str_replace Türkçe karakter değiştirme..

PHP Programlama dili hakkında tartışmalar, paylaşım ve yardımlaşma forumu.
hal
Kayıtlı Kullanıcı

str_replace Türkçe karakter değiştirme..

Mesaj gönderen hal »

Merhaba!

Türkçe karakterle sorun yaşıyorum. Hiç bir encoding yöntemi sorunu çözmediği için str_replace kullanmaya karar verdim ancak onu da pek çözemedim sanırım yada oda işe yaramıyor.

Şöyle bir html form um var:

Kod: Tümünü seç

<p><h3>*İlan Başlığı:</h3><input type="text" name="album_header" class="MustField" maxlength="55"/> (Örn: Futura 122 Lt) </p>
  <p><h3>*İsim:</h3><input type="text" name="album_name" class="MustField" maxlength="55"/> </p>
  <p><h3>*Şehir</h3><input type="text" name="album_place" class="MustField" maxlength="55" /> </p>
  <p><h3>*E-mail:</h3><input type="text" name="album_email" class="MustField" maxlength="55" /></p>
  <p><h3>Telefon:</h3><input type="text" name="album_tel" maxlength="55" /></p>
php kodum..:

Kod: Tümünü seç

<?php
if (isset($_POST['album_header'], $_POST['album_name'], $_POST['album_place'], $_POST['album_email'], $_POST['album_tel']) {
  $album_header = $_POST['album_header'];
  $album_name = $_POST['album_name'];
  $album_place = $_POST['album_place'];
  $album_email = $_POST['album_email'];                                         
  $album_tel = $_POST['album_tel'];
  $errors = array();

if(empty($album_header) || empty($album_name) || empty($album_place)) {
    $errors[] = '<h4 class="red">* işaretli yerleri doldurunuz!</h4> ';
  } else {
      if (strlen($album_header) > 55 || strlen($album_name) > 55 || strlen($album_info) > 255) {
      $errors[] = '<h4 class="red">Çok fazla karakter girdiniz!</h4>';
      }
  }

if (!empty($errors)) {

foreach ($errors as $error) {
        echo $error, '<br />';
      }
   } else {
      create_album($album_header, $album_name, $album_place, $album_email, $album_tel);
	  header('Location: albumlinks.php');
      exit();
      }
     }

?>
Bu form a girilen türkçe karakterleri nasıl str_replace ile bozuk karakterle değiştirebilirim?
Veri tabınında türkçe karakter yazdığım zaman sorun olmuyor.
Ancak bu form dan girilen bilgiler veri tabanına düzgün türkçe karakterle kayıt olmadığından düzgün görüntülenemiyor.

Ben bir kaç değişik şekilde str_replace fonksiyonunu php kodlarıma uygulamayı denedim ancak bir sonuç alamıyorum.

bu konuda bilgisi olan biri var mı acaba?

Teşekkürler

“PHP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir