Sitemin guvenligini nasil kontrol ederim?

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Zavalli
Kayıtlı Kullanıcı

Sitemin guvenligini nasil kontrol ederim?

Mesaj gönderen Zavalli »

Evet, sitemin guvenligini nasil kontrol ederim veya saglam oldugunu nasil bilirim? Ayrica saldiri oldugunu nasil anlarim?
Zavalli
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Sitemin guvenligini nasil kontrol ederim?

Mesaj gönderen Zavalli »

???
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Sitemin guvenligini nasil kontrol ederim?

Mesaj gönderen pikachu »

Öncelikle site güvenliğinin bir kaç ayağı var.
phpbb yazılınının güvenliği
hosting firmanızın güvenliği
eklediğiniz eklentilerin açık oluşturma riski vs...
phpbb yazılımında uzun yıllardır önemli bir güvenlik açığı olmadı bildiğim kadarıyla. son sürümü kullanıyorsanız o kısımda sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.
hosting firmanızın güvenliği, php sürümü vs sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok, güvenli bir firma seçmekten başka.
eklentilerden ise develop aşamasında olanları mümkün olduğunca kullanmamaya çalışın. (ne yazıkki onaylı eklenti veritabanında her zaman tüm isteklerimi karşılayacak eklenti olmayabiiliyor.
asıl sorunuza gelirsek: https://www.google.com/search?client=fi ... e+security sonuçlarında çıkan sitelerden basit denetlemeler yapabilirsiniz.
Kullanıcı adınız, şifreniz değiştirilmiş olabilir. yetki vermediğiniz kullanıcıların admin yetkisi vs olması, YKPde ayarlarda değişiklik vs. ama bunlar için ciddi açıklar lazım. ya da sizin şifrenizin basit olması sonucu deneme yanılma ile bulunması şeklinde olabilir.
Ya da saldırı olması durumunda aşırı kullanıcı ziyareti tarzı bir durum olabilir. sitenize direkt zarar vermez belki ama siteye erişim engellenir. genelde hosting firmaları belli yoğunluğun üstüne çıkıldığında ilgili sayfayı banlayabiliyor, erişimi engelliyor. vs vs.
Profilinde site adresin yazmadığı için siteni göremedik ama rutinde pek uğraşılmaz küçük sitelerle.

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir