Yüklenen dosyaların isimleri sistem tarafınca belirlensin

phpBB 3.1.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
aydins
Kayıtlı Kullanıcı

Yüklenen dosyaların isimleri sistem tarafınca belirlensin

Mesaj gönderen aydins »

Foruma herhangi resim yüklemek istediğimde resim adı değişmeden yükleniyor.

yüklemek istediğim resim: abc.jpg
yüklenince yine: abc.jpg olarak yükleniyor.

Ben abc.jpg yüklüyorum ama sistem bunu 1545644135.jpg veya dsfds24578.jpg gibi otomatik olarak yeniden adlandırarak yükleyebilir mi?

Forum yönetim panelinden ayarları kontrol ettim ama bir sonuca varamadım.

Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica eder, gönül dolusu teşekkürler sunarım.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Yüklenen dosyaların isimleri sistem tarafınca belirlensin

Mesaj gönderen VSaBaH »

Merhaba,

Bunu yapmak istemenizin sebebini anlayamadım doğrusu. Amaç nedir?
aydins
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aydins »

Şimdi sen böyle sorunca files klasörüne baktım phpbb3 zaten bu işlemi yapıyormuş.

Türkçe karakterli resimlerin yüklemesi sorun olur diye düşündüm çünkü resim isimleri ilk yüklenen isim olarak görünüyordu ama arka planda bu böyle değilmiş.

yani resim ismi çeşitli.jpg olarak görünse de files klasörüne 2_79725e34d40091ce7bf98a722ff5d1e1.jpg olarak kaydediliyormuş.

VSaBaH, sayende resim isimlerini gizledim ve sorun kalmadı.

Emeğin ve ilgin için çok teşekkür ederim, cansın.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Ben de tam bu açıklamayı getirecektim ancak öncelikle amacınızı öğrenmek istemiştim. Dediğiniz gibi dosya ismi ne olursa olsun files klasöründe zaten şifreleniyor dosya ismi.

Sorunun çözümüne sevindim. İyi çalışmalar...
Kilitli

“3.1.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir