Veritabanından Kullanıcı ve Mesaj Silme

phpBB 3.1.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
SeLoRe_28
Kayıtlı Kullanıcı

Veritabanından Kullanıcı ve Mesaj Silme

Mesaj gönderen SeLoRe_28 »

Merhaba arkadaşlar,

Sitemde birkaç tane üyenin 10.000'in üstünde gereksiz konusu var,bunları YKP'den silmeye çalıştım fakat timeout oldu. Phpmyadmin ile direk veritbanından silmek için phpbb_topics adlı tablonun içine girip arama bölümünden topic_first_poster_name karşısına konularını sileceğim üyenin adını yazdım konuları filtreledim. Fakat çok fazla sayfa çıktı tümünü seç deyip silmeye kalksam çok zaman alacak, bunu çözmek için bir sql sorgusu verbilir misiniz. 2. olarakta phpbb_topics ten üyeye ait konuları ve phpbb_users ten üyeyi silmem yeterli olur mu üyeye ve açtığı konulara ait başka veriler var mı.

edit: İşlem esnasında timeout oluyordu fakat üyenin mesajlarını "0" olarak gösteriyordu ve de üyeye ait konular veritabanında duruyordu. Forumları yeniden senkronize ettim otomatik olarak veritabanından da silindi. Aynı sorunu yaşayanlar forumu yeniden senkronize etmeyi deneyin.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Veritabanından Kullanıcı ve Mesaj Silme

Mesaj gönderen ESQARE »

Bu işlemi veritabanından yapmanızı tavsiye etmiyorum. Timeout süresini PHP ayarlarından ya da izin verilmişse siz .htaccess dosyasına bir komut ekleyerek uzatabilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
SeLoRe_28
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Veritabanından Kullanıcı ve Mesaj Silme

Mesaj gönderen SeLoRe_28 »

bilgi için teşekkür ederim. memory limit 128 idi hosting sağlayıcıma söyledim .htaccess dosyasına kod ekletti 512 oldu. aynısı timeout içinde geçerli olabilir, bana .htaccess dosyasına eklemem gereken kodu verebilir misin.

edit: buldum hocam kodu ekledim max_execution_time arttı eklediğim kod şu;

Kod: Tümünü seç

php_value max_execution_time 600
Kilitli

“3.1.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir