Too many connections [1040] Hatası ve error_log dosyası

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Too many connections [1040] Hatası ve error_log dosyası

Mesaj gönderen SüKûT »

son bir hafta içinde üç defa şu hatayı aldım;

Kod: Tümünü seç

General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

Too many connections [1040]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.
google de araştırdım biraz host firmanızla görüşün yazıyordu görüşüyorum düzeltiyorlar ama kalıcı bir çözüm bulmam lazım her seferinde oraya mı sormam lazım diye düşünerek sordum ben nasıl düzeltirim diye sebebi nedir diye eklentilerinizden veya scriptinizden kaynaklı bir durum olduğunu onları kontrol etmem gerektiğini söylediler bende burada sormaya karar verdim sebebi nedir nasıl çözebilirim acaba mod çakışması felan mı var?

Birde bu hatayı alma durumu artınca error_log.php dosyasına bakayım dedim acaba birşey anlayacakmıyım diye orada da sürekli şu satırların tekrarlandığını gördüm.

[12-Jul-2013 11:26:12 Europe/Helsinki] PHP Warning:  strtr() [<a href='function.strtr'>function.strtr</a>]: The second argument is not an array in /home/sukutfor/public_html/includes/session.php on line 2217
[12-Jul-2013 11:26:12 Europe/Helsinki] PHP Warning:  strtr() [<a href='function.strtr'>function.strtr</a>]: The second argument is not an array in /home/sukutfor/public_html/includes/session.php on line 2217
[12-Jul-2013 11:26:12 Europe/Helsinki] PHP Fatal error:  template->_tpl_load_file(): File /message_body.html does not exist or is empty in /home/sukutfor/public_html/includes/functions_template.php on line 63
O satırları da ekleyeyim buraya;
session.php on line 2217:

return strtr(@gmdate($date_cache[$format]['format_long'], $gmepoch + $zone_offset), $date_cache[$format]['lang']);
functions_template.php on line 63:

trigger_error("template->_tpl_load_file(): File {$this->template->files[$handle]} does not exist or is empty", E_USER_ERROR);
Bi bilginiz var mı acaba yardımcı olabilirseniz şimdiden teşekkürler ilginiz için.
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Too many connections [1040] Hatası ve error_log dosyası

Mesaj gönderen ESQARE »

Veritabanınıza çok fazla bağlantı yapılıyor, bunun üzerine de bu hataları almanız normal. Dosyalarınızdaki kodlarla herhangi bir alakası yok yani. Bazı hosting firmaları veritabanı saldırılarını ve aşırı yükü azaltmak için veritabanına bağlantı sınırı koyarlar. Eğer bu sınırı yükseltemiyorsanız ilk başta ziyaretçi sayınızdaki artışı kontrol etmelisiniz. Eğer çok sayıda bir artış varsa farklı bir hosting paketi (mysql bağlantı sınırı yüksek olan. ör: VPS sunucu, dedicated sunucu) kullanabilirsiniz.

Fakat ziyaretçi sayınızda bir artış yoksa bu sefer kurduğunuz modları kontrol etmelisiniz. Veritabanından veri çeken modlar da bu hatayı alma oranınızı yükseltir. Eğer MySQL bağlantısı kullanan çeşitli modlar kurduysanız, bu modları kaldırarak ya da saf phpBB sürümü (hiç mod ya da eklenti kurulmamış) kullanıp durumu gözlemeniz gerekir. Ama "ziyaretçi sayımda artış var ve modlar çok işime yarıyor, bu şekilde devam etmek istiyorum" derseniz MySQL bağlantı sınırını sistem yöneticinize söyleyip arttırmanız, bu da olmuyorsa bu sınırı kendinizin belirleyebileceği yukarıda belirttiğim gibi daha gelişmiş bir hosting paketine geçmeniz gerekir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

ESQARE yazdı:Veritabanınıza çok fazla bağlantı yapılıyor, bunun üzerine de bu hataları almanız normal. Dosyalarınızdaki kodlarla herhangi bir alakası yok yani. Bazı hosting firmaları veritabanı saldırılarını ve aşırı yükü azaltmak için veritabanına bağlantı sınırı koyarlar. Eğer bu sınırı yükseltemiyorsanız ilk başta ziyaretçi sayınızdaki artışı kontrol etmelisiniz. Eğer çok sayıda bir artış varsa farklı bir hosting paketi (mysql bağlantı sınırı yüksek olan. ör: VPS sunucu, dedicated sunucu) kullanabilirsiniz.

Fakat ziyaretçi sayınızda bir artış yoksa bu sefer kurduğunuz modları kontrol etmelisiniz. Veritabanından veri çeken modlar da bu hatayı alma oranınızı yükseltir. Eğer MySQL bağlantısı kullanan çeşitli modlar kurduysanız, bu modları kaldırarak ya da saf phpBB sürümü (hiç mod ya da eklenti kurulmamış) kullanıp durumu gözlemeniz gerekir. Ama "ziyaretçi sayımda artış var ve modlar çok işime yarıyor, bu şekilde devam etmek istiyorum" derseniz MySQL bağlantı sınırını sistem yöneticinize söyleyip arttırmanız, bu da olmuyorsa bu sınırı kendinizin belirleyebileceği yukarıda belirttiğim gibi daha gelişmiş bir hosting paketine geçmeniz gerekir.
Hmm şimdi anladım teşekkür ederim. Fakat tam olarak şuradaki tanım bana uymakta "ziyaretçi sayımda artış var ve modlar çok işime yarıyor, bu şekilde devam etmek istiyorum" hosting firmam dün farklı bir MySQL versiyonu olan sunucuya değiştirdi muhtemelen dediğiniz gibi bunda sınır yüksektir şimdilik bi sıkıntı yok gibi umarım olmazda olursa da en azından şuan daha fazla bilgim oldu ona göre hareket ederim.

Peki diğer sorumla ilgili bir bilginiz var mı error_log dosyasındakilerle?
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

ESQARE yazdı:Veritabanınıza çok fazla bağlantı yapılıyor, bunun üzerine de bu hataları almanız normal.
Resim

SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

ESQARE yazdı:
ESQARE yazdı:Veritabanınıza çok fazla bağlantı yapılıyor, bunun üzerine de bu hataları almanız normal.
Hmm hepsi aynı sebepten yani, anladım teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Evet, veritabanınıza bağlantı kesilince ona bağlı olarak dosyalar hata veriyor ve error_logs dosyasında görebiliyorsunuz. Rica ederim :)
Resim

Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir