyoruz,
burda istediğin ayarları yaparak eklemek istediğin dosya formatı ya da diğerlerine izn vererek mesaj panelinden bu formattaki doyaları forma ekleyebiliriz.

Uzantıları yönet bölümünden de daha önceden eklenmemiş uzantılar varsa ekleyerek onun da ayar sayfasında çıkmasını sağlayabiliriz.
Zamana Güzellik Kat!
magie
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen magie »

Eklemek istediğim dosyayı ekledim ama indirmek istediğimde hangi yerlerine girdiysem beceremedim formumun ayarlarında. İndirmek için eklentiye tıkladığımda aşağıdaki sunucu hatasını veriyor.

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@bilgiforumu.net and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Sen bütün işlemi doğru yapmışsın aldığın hatayı daha önce konuşmuştuk, bu hatanın sunucu kaynaklı olduğunu biliyoruz phpBB ile ilgili değil,
bu sorun sunucunuzun bazı erişimlerinin kısıtlanması yani bazı sunucu dosylarında gerekli izinlerin verilmemiş/değiştirilmiş olmasından kaynaklı bu sorunu ancak hosting firmanla çözebilirsin,

yukardaki ana sorunun çözümü aynen anlattığım gibi ve sen bunu doğru yapmışsın!

Hosting firmana sormadan önce hatayı şu şekilde düzeltmeye çalış;

anadizindeki CHMOD izinleri 777 olan klasörlerin izinlerini 755'e düşür.
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen magie »

Hosting deki adam

dosyalar 644
klasörler 755 olmalıdır.

diyor.

Dosyaların hepsini birden nasıl 644 yapacağız peki yönetim panelinde? Teşekkürler.
air

Mesaj gönderen air »

Merhaba, files adlı klasörün CHMOD değerini 777 yaptınız mı?
PanikYok
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen PanikYok »

Yönetim panelini boşver FTP kullan.
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

air yazdı:Merhaba, files adlı klasörün CHMOD değerini 777 yaptınız mı?
Sunucu panelenize gidin ve oradaki yanlozca files dosyasının CHMOD ayarını 777 ise 755 yap 755 ise 777 yap
ya da FTP programını kullanarakta ayarlayabilirsin..

sorun zaten sunucu dosyalarının (phpbb3 değil) CHMOD izinlerinden kaynaklanıyor...
Zamana Güzellik Kat!
magie
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen magie »

Dediğinizi yaptım files klasörünü 777 yaptım ama gene düzelmedi.
magie
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen magie »

Tamamdır arkadaşlar sorunu hallettim. Teşekkür ederim.
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir