phpBB hakkında bir takım sorular. (Random header/panel vs.)

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Lynax
Kayıtlı Kullanıcı

phpBB hakkında bir takım sorular. (Random header/panel vs.)

Mesaj gönderen Lynax »

1 ve 4. soru ve sorunlar çözüldü.

Öncelikle merhabalar, şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Arkadaşlar dün bir forum kurdum, ilk defa bir forum kurdum. Başarılı, hiçbir sorunu yok. Grup-kullanıcı-forumlar mantığını da yavaş yavaş kavrıyorum. Genel olarak sorun yok. Aklımda bir takım sorular var, genel olarak teknik sorunlar.
Sürüm: 3.0.12
Tema: we_universal

1-) Öncelikle, pek bilgim yok php hakkında. Hatta yok. Dün yaklaşık 7 saat uğraştım. Şimdi yapmak istediğim şey, random bir şekilde verilen header bar. Şu bölge;

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

we_universal'ın SSS'ine baktığımızda, 10. soruda yapılabildiği gözüküyor.

Buraya tıklayarak 10. soruya gidebilirsiniz.

/headers/ adlı klasörümü oluşturdum, tıpkı dediği gibi. Düzergahı şu şekilde:

Kod: Tümünü seç

/public_html/forum/styles/we_universal/theme/headers
İçerisine 1.jpg, 2.jpg, 3.jpg, 4.jpg, 5.jpg, 6.jpg ve 7.jpg olmak üzere 7 adet aynı boyutta görselimi attım. Header'a uygun haldeler.

Ardından, tıpkı dediği gibi includes/functions.php adlı dosyayı açıyorum, bana belirttiği şu satırı;

// The following assigns all _common_ variables that may be used at any point in a template.
$template->assign_vars(array(
...bulup, değiştirmem gereken kodu koyuyorum. Yani;

// Path to directory with header images (must contain trailing slash)
$inventea_images_path = "{$web_path}styles/" . rawurlencode($user->theme['theme_path']) . '/theme/headers/';

// Get list of images in directory
$inventea_images_list = array_diff(scandir($inventea_images_path), array('.', '..'));

if (!empty($inventea_images_list))
{
	// Get random image name
	$inventea_random_image = $inventea_images_list[array_rand($inventea_images_list)];
}
// The following assigns all _common_ variables that may be used at any point in a template.
$template->assign_vars(array(
Halini alıyor. Sonra, dediği gibi yapıyorum ve şu satırı;

'SITE_LOGO_IMG'			=> $user->img('site_logo'),
Hemen altına şu satırı ekliyorum.

'INVENTIA_RANDOM_IMAGE' => (isset($inventea_random_image)) ? $inventea_images_path . $inventea_random_image : '',
Ardından kaydediyorum ve functions.php'de ki işimi bitiriyorum.

Şimdi kafamı kurcalayan bir şey var. functions.php'den sonra şunu açmamızı gösteriyor, F.A.Q.

styles/we_universal/template/overall_header.html
Açıyorum, şurayı bulmamızı istiyor;

<div class="inventea-dashboard">
Bulamıyorum. Aslında buluyorum, ya da sanırsam bulamıyorum. O satır mevcut değil fakat şöyle bir satır mevcut.

<div id="header">
		<div id="dashboard">
Başka da dashboard ile ilgili bir şey yok. (Inventea temanın yapımcısı bu arada.) Ardından bana verdiği kodu, "<div class="inventea-dashboard">" ile değilde, "<div id="dashboard">" ile değiştiriyorum. Şu kod;

<div class="inventea-dashboard" style="background-image: url({INVENTIA_RANDOM_IMAGE});">
[/u]
Bu kadar yapmam gerekenler sanırsam, yapıyorum, fakat olmuyor. //SORUN ÇÖZÜLDÜ!

2-) Arkadaşlar, foruma kaydolma süresi gibi bir şey tanımlayabilir miyim? Misal kendi çaplarında ufak saldırı yapmak isteyen arkadaşları cezalandırdıktan sonra 24 saat içerisinde tekrar kayıt olamamalarını sağlasam? Nasıl yaparım?

3-) Forum adresim bu. Bu da site adresim. Aklımda küçük bir şey var, site adresimde header bar yapacağım, "Giriş" - "Kayıt" olacak ve sitedeyken forum hesaplarına giriş yapabilecekler diyelim. Bir sayfa istiyorum, "Başvuru" adlı sayfaya oyuncular sadece forum hesaplarıyla giriş yapmış bulunuyorlarsa girsinler istiyorum. Bu mümkün mü, nasıl yapılabilir?

4-) Temayı Türkçe'ye çevirdim, bir kaç kez değiştirdim, bir şeyler yaptım filan. (İnternette okuduğum üzere.) Butonları ya göremiyorum(örnek veriyorum, http://i.imgur.com/PDGGbwL.png) Ya da İngilizce bir halde görüyorum. Bunun için neler yapılabilir? Buton boyutları, şekli şemali her şeyi aynı bu forumda ki gibi.
Bu sorunu hallettim.

__________________________________________________________________________________________

Tekrar ediyorum, yeniyim bu konularda. Zamanla olacak ama ya. Hissedebiliyorum. :D
Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: phpBB hakkında bir takım sorular. (Random header/panel v

Mesaj gönderen ESQARE »

Kurallarımız dahilinde soru ve sorunlarınızı tek konu altında içerikle alakalı bir başlık konusu yazarak, uygun kategorilerdeki forumlara iletmelisiniz. Üzgünüm, bu konuyu kilitlemek zorundayım.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir