MOD nasıl kurulur?

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
zeki89
Kayıtlı Kullanıcı

MOD nasıl kurulur?

Mesaj gönderen zeki89 »

Arkadaşlar bi türlü mod kurulumunu anlıyamadım editlenecek xml html dosyalarını editleyemiyorum tam olarak onları nereye kuracağını çözemedim. Altta verdiğim modları nasıl kurabilirim? :(

viewtopic.php?f=34&t=18921
viewtopic.php?f=4&t=906
viewtopic.php?f=34&t=19055
viewtopic.php?f=34&t=20084&hilit=kullan ... 1+Ad%C4%B1
Kullanıcı avatarı
Redsun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Bana MODları kurabilecek biri var mı ? :(

Mesaj gönderen Redsun »

Merhaba Zeki arkadaş,

Mod kurulumu gözüktüğü kadar da zor bir süreç değil. Aslında oldukça kolay diyebiliriz. Dikkat edilecek 3 nokta var.

1) İndirdiğin modu rardan çıkardıktan sonra klasörün içinde xml dosyasını tercihen explorer ile açarak oradaki talimatlara harfiyen uyman gerekiyor. Burada sana klasörün içindeki hangi dosyaların nereye taşınması gerektiğini çok net gösteren bir yönlendirme bulacaksın. Dosya taşıma sürecini ftp ile yapacaksın.

2) Yine açmış olduğun xml dosyasında adım adım forumda hangi dosyaları editlemen gerektiği yazılıdır. Bu talimatları izleyerek belirtilen kodları ilgili kodun üstüne veya altına bazen de içinde satırda değişiklikler yaparak ilave etmen gerekiyor (Bazı durumlarda çıkartmalar veya yerine eklemelerde söz konusu olabiliyor, talimatları dikkatle izlemelisin)

3) Dosyaları transfer edip, dosyaları düzenledikten yapman gereken admin paneline girerek hemen stilden temanı hem de çerezlerini güncellemek. Bu işlemlerden sonra değişiklikleri admin panelinde ve forumda görüyor olman gerekiyor.

Tüm bu süreçlere girişmeden önce mutlaka değişecek dosyalarının bir yedeğini almanı öneririm. Birşeyler ters giderse hemen yedeklerini yüklersin.

Şimdiden kolay gelsin :wink:
because open source matters...
zeki89
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen zeki89 »

Yazdığınız cevap daha açıklayıcı geldi :D hemen denemeye başlıyorum :D
Kullanıcı avatarı
Redsun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Redsun »

Rica ederim, bir problemle karşılaşırsan eğer tekrar bu başlıktan değerlendirebiliriz.

(xml dosyasını explorer ile açtıktan sonra sağ köşede gözüken dil seçeneklerinden türkçeyi seçmeni öneririm)
zeki89
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen zeki89 »

umil ve reimg klasörleri yok benim mi oluşturmam gerekiyor?

Bir de son adımı anlıyamadım tam olarak ne yapacağım?

PHP kurulum dosyası
Kurulumu tamamlamak için bu PHP kurulum dosyasını çalıştırmalısınız.
Çalıştırmak için tarayıcınızla ilgili noktaya ilerleyin, örneğin, domain.tld/phpBB3/install_reimg.php

Code:Select All

install_reimg.php

Tarafınızdan Yapılacak Talimatlar
Bunlar elle yapılacak talimatlardır, otomatik olarak yapılmaz. Bu talimatları dikkatle takip etmelisiniz.

Kod:Tümünü Seç

Remember to refresh your template(s) and purge your cache.
Kullanıcı avatarı
Redsun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: MOD nasıl kurulur?

Mesaj gönderen Redsun »

Merhaba zeki,

1) Umil (Unified Modification Install Library) klasörünü rar'ın içerisinde modunun yüklenecek klasörleri içerisinde yer alması gerekiyor, onu da ayrıca root'a göndermen gerekiyor. Ama modunla birlikte çıkmamışsa UMIL 1.0.4 son sürümü indirebilirsin. UMIL'i herseferinde kurmak zorunda değilsin ama güncelliğini takip etmeni öneririm.

reimg klasörü ise moduna ilişkin bir klasör olmalı... Onu da ilgili yere ftp ile göndermelisin. Özetle tüm dosyalar ve klasörler belirtilen yerlere itina ile yerleştirilmeli.

2) install_reimg.php kısmı herşeyi doğru bir şekilde yaptıktan sonra son aşamada yapman gereken yükleme kısmıdır. siteisminin sonuna "/install_reimg.php" ekleyerek browser çubuğunda yazıp bu adresi çağırman gerekli kurulumu yapacaktır. Sonrasında bu dosyayı roottan silmeni öneririm güvenlik açısından.

3)

Kod: Tümünü seç

Kod:Tümünü Seç
Remember to refresh your template(s) and purge your cache.
Bu bölüm daha öncede bahsettiğim stilden temanı ve sonrasında cache içeriğini temizlemen aşamasıdır.

Yeniden kolay gelsin.
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir